Matěj Hollan

Zmizení automatů ještě není regulace hazardu

Stát by neměl považovat regulaci hazardu za pomstu za minulé hříchy, notabene když k jejich páchání svým dílem přispěl, píše Andrej Čírtek.

Nevyužitý Martin Bursík vyměnil Stranu zelených za LES

Ospalí zelení se vytratili z povědomí. Probudil je až Bursík, ale jen v souvislosti se vznikem své nové Liberálně ekologické strany.

Rezignací na volby Bursík vrátil všechny šance zeleným

Šéfovi nové strany LES došlo, že bez programu a straníků nelze ve volbách uspět. Mimoděk tím vyburcoval ospalé zelené.

Matěj Hollan: „Odstřelit“ bychom mohli všechny kandidáty

Protihazardní aktivista o tom, proč navzdory výtkám podpoří Karla Schwarzenberga: „Miloš Zeman doteď neztratil nenávist ke svobodě slova.“

Koho volí „našeptávači“

Tomáš Halík, Stanislav Bernard, Karel Janeček, Martin Hausenblas, Radim Jančura a další v anketě ČESKÉ POZICE.

Protikorupční našeptávači o Klausově amnestijním „neštěstí“

Radim Jančura, Andrej Babiš, Karel Janeček, Matěj Hollan, Stanislav Bernard a další hodnotí prezidentův novoroční počin.

Piráti a senátor Michálek bombardují úřady. Funguje zákon 106?

Reakce na kontroverzní novelu, jež má znesnadnit přístup veřejnosti k informacím: nejvíce se zapotí exekutoři a pražský dopravní podnik.

Národní divadlo Brno je bez šéfa. Míří Dvořák zpátky do Prahy?

Chtěl Daniel Dvořák náhlou výpovědí předejít neúspěchu ve výběrovém řízení nebo si uvolnit ruce pro jiné plány?

Bojovník proti hazardu Matěj Hollan: Je to náš stát, tak se o něj starejme!

„Jsme potěšení tím, že jsme naše brněnské politiky začali nazývat jako nejlepší. Protože to přebral i Klaus, který označil Josefa Dobeše za nejlepšího ministra školství. Mám radost, že jsme obohatili český mediální slovník,“ pochlubil se Hollan.

Ministr financí Kalousek se k hazardu raději skoro nikde nevyjadřuje. To aby se neukázalo, že za něj kope, tvrdí aktivista.

Daniel Dvořák: Nesestřelitelný ředitel národních divadel

Šéf Národního divadla Brno se vždy dokázal před zřizovateli nějak obhájit. Změní na tom něco trestní oznámení iniciativy Žít Brno?

Marie Reslová 25.4.2012

Reviving the power of laughter

A satirical website has sprung up In response to the Moravian capital’s uninspired ‘Žít Brno’ (Live Brno) campaign — which it failed to register a domain for; one of the site’s writers posted an article saying Brno authorities wanted to rename the city t

How a satirical website in the Moravian capital of Brno is empowering young Czechs to shake off a tradition of apathy

Mlčeti zlato, rýpati do Bátory 87 198 korun

„Od samého začátku, když začaly dotazy, jsem říkal, že to má MŠMT zveřejnit, ale za podmnínky, že z toho nebude precedens i pro ostatní... Já tu ostudu, ano ostudu, v očích mých známých ustojím, neboť jsem míval opravdu lepší a dobré příjmy,“ řekl v rozh

Ladislav Bátora pobíral na ministerstvu školství nejméně 57 850 korun. Informace o jeho působení v úřadu vyšla občanského aktivistu draho.