Milan Šťovíček

Stanislav Polčák: Ve sněmovně je příliš mnoho lékařů a málo právníků

Stanislav Polčák: „Přikláním se k tomu, co říká jedna nejmenovaná soudkyně: lékař v nemocnici prospívá, za zdmi nemocnice škodí.“

První místopředseda Starostů a nezávislých v rozhovoru pro ČESKOU POZICI popisuje trable legislativní práce zákonodárců.

Spor o hlubinný důl Centrum: Zaměstnanost versus nedostatek uhlí

Litvínovská uhelná chce uzavřít šachtu v oblasti mezi Litvínovem a Horním Jiřetínem, kde těží i povrchově. Města se obávají nezaměstnanosti.

Johnova představa o jednotě „véčkařského“ klubu má dost háčků

Předseda VV Radek John by si přál, aby poslanci jeho strany hlasovali proti vládě. Fakta však nabádají brát jeho slova opatrně.

„Když vystoupí Urban, lidi spolknou i nepravdu“

Poslanec ČSSD Milan Urban umí zatlačit na kolegy. V rozpravě před třetím čtením novely horního zákona prohlásil: „Schválení novely by mohlo být v budoucnu hodnoceno jako velezrada.“

Robin Böhnisch vysvětluje, proč jako jediný poslanec ČSSD hlasoval pro novelu horního zákona a co soudí o opačném postoji svých kolegů.

Čestmír Klos 2.10.2012

Sociální demokraté v dresu uhlobaronů prohráli

Nový zákon nedovolí, aby se pod hrozbou vyvlastnění Horní Jiřetín násilně pohřbil do jámy Dolu ČSA.

Sněmovna navzdory levici ve středu schválila novelu horního zákona, jež zrušila vyvlastňovací paragrafy ve prospěch důlních firem.

Co takhle zvýšit počet stran, které se dostanou do sněmovny?

Vícebarevná sněmovna by byla méně „pravo-levá“ a vznikl by v ní jakýsi polštář, jenž by se uplatnil v mnohačetných vládních koalicích.

Stranické befely možná brání chaosu v Parlamentu. Jsou ale protiústavní.

V dnešní době si může zahrávat s „vládou stran“ jen stranicky omezený mozek či historií naší země nedotčený politický dobrodruh.

Přijdou těžaři o strašáka na lidi?

Prvním čtením prošla ve sněmovně malá novela horního zákona, která má osvobodit obce nad ložisky nerostů od hrozby vyvlastnění.

Církevní restituce: Vypukne lov na jeden poslanecký hlas

Skutečná bitva teprve vládní koalici čeká, zatímco sociální demokraté už mají tutovku pro podzimní předvolební kampaň v kapse.

Kdo bude na osiřelém ministerstvu školství plakat?

Premiér Petr Nečas (ODS, uprostřed) zatím drží nad ministrem školství Josefem Dobešem (VV) ochrannou ruku.

Českému školství začíná bezvládí. Na pokračovatele Josefa Dobeše si zřejmě ještě nějaký čas počkáme, než bude „vygenerován“.

Ministryní školství může být i Kačenka Klasnová, Bártova žena. Nesmějte se tomu!

Spolu do vlády? Vít Bárta musel kvůli nařčení z korupce opustit post ministra dopravy, ale mohl by vrátit rodinu do vlády. Bude jeho manželka šéfovat školství?

Nového ministra školství čeká zejména náprava evropských fondů, vysokoškolská reforma a srovnání odborně zbídačeného úřadu.

Zoufalství véčkařů: Bude zpěvák Maxa jejich kandidátem do Senátu?

Kdysi populární Martin Maxa není žádný politický elév. V minulosti kandidoval do Senátu za stranu Jany Bobošíkové a byl tváří kampaně KSČM.

Příbuzenská personalistika Věcí veřejných

Nový ředitel Národního ústavu pro vzdělávání Václav Hořejší je zetěm místopředsedy VV a starosty Litvínova Milana Šťovíčka.

Proč seděly špičky Věcí veřejných u stolu s prezidentem Gazpromu?

Galavečera ve Španělském sále na Pražském hradě pořádaného koncerny E.ON Ruhrgas a Gazprom se z českých politiků zúčastnili pouze dva místopředsedové Věcí veřejných, Karolína Peake a starosta Litvínova Milan Šťovíček. A u hlavního stolu, kde seděli nejvý

Že by místopředseda VV Milan Šťovíček bojoval proti prolomení těžebních limitů, protože lobbuje pro plynárenský byznys?

István Léko 17.9.2011

VV lines up expert as Environment Minister

Velký zastánce zachování těžebních limitů v severních Čechách by mohl věci prospět právě i v ministerské židli.

Public Affairs (VV) has allegedly got its eyes on the Environment Ministry (MZP) and reckons it has just the man for the job