Marek Ječmének

Lanovkou z Prahy 7 přes Prahu 6 na Prahu 8

Radní Prahy 7 v čele se starostou Markem Ječménkem jednali o spojení městských částí a vyzvali primátora Hudečka, aby zvážil zadání studie.

Stát koupí budovu bývalé Economie. Bez tendru!

V objektu za bezmála 300 milionů korun bude sídlit Úřad práce ČR. Co z toho plyne pro Prahu 7, která koupi této budovy rovněž zvažovala?

Skrývá se za nákupem budovy Economie politický sponzoring?

Praha 7 jedná o realitním obchodu s firmou s akciemi na majitele. Podporuje tak spekulace, zda se někdo nechce zahojit na veřejných financích.

Praha 7 má obědové konto pro děti z nemajetných rodin. Bohulibá akce, ale...

Lidem v čele se starostou Markem Ječménkem se ani na druhý pokus nepodařilo vybrat nový objekt pro úředníky sedmé městské části.

Kdyby městská část nepromrhala miliony v průzkumu realitního trhu, měla by na obědy pro potřebné děti na 88 let.

Patálie s hledáním radnice Prahy 7: Kde se vzal rozdíl 135 milionů?

Aktualizováno. Praha 7 jedná o koupi budovy za orientační cenu, která je téměř dvojnásobkem částky, za niž ji nedávno prodalo vydavatelství Economia.

Praha 7 stále hledá radnici. Skončí (dočasně) v bývalém sídle Economie?

Zatím poslední variantu rozuzlení mnohaletého hledání považuje za výhodnou i opozice, nákup budovy na Letné by však mohl skončit u soudu.

Jak „vyhodit“ víc než 6,6 milionu korun? Zeptejte se v Praze 7!

Téměř dva roky městská část prováděla průzkum trhu, v němž se snažila najít budovu, do níž se v roce 2015 přesune tamní radnice. Zbytečně.

Vedení Prahy 7: „totožňovat“ se s něčím neznamená souhlas

Zastupitelé městské části budou v pátek jednat o tom, kdo nese odpovědnost za znění ústavní stížnosti na konání místního referenda.

Mohou se developeři těšit, že Praha 7 konečně vyhlásí výběrové řízení?

Dle výsledků referenda si lidé přejí zrušit dosavadní výběr nového sídla radnice a vypsat tendr. Cena objektu nemá překročit půl miliardy.

Boj o území v Praze Bubnech

Pražští zastupitelé dosud neschválili zadání změny územního plánu v perspektivní rozvojové lokalitě. Jak dopadne lednové hlasování?

Kauza referendum na Praze 7, díl třetí: Zapojení Ústavního soudu

Praha 7 podá ústavní stížnost proti rozsudku Nejvyššího správního soudu, který vyhlásil referendum v době prvního kola prezidentských voleb.

Petice na Praze 7: Odvolejte starostu, nebo ať odstoupí sám!

Lidem v čele se starostou Markem Ječménkem se ani na druhý pokus nepodařilo vybrat nový objekt pro úředníky sedmé městské části.

Pro odvolání Marka Ječménka (ODS) se uvádí sedm důvodů. Jedním z nich je dosud neúspěšné hledání nového sídla pro radnici po roce 2015.

Referendum za nepředraženou radnici Prahy 7 bude. Má ale smysl?

Nejvyšší správní soud vyhlásil v Praze 7 referendum za nepředraženou radnici, čímž vyhověl kasační stížnosti proti jeho zrušení.

Anticena za Otevřenost rozhodování: gratulujeme Praze 7!

Městská část Praha 7 získala anticenu za to, že odmítla uspořádat referendum za nepředraženou radnici. Kvůli špatně položeným otázkám.

Další díl ságy Praha 7 hledá radnici: Půlmiliardová sleva a jiné bizarnosti

Lidem v čele se starostou Markem Ječménkem se ani na druhý pokus nepodařilo vybrat nový objekt pro úředníky sedmé městské části.

Do finále největšího realitního „tendru“ v Praze se například dostala budova, kterou prodává firma, jež není jejím vlastníkem.