Mezinárodní měnový fond

Smrtka zazvonila, kohout zakokrhal. A kola EU se protáčejí dál.

Sarkozy, Merkelová a další evropští politici si v první řadě nechtějí připustit, že něco udělali špatně. Těžko od nich pak lze očekávat nějaké konstruktivní řešení krize. Navíc když za nitky netahají politici, ale nespokojené finanční trhy.

Navržená fiskální unie není tím, čím se nazývá. Jde jen o stanovení rámců fiskální nedisciplíny a vágních hrozeb tresty. To není řešení.

Že by do Bruselu konečně dorazila neviditelná ruka trhu?

Mezinárodní měnový fond a centrální banky začaly přidávat likviditu trhům vyprahlým mezibankovním úvěrovým kolapsem. Nic lepšího svět nemá.

Právo a povinnost tandemu Merkozy

Německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Nicolas Sarkozy se na rozdíl do nezvolených lídrů EU začínají obávat příštího vývoje eurozóny a Evropské unie.

Záchranný tým by měl zjistit rozsah poškození, možnost přežití a začít budovat překlenovací strukturu fungující do vzniku nového systému.

Evropská unie do karantény!

Summit Sdružení národů jihovýchodní Asie (ASEAN) na indonéském Bali se minulý týden snažil vytvořit karanténní opatření proti šíření nákazy z eurozóny. Nečekaně se na něm setkali americký prezident Barack Obama a čínský premiér Wen Ťia-pao.

Světová hospodářská společenství APEC a ASEAN se začala otevřeně vymezovat vůči neustálému odkládání řešení krize eurozóny.

Další Papandreovo levantské smlouvání: Zůstane Řecko v eurozóně?

Řecký premiér Jorgos Papandreu chce zřejmě změnu již dohodnutých podmínek záchranného plánu pro svou zemi.

Politici EU si mysleli, že budou mít chvíli klid, ale řecký premiér jim jej nedopřál. Navrhl referendum o setrvání Řecka v eurozóně.

Záhada apartmá číslo 2806. Pět měsíců poté.

V květnu vedli někdejšího světoběžníka, zlomeného starého muže s popelavě bílou tváří, v poutech do vězení. Uplynulo několik týdnů a někdejší vězeň omládlý a s úsměvem opouští – zproštěn obvinění – budovu státního zastupitelství.

Podíváme-li se na příběh exšéfa MMF a guinejské pokojské z newyorského hotelu Sofitel v podání médií, jsme svědky zvláštních metamorfóz.

Anikó Fázsy 10.10.2011

Eurozóna nepadne: Řecká rozbuška zastavena. Zatím.

Řecké odbory jsou vždy připravené na generální stávku. Další vyhlásily na 5. října.

Lídři Evropské unie oddalují řešení sebevraždy jménem Řecko a nechávají si ho schvalovat jedním národním parlamentem za druhým.

Šéfka MMF varuje, že fond možná neposkytne finanční pomoc Řecku

Prohlášení Christine Lagardeové se liší od postojů představitelů Evropské komise. Ti jsou v zásadě s řeckými opatřeními spokojeni.

Dočká se Evropa svého řezníka? Díl druhý, realističtější.

Pro skutečné rozhodování vskutku zbývá jen tato dvojka.

Co Evropa neslyšela, ale potřebovala by slyšet od Nicolase Sarkozyho a Angely Merkelové?

Pět aspektů případu Dominiqua Strausse-Kahna

Obvinění bývalého šéfa MMF ze sexuálního násilí bylo staženo. Co se týká reputace, moci a ambicí řady lidí, příběh pokračuje.

Copak je krize věčná?

: Krize, která vypukla v roce 2008 a dlouho byla popíraná, začala na Wall Streetu, v americkém bankovním systému, odkud se rozšířila do celého světa.

Tažení finančního světa, který se nezakládá na práci a činnosti reálného hospodářství, by ukončila pouze sebevědomá společenství a národy.

Řecký flám. Řecký bankrot. Fatální rizika.

Odpovídalo 133 vrcholných představitelů firem.

Dle 76,5 procenta vrcholných manažerů oslovených ČESKOU POZICÍ by Mezinárodní měnový fond a EU měly nechat Řecko padnout.

Nejen řecká vzduchoplavba končí. Evropě dochází hélium.

Ani Mezinárodní měnový fond již zřejmě nehodlá nadále podporovat nezodpovědnost a předstírání.

Proč by Lagardeová neměla být šéfkou Mezinárodního měnového fondu

O šéfovi Mezinárodního měnového fondu se rozhodne mezi současným guvernérem mexické centrální banky Agustínem Carstensem a nejvážnější kandidátkou, francouzskou ministryní Christine Lagardeovou. Na užší seznam se nedostali guvernér izraelské centrální ba

Francouzská ministryně financí Christine Lagardeová reprezentuje jako málokdo jiný nezodpovědný přístup k řešení problémů eurozóny.

Pokrytectví Mezinárodního měnového fondu

Guvernér izraelské centrální banky Stanley Fischer prohlásil: „Doufal jsem, že vedení MMF změní pravidla nejen kvůli mé kandidatuře, ale i kvůli budoucím kandidátům na šéfa této instituce.“

Vedení MMF odmítlo kandidaturu guvernéra izraelské centrální banky Stanleyho Fischera na šéfa této instituce kvůli jeho vysokému věku.