Miloslav Kala

Je třeba pokročit v debatě o změně systému sestavování rozpočtu

Prezident NKÚ Miloslav Kala před sídlem NKÚ. Budova Tokovo se nachází v...

„V rozpočtovém procesu není žádný trest za to, že rozpočet nedočerpáte. Přitom státní rozpočet je zákon, a nevyčerpání přidělených prostředků jeho nedodržení. Dříve byla pojistkou, že to, co jste nevyčerpal, vám sebrali a o tuto částku do příštího rozpočtu dali méně,“ říká v rozhovoru šéf Nejvyššího kontrolního úřadu Miloslav Kala.

Adam Junek 31.8.2016

Boj o Hrad: Kdo zvítězí v roce 2018?

Pražský hrad

Michal Horáček, Miloslav Kala, Jiří Pospíšil, Tomáš Halík, Petr Pavel, Vladimír Dlouhý... Testování obliby možných kandidátů na prezidentský post se rozběhlo na plné obrátky. Na možná nejpodstatnější zprávu si ale ještě budeme muset zhruba dva roky počkat: zúčastní se Miloš Zeman znovu tohoto klání?

Návrh na rozšíření působnosti NKÚ: Jen další snaha něco „odfajfkovat“?

Novela zákona o Nejvyšším kontrolním úřadu, již poslanec Polčák zaslal svým kolegům ještě před první schůzí sněmovny, není optimální.

Blíží se konec soutěží na právní služby?

Evropská unie chystá zmírnění již tak benevolentních směrnic pro výběr právníků. Česko za jejich poradenství utratí více než miliardu ročně.

Příliš mnoho peněz z EU kazí českou legislativu

Vysoké dotace z Evropské unie jsou a byly pro politiky hlavním důvodem, proč nenastavit transparentní systém jejich čerpání.

Bradáčová: Kauzu státních garancí na staré úvěry šetří protikorupční policie

Vyšetřování se může týkat bývalých i současných politiků, ale také finančníků, kteří pracují na nejvyšších postech v České národní bance.

Rozšíření pravomocí NKÚ a la Peake a Polčák: V podstatě k ničemu

Rozšíření pravomocí NKÚ se opět stalo aktuálním tématem. Ve hře jsou dnes tři návrhy. Který z nich bude přijatelný pro zákonodárce?

Další Kalouskovo vrcholné politické divadlo: vedení NKÚ

Místopředseda TOP 09 boduje kritikou dohody ODS s opozicí na obsazení vedoucích postů v instituci, na jejíž chod stejně nemůže mít vliv.

Volba Miloslava Kaly prezidentem NKÚ nepřekvapila

Díky dohodě ČSSD a ODS poslanci zvolili šéfem Nejvyššího kontrolního úřadu dosavadního viceprezidenta. Vládní koalice svého člověka nenašla.

Sazka, nebo Tokovo? Přetahovaná o sídlo NKÚ pokračuje.

Skupina CPI, vlastník budovy Tokovo, v níž dnes sídlí Nejvyšší kontrolní úřad, předložila další nabídku na prodloužení nájemní smlouvy.

Nekonečná story stěhování NKÚ: Vítkova CPI se nevzdává a jde do protiútoku

Je možné, že se Miloslav Kala (vlevo) dohodne s Radovanem Vítkem?

Kontroloři chtějí koupit budovu Sazky. Společnost CPI, jež jim nabídla prodloužení nájmu ve svém Tokovu, proto hodlá podat trestní oznámení.

Volba prezidenta NKÚ: TOP 09 nasazuje Miloslava Vaňka

Ředitel Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových se utká o post šéfa NKÚ se současným viceprezidentem úřadu Miloslavem Kalou.

Kdo povede NKÚ? A koho pošle do boje Kalousek?

Do pátku musejí strany nominovat kandidáty na šéfa NKÚ. ČSSD potvrdila, že jejím uchazečem bude opět viceprezident úřadu Miloslav Kala.

Poslanci oslavili rok bez prezidenta NKÚ: A to tak, že nikoho nezvolili!

V tajné volbě nezvolili poslanci nikoho z pěti kandidátů na prezidenta Nejvyššího kontrolního úřadu. Nejvíce hlasů dostal viceprezident Kala.

Kdo povede nejvyšší kontrolory? Strany navrhly pět kandidátů.

Aktualizováno. Kandidáti na nového prezidenta NKÚ: Dana Trezziová, Zdeňka Horníková, Miloslav Kala, Vladimír Koníček, Josef Novotný.