Marketing

Kdo otřese Facebookem a spol.

Mezi letošními trendy sociálních sítí, jak je pojmenovávají především...

Byť ty největší sociální sítě vbrzku o svou dominanci nepřijdou, nové aktivní uživatele přitáhnou spíše jejich alternativní soupeři.

Velký bratr už pronikl i do marketingu

Martin Lindstrom, Brandwashed: Tricks Companies Use to Manipulate Our Minds and...

Tradiční reklamní postupy jsou nahrazované novými, mnohem sofistikovanějšími. Využívají triky, které neúprosně svádějí k nákupu, ať se jim nakupující pokoušejí jakkoliv ubránit. Každé nakupování je analyzované do posledního detailu, aby takto získané informace byly použité proti nám. Taková je reklamní realita s orwellovskými prvky.

Sloužit „slepé holce s mečem a vahami“ by měli i advokáti

Martin Šolc, zakládající partner kanceláře Kocián, Šolc, Balaštík (KŠB) a...

Když advokát hovoří za klienta, může tlumočit, co říká. Když ale advokát hovoří za sebe, musí říkat pravdu, říká v rozhovoru Martin Šolc, zakladatel kanceláře Kocián Šolc Balaštík (KŠB).

Tahle „televize“ je pro mladý

Nejoblíbenější platforma pro sdílení videí má na svědomí i další trend...

Celebrity z YouTube se stávají stále populárnější. Nejoblíbenější platforma pro sdílení videí má na svědomí i další trend: stejně jako se mění role novin, je v krizi i koncepce tradičního televizního vysílání. Vydatně k tomu přispívají virální videa...

Proč je potřeba i nadále propagovat české potraviny

Potraviny vyrobené a spotřebované v místě svého vzniku a tedy necestující třeba...

Komentáře k nálezům kontrolních orgánů týkající se neefektivního vynakládání peněz na propagaci potravin v minulosti spolu s apely politiků, aby spotřebitelé více kupovali tuzemské potraviny, opět otevřely otázku, zdali má opravdu smysl české potraviny propagovat. Jde o přežitou strategii?

Antimonopolní úřad brání propagaci českých potravin

jídlo potraviny

Potřeba marketingové podpory potravin tuzemského původu a osvěty spotřebitele při výběru potravin je dnes a denně námětem článků, reportáží, rad i vyjádření politiků napříč celým politickým spektrem. Jak už to tak ale v naší společnosti bývá, líbivá slova nenásledují praktické činy.

Postmoderní džihád aneb Jak se dělá marketing

Jsou ozbrojenci Islámského státu v Iráku a Levantě dinosaury z dávných věků, anebo jedním z lakmusových papírků, které ukazují duch současného světa bez hranic, popřípadě jeho absurdním odrazem?

Přišel rok 2013 a Islámský stát v Iráku a Levantě, potomek irácké pobočky al-Káidy, udělal něco nečekaného. Začal ve středním Iráku a severovýchodní Sýrii budovat stát, „základnu“ v jejím fyzickém smyslu. A do ní z celého světa směřují barvité postavy, které jako by vypadly z filmu amerického režiséra Quentina Tarantina.

Jan Čuřík 18.5.2014

Diskuse o bioplynových stanicích: Až zazní správné údaje...

Bioplynová stanice na výrobu elektřiny v Meclově na Domažlicku, kterou 21. června 2013 otevřela společnost Meclovská zemědělská.

Bioplynky jsou pro zemědělce, krajinu i občany pozitivní. Využívání energie z nich se masivně nepromítá do rozpočtů rodin, píše Petr Havel.

Tannhäuser a jeho Pražané

Tannhäuser v Národním divadle, respektive na prknech Státní opery, po dvaceti letech.

Má vůbec v českých podmínkách smysl díla Richarda Wagnera zařazovat do repertoáru Národního divadla?

Íránská exilová sekta, Daniel Herman, politický marketing a český žvást

Bezpečnostním problémem Česka nejsou styky českého politika s Lidovými mudžáhidy, ale omezenost, provinčnost a neochota kriticky myslet.

Hudba bez globální hvězdy aneb Roztříštěná pop music

Všemi pády propíraní The Beatles, The Doors a další dokázali přijít s něčím novým, ale hranice hudby byly i tehdy trochu jinde než dnes.

Vznik národního obchodního řetězce? Naivní představa Miloše Zemana.

Myšlenka je to v principu správná, měla však být vyslovena a realizována zhruba před 15 lety, píše o prezidentově nápadu Petr Havel.

Krvavý marketing aneb Jak potlačit poselství extremistů šířené médii

Receptem na „tyjátr“ spojený s teroristickými akcemi je buď skoncovat s mediálním šířením jejich symbolů, nebo je co nejvíc zdražit.

Vít Kučík 27.8.2013

Volič jako zákazník. Poučení z Obamovy první kampaně.

Tým amerického prezidenta pochopil, že internet posunul dosavadní hranice kontroly veřejnosti a stal se novým nástrojem k její mobilizaci.

Německo: Zlaté děti v opojení konzumem

Nejmladší generace Němců mezi šesti až třinácti lety má dnes víc peněz než kdy jindy. Marketéři si brousí zuby!