Martin Roman

MF Dnes má indicie o napojení Martina Romana na Appian

Jméno exšéfa ČEZ se údajně objevuje ve struktuře firem, jež měly vztah ke skupině Appian, která ovládla MUS a posléze Škodu Holding.

Daniel Beneš takes up reign as new ČEZ boss

ČEZ’s supervisory board lost no time in appointing the company’s former number two, Daniel Beneš, as the power giant’s new boss

Daniel Beneš se stal předsedou představenstva a generálním ředitelem ČEZ

Dosavadní šéf Martin Roman přešel na post šéfa dozorčí rady elektrárenské společnosti.

Prvozářijová summa

První školní den ovládl i česká média, jasně kraloval prezident Václav Klaus, který otevíral ostravskou pobočku synovy školy PORG. Ministr školství byl upozaděn.

Premiantem prvního školního dne byl Václav Klaus otevírající synův PORG, večer se ještě před ministerstvem bojovalo o Bátoru.

Tentokrát vyrazila pražská smetánka na Korfu

Soukromým tryskáčem spolu minulý týden na dovolenou vyrazili (zleva) lobbista Roman Janoušek, šéf společnosti Scuderia Praha a advokát Robert Pergl, starosta Prahy 10 Milan Richter, miliardář Marek Dospiva a lobbista Tomáš Hrdlička.

Starosta Prahy 10 Milan Richter tráví dovolenou v rezidenci miliardáře Marka Dospivy spolu s lobbisty Hrdličkou a Janouškem.

ČEZ and EPH dissolving or strengthening ties?

Šéf EPH Daniel Křetínský (vpravo) dokázal s vedením ČEZ (vlevo generální ředitel firmy Martin Roman) navázat nadstandardně dobré vztahy již jako manažer J&T banky.

The exchange of energy assets between ČEZ and EPH is not surprising, but it is very significant for the Czech energy sector

Pokusný balónek: Topolánek v čele ČEZ?

Nikdo z dnes nejvlivnějších politiků ODS nedokáže s jistotou říci, zda Mirek Topolánek je již "politická mrtvola".

V těchto týdnech se opět vynořily spekulace o tom, kdo by mohl vystřídat Martina Romana v čele energetického gigantu.

Usídlí se Klausova elitní vysoká škola ve státním objektu?

Ústav pro informace ve vzdělávání, jež se asi zruší, má atraktivní nemovitosti v centru Prahy. Kromě těch na Senovážném náměstí  jde také o objekty v ulicích Jindřišské a Mikulandské.

Spekulace se rojí kolem budov Ústavu pro informace ve vzdělávání v centru Prahy za desítky milionů korun. Rozhodnutí padne během pár dnů.

Testing the waters: Topolánek as ČEZ boss?

Nikdo z dnes nejvlivnějších politiků ODS nedokáže s jistotou říci, zda Mirek Topolánek je již "politická mrtvola".

With the Czech gov’t in crisis, speculation has reemerged about who could replace Martin Roman at the helm of the power utility ČEZ

Pánbůh vás vidí, páni miliardáři

Podle tradičního křesťanského přístupu charita ve skutečnosti znamená lásku. A jen pokud někoho obdarováváme s láskou, jde o opravdovou charitu.

ČESKÁ POZICE se zeptala osmi českých miliardářů, věnují-li polovinu svého jmění na charitu jako Warren Buffett, Bill Gates či Martin Roman.

Martin Roman chystá elitní soukromou vysokou školu

Vysoká škola dle Martina Romana: mimořádně náročná studia zaměřená na právo a ekonomii, kde přednášejí kapacity v oboru.

Nejlépe placený státní manažer v České republice se rozhodl pokračovat ve své podpoře vzdělávání, zaměří se na právo a ekonomii.

Martin Roman následuje Warrena Buffetta a Billa Gatese

Šéf ČEZ chce většinu stomilionového majetku věnovat na dobročinné účely. Potomkům prý poskytne „elementární“ finanční zabezpečení.

Byznysmeni, dávejte peníze na charitu! Ale Martin Roman není dobrý příklad.

Odpovídalo 130 vrcholných představitelů firem.

Dle nadpoloviční většiny oslovených v průzkumu ČESKÉ POZICE by bohatí čeští podnikatelé měli přispívat na dobročinnost.

Power firms claim victory over huge emissions charges

ČEZ operates coal-burning plants, such as thise one at Počerady, which need permits to emit CO2 into the atmosphere

Czech power firms believe they have seen off the threat of paying tens of billions of crowns for emissions allowances to curb price rises

ČEZ beats Q1 profit expectations

ČEZ’s Martin Roman declined to comment on what he called market speculation, but a well-placed source says a buy-out offer was made

ČEZ posted better than expected profits in the first quarter of 2011 and is boosting production to cash in on high power prices