Marihuana

Uruguay: Veselý odchod nejchudšího prezidenta na světě

José Mujica, odcházející uruguayský prezident.

Za vlády Josého Mujiky od roku 2010 byly povoleny potraty, schváleny sňatky homosexuálů a legalizován prodej marihuany. Uruguayci však tohoto politika milují především proto, že ani v prezidentském postu neopustil extrémně skromný způsob života.

Leoš Heger: Jak drahé bude léčebné konopí?

„Když se konopí bude vyrábět oficiálně a bude extrémně drahé, není to rozumné,“ říká exministr zdravotnictví. Je tedy lepší si vypěstovat vlastní?

Léčebné konopí v Česku: Všechno špatně!

„Není možné, aby možnost se tímto způsobem léčit mělo pouze pár procent pacientů s příjmem přesahujícím padesát tisíc korun. A to ještě jen ti s méně závažnými nemocemi, protože na více závažnou diagnózu těch třicet gramů jednoduše nestačí,“ upozorňuje T

Adiktolog Tomáš Zábranský v rozhovoru varuje, že Českem zvolená cesta zavádění léčebné marihuany bude opakováním holandského neúspěchu. 

Psychoaktivní drogy: Největší cenzura výzkumu od dob Galilea a Koperníka?

Zakleté rostlinky konopí (cannabisu) doprovázejí lidstvo nejméně od časů Hérodotových.

Někteří významní neurovědci protestují proti iracionálnímu očerňování drog. Jejich řádné poznání by prý mohlo být užitečné pro lékařství.

Tráva bude super-problém. Žene se na nás byznys s marihuanou.

Legalizace konopí pro léčebné účely: Co z původně bohulibé myšlenky udělá brutální lobbing? Rozhodne bitva o pěstitelské licence.

Proč bude další čtyři roky americkým prezidentem Barack Obama?

Nad tím, co z Obamova vítězství v prezidentských volbách vyplývá pro současnost i budoucnost USA, se zamýšlí Roman Joch.

Vášeň pro houby jako zbytek instinktu pračlověka a šamanských rituálů

Je fenomén houbařství důkazem našeho sepětí s přírodou? Možná, ale spíš to bude proto, že jsou houby prostě zadarmo a nedají se až na takový žampion, hlívu či lanýže uměle vypěstovat, říká Jan Borovička.

„U mnoha hub nevíme, zda jsou jedovaté, či nikoli. Prostě není v naší moci je všechny prozkoumat,“ říká expert na lysohlávky Jan Borovička.

Jan Brabec 15.8.2012

Studie OSN: Používání nelegálních drog ve světě neustále roste

Americký týdeník Time vybral ze zprávy Úřadu pro drogy a kriminalitu OSN pro rok 2012 pět nejdůležitějších trendů. Jak je na tom Česko?

Legalize it? Czech film examines medical use of cannabis

Czech firms could be cleared to grow and process medical marijuana, says a working group preparing to allow the drug on prescription

MPs are expected to approve use of marijuana to treat certain illnesses; questions remain over how it will work in practice

Guest Writer 19.4.2012

Czechs prepare to roll-out first online cannabis addiction help site

First interactive internet site aimed at helping Czech cannabis users kick or reduce their habit is ready to roll, finances permitting

Survey shows Czech teens turn off dope and onto drink

Catching up with the boys: survey results show a sharp rise in drunkeness among 16-year-old girls

Fewer Czech 16-year-olds have tried dope, but many more are turning to drink, ESPAD survey of drugs and alcohol shows

Cacti fans high, cannabis cultivators low on Czech drug changes

The Czech Cabinet shake up drugs rules to the delight of amateur growers of cacti and some types of mushrooms; what about weed?

Czechs lead EU in cannabis, meth consumption

Possession of small amounts of drugs are punishable by a fine that can now be paid on the spot, similar to fines for using public transportation without a ticket

Czechs aged 15-24 years remain Europe’s top consumers of marijuana, the EU drugs agency EMCDDA says in annual report

Ministři školství v rauši

Zasahovaly travní dýchánky do koncepcí MŠMT? Ministr školství tvrdí, že u Zelených ano.

Válka mezi Dobešem a Liškou pokračuje v marihuanovém dýmu a alkoholovém oparu. A jako bonus archivní Bátorův projev v ČT.

Za lékařské užívání marihuany vyhazov

Soud v USA rozhodl o právu propustit zaměstnance, který neprošel v testu na drogy, i pokud je užívá z léčebných důvodů.