Mezinárodní měnový fond

Libération: Šéf MMF Strauss-Kahn zmanipulovanou aféru předvídal

Šéf Mezinárodního měnového fondu Dominique Straus-Kahn se obával nečisté kampaně kvůli velké šanci zvítězit ve francouzských prezidentských volbách v roce 2012.

Člen Sarkozyho strany Svaz pro lidové hnutí Jonathan Pinet zřejmě věděl o Strauss-Kahnově skandálu dřív, než se stal veřejně známým.

Kdo vypustil pokusný balonek, že Řecko se vrátí k drachmě?

Dle šéfa Evropského fondu finanční stability Klause Reglinga (vpravo) komerční a investiční banky záměrně přiživují spekulace o nutné restrukturalizaci řeckého dluhu. Myslí si to i šéf Evropské centrální banky Jean-Claude Trichet.

Deník Wall Street Journal popsal řecký problém známým popěvkem: „Nemám peníze ani styl, ale don’t worry, be happy. A dál se usmívej.“

Naši furianti teď spasí Portugalsko. A basta!

Na zdraví, pane premiére Sócratesi! S útratou si starosti nedělejte, zaplatí kolegové z EU včetně nás, Čechů.

Češi mají dar od Boha dostat se, ať nuceně či dobrovolně, do mezinárodního uskupení, v němž skončí v roli hodných donátorů.

Jaká bude letos nálada v Davosu?

Na letošní ročník Světového ekonomického fóra v Davosu zavítá okolo 2500 hostů.

Ve Švýcarsku začíná ekonomické fórum. Svět je na rozcestí a musí se rozhodnout, zda bude táhnout za jeden provaz, říká jeho zakladatel.

Maďarsko: reforma reformy penzijního systému

Některé kroky vlády premiéra Orbána sleduje Evropa se znepokojením. V případě penzí však jen zneškodnil makroekonomickou bombu.

Orbánova vláda zneškodnila makroekonomickou bombu, avšak je otázkou, zda obří kapitál z druhého pilíře použije na snížení dluhů.

Maďarské předsednictví EU provází mediální hysterie

Belgický premiér Yves Leterme (vpravo) předává 6. ledna 2011 v Budapešti svému maďarskému protějšku Viktoru Orbánovi vlajku Evropské unie. Maďarsko se ujalo předsednictví EU, přestože Orbán byl kvůli maďarskému mediálnímu zákonu označován za posledního č

Těsně před Vánoci schválil maďarský parlament mediální zákon, který vyvolal kritiku Budapešti, jaká v poslední době v podstatě nemá obdoby.

Vybuchl maďarský šrapnel

Současný maďarský premiér Viktor Orbán zachází se soukromým majetkem stejně neomaleně jako svého času jeho předchůdce Ferenc Gyurcsány se státním.

Vláda Viktora Orbána zestátnila soukromé penzijní fondy, které fungovaly jen několik let a pozvolna vytvářely střednědobou důvěru.