Marie Benešová

Alena Gajdůšková: Příští „první dáma“ ČSSD?

„Hádejme se uvnitř strany, ale navenek musíme znít konzistentně,“ říká senátorka, jež by ve vedení strany mohla nahradit Marii Benešovou.

O české verzi „projektu Fico“ může levice jen snít

Jakékoliv integraci levicových subjektů stojí v cestě animozita mezi jejich představiteli. Nahrává tento stav více KSČM, nebo pravici?

Miloš Zeman levici hned tak nesjednotí

ČSSD by byla bláhová, kdyby se prostřednictvím „levicového bloku“ měla postarat o účast Strany práv občanů – Zemanovců v příští sněmovně.

Na koho padne Zemanův hněv?

Bývalí kolegové ze sociální demokracie se shodují, že jedním z nejvýraznějších rysů povahy nového prezidenta je pomstychtivost.

Dienstbierova oranžová budoucnost

Čekalo se, že matador Zeman „zajíce“ Dienstbiera v prezidentských diskusích spláchne. Jenže senátor má natrénováno z pražské politiky.

Rozpoutá Pecina svým odchodem metelici v ČSSD?

Poté, co se rozkmotřil s ČSSD, se bývalému poslanci, bývalému předsedovi antimonopolního úřadu a exministru vnitra naskýtá nová politická příležitost.

Exministr vnitra při odchodu ze sociální demokracie do SPOZ vyzval oranžové straníky i příznivce k podpoře Miloše Zemana. 

Zlý muž ODS? Žádný Kuba, ale Zeman.

„Je téměř jisté, že zvolení Miloše Zemana prezidentem by zajistilo kontinuitu morálního a politického marasmu, který opoziční smlouva nastolila,“ míní jeden z respondentů.

Občanští demokraté by měli Miloši Zemanovi věnovat palírnu slivovice. Nikdo tak důsledně nelikviduje opoziční ČSSD jako právě on.

Bradáčová: Jurečka jsem nikdy nepotkala, nikdy jsem s ním nemluvila!

Státní zástupkyně se ohrazuje proti slovům premiéra Nečase, který naznačil její kontakty s vlivným členem ODS a s dalšími politiky.

Dienstbier most popular Czech politician: poll

Senator Jiří Dienstbier who presented the motion, says the issue of presidential powers is now urgent due to the introduction of direct presidential elections

Over half of Czechs have a favorable opinion of the Social Democrats’ (ČSSD) presidential candidate, latest STEM poll shows

Nová „rudá záře“ nad Českem?

Na „premiérový“ projev šéfa komunistů Vojtěcha Filip na prvomájových oslavách ČSSD v Chomutově zareagoval předseda ČSSD Bohuslav Sobotka chladně. Je třeba vyčkat, až si ČSSD a KSČM vyjasní vzájemný vztah a „velké“ volby je donutí vyjít s barvou ven.

Pokud by se mělo stát posilování dvou levicových stran trendem, mohli bychom se jejich společné vládě přiblížit nejvíc od listopadu 1989.

Who was really responsible for blocking investigation of MUS privatization?

Nejvyšší státní zástupkyní České republiky, které dle dokumentů blokovalo žádosti o právní pomoc v kauze MUS ze zahraničí, byla v letech 1999 až 2005 Marie Benešová.

Swiss authorities have a problem: if no one is found guilty in the Czech mier MUS case, they could face a massive compensation claim

Kdože to bránil vyšetřování divoké privatizace MUS?

Nejvyšší státní zástupkyní České republiky, které dle dokumentů blokovalo žádosti o právní pomoc v kauze MUS ze zahraničí, byla v letech 1999 až 2005 Marie Benešová.

Švýcaři mají problém. Nebude-li v kauze Mostecké uhelné nikdo odsouzen, hrozí jim, že zaplatí obří náhradu za zablokované miliardy.

Czech tabloid launches petition demanding authorities crack down on corruption

Ex-Prime Minister Stanislav Gross ČSSD and Public Affairs (VV) paymaster Vít Bárta top the list of Czech politicians and businessman who people polled by Blesk say should be behind bars

Czech tabloid Blesk, the best-selling daily, initiates petition calling upon police and judiciary to properly investigate corruption scandals 

Tom Jones 8.12.2011

Dobré jitro v kauze Grygárek. Kdo dovolil, aby ho odstřelili?

Schůzek Libora Grygárka (vlevo) a vlivného pražského podnikatele Romana Janouška se prý odehrálo moc. Co je to „moc“?

Abychom se nepletli: Vliv politiků na státní zástupce v Praze neochabne, jen budou řízeni z jiných mocenských a finančních kruhů.

WikiLeaks: Příběhy české korupce ve zprávách amerických diplomatů

Since signing off on the leaked cables, former US Ambassador to the Czech Republic William J. Cabaniss, Jr. claimed a Czech official solicited a multi-million dollar bribe from him over the Tatra deal

Zveřejněné zprávy velvyslanectví USA v Praze ukazují znepokojení z endemické korupce v české politice a tolerance voličů k ní.

Brian Kenety 31.8.2011