Lukoil

Zemanův problém: Jednatel Lukoil Aviation Czech Martin Nejedlý

Bývalý jednatel Lukoilu Martin Nejedlý s prezidentem Milošem Zemanem.

Odvolací soud potvrdil pokutu pro firmu Lukoil Aviation Czech, jejímž jednatelem byl Martin Nejedlý, poradce prezidenta Miloše Zemana. Ten přitom řekl, že pokud soud pravomocně rozhodne v neprospěch Lukoilu, zváží Nejedlého setrvání.

Kauza Slavie: Řebíček se stahuje

Majitel Slavie Aleš Řebíček.

Fotbalový klub a majitel stadionu v pražském Edenu se mají spojit. Exministru dopravy Topolánkovy vlády Aleši Řebíčkovi, který klub plně vlastnil od léta 2011 a podle odhadu v něm za tu dobu utopil kolem 300 milionů korun, zůstane jen menšinový podíl.

Miloš Zeman fandí Moskvě

Útržky ze staronového dramatu, tentokrát na téma prezident-rusofil, v němž bývá nejvyšší splátkou za touhu po moci budoucnost vlastní země.

Zkonsoliduje „koalice 111“ českou zahraniční politiku?

Proevropskou vládu ČSSD, ANO 2011 a KDU-ČSL by mohl rozdělovat názor na protekcionismus či na energetickou bezpečnost ve vztahu k Temelínu.

Rosatom, či Gazprom: Komu dává Miloš Zeman šanci?

„Je téměř jisté, že zvolení Miloše Zemana prezidentem by zajistilo kontinuitu morálního a politického marasmu, který opoziční smlouva nastolila,“ míní jeden z respondentů.

Bylo-li by expremiérovým úmyslem hájit zájmy Rusů, musel by vyřešit, oč jim jde. Pro část jejich energetiky je dostavba Temelína nevýhodná.

Jan Žižka 5.3.2013

Ke Schwarzenbergovu konzervatismu „poté“

„Lid“, který zvolil svým prezidentem Miloše Zemana, se dle Jana Víta představuje prvosignálními reakcemi spíše jako „dav“ než společnost.

Nejlepší rétor se vrátil

Prezident má šanci stát se prodlouženým uchem a okem veřejnosti a médií ve vládě. Bude záležet, nakolik si ho společně ohlídáme.

Jan Schneider 31.1.2013

Zeman je velmi oblíben, ale Schwarzenberg je milován

Ve vypjatém finále bude záležet i na osobní motivaci: Schwarzenberg může, Zeman musí.

István Léko 19.1.2013

Z prezidenta Zemana by diplomatům přibyly vrásky. Kreml by naopak slavil.

Nazývá se eurofederalistou, tepe islám a hájí Rusko. Jak by se s ním soužila dnešní Nečasova, případně příští vláda z řad ČSSD (a KSČM)?

Dan Macek 13.1.2013

Zlý muž ODS? Žádný Kuba, ale Zeman.

„Je téměř jisté, že zvolení Miloše Zemana prezidentem by zajistilo kontinuitu morálního a politického marasmu, který opoziční smlouva nastolila,“ míní jeden z respondentů.

Občanští demokraté by měli Miloši Zemanovi věnovat palírnu slivovice. Nikdo tak důsledně nelikviduje opoziční ČSSD jako právě on.

Pragmatik Zeman nasadil přívětivou mediální masku

Expremiérova prezidentská kampaň se nemusí všem líbit. Je ale vysoce profesionální a pro většinu českých voličů přijatelná. Kdo je za ní?

Manažer Lukoilu: Není důvod, aby se o Zemana zajímala BIS

Martin Nejedlý, jeden z klíčových mužů kolem Miloše Zemana, nerozptýlil pochybnosti kolem financování expremiérovy kandidatury na Hrad.

Prezidentský kandidát nestraník? Zaděláno na problém.

Nestraníci se oproti kandidátům velkých stran ocitají v nevýhodě. Daleko více si musejí dávat pozor na informace o financování kampaně.

Kajakář Kalousek v dresu Omnipolu, lyžař Klaus se sponzory PPF a Lukoilem

Vážný kandidát na prezidenta ČR Karel Schwarzenberg jako šermíř s nášivkou NWR a dosluhující prezident Václav Klaus coby svěřenec týmu PPF/Lukoil. A s dalšími servismany.

Týdeník Reflex se (informativně) bavil. A českou politickou elitu nasoukal do přiléhavých kostýmů. Za koho jezdí Mirek Topolánek?

Czechs in front line of Russian moves to hike price of Urals oil

Cuts in Russian oil shipments to the Czech Rep. via the Druzhba pipeline may be part of a ploy to push up oil prices for Western Europe