Linet

Čína se nám ekonomicky otvírá méně než my jí

Číňané investují.

Neměli bychom opomíjet, že tuzemští exportéři fakticky nejsou připuštěni k rovné konkurenci na čínském trhu. Vyžaduje se od nich, aby vyráběli přímo v Číně nebo rovnou předávali své know-how.

Jan Žižka 18.9.2015

Česko-čínské lobbisty už nereprezentuje exministr Kohout

Bývalého ministra zahraničí Jana Kohouta ve funkci prezidenta komory nahradil vlivný sociální demokrat Jan Birke.

Hradecký rektor: Vysoká škola nemá být v každé vesnici, kde staví autobus

„Stačí se podívat do Turecka, jak tam masivně investují do školství. Pokud se školstvím něco zásadního neuděláme, budeme mít v budoucnu opravdu velký problém,“ říká Josef Hynek.

Univerzita Hradec Králové používá originální koncept, jak být v úzkém kontaktu s firmami a institucemi, vypráví rektor Josef Hynek.

Veřejná podpora firemních inovací odporuje zdravému rozumu

Místo toho, aby si firmy vlastní výzkum objednávaly u vysokých škol či Akademie věd a platily za něj, tahají peníze ze státního, píše Jiří Chýla.

Zbyněk Frolík: Jen rozpočtový tlak může přinést změny ve výzkumu

„Z původně jednoduchého produktu jsme udělali světový byznys a ukazujeme cestu ostatním i státu,“ říká Zbyněk Frolík, ředitel firmy Linet vyrábějící inovativní nemocniční lůžka.

Chce-li premiér Nečas, aby se Česko rychleji vymanilo z ekonomických potíží, musí jít cestou podpory inovací, říká v rozhovoru ředitel Linetu.

Patogenní zóny – nadějná oblast aplikovaného výzkumu?

Nemocniční lůžka firmy Linet by mohla být vybavena indikátory postavení hvězd vzhledem k horoskopu pacienta, navrhuje Václav Hořejší.

OECD: České školství nevzkvétá

Skutečně škola zabíjí touhu po vzdělání?

Analýza OECD varuje před riziky plošných testů 5. a 9. tříd, postrádá v českém školství dlouhodobé cíle a tvrdí, že ustrnulo.

Frolík: Science Council is ‘a waste of time’

„Stát velmi diletantsky přistupuje k tomu, jak zachází s prostředky na vědu, jejich rozdělováním a s politickou odpovědností,“ tvrdí Zbyněk Frolík z Linetu, český Podnikatel roku 2003.

Parliament must set research priorities rather than hide behind an ineffective ‘Science Council,’ ex-member Zbyněk Frolík says

Czech beds maker leads patient alarm technology

Linet is seeking to patent some of the technology as its protype bed undergoes hospital trials

Czech hospital beds maker Linet ‘world leader’ in wireless patient-monitoring technology, which can detect heart attacks, installed in beds

Zbyněk Frolík: Daně v Česku Linet platit nepřestal

Podnikatel vyznamenaný prezidentem Medailí Za zásluhy reaguje na komentáře médií, že přestěhoval svou firmu do Nizozemska.

David Kasl 31.10.2011

Prezident vyznamenal veterány východní fronty, vědce, ale i podnikatele Zbyňka Frolíka.

Zbyněk Frolík převzal 28. října od Václava Klause Medaili Za zásluhy v oblasti hospodářské.

Zakladatel společnosti Linet je prvním vyznamenaným podnikatelem, který vybudoval přední světovou firmu v oboru na zelené louce.

David Kasl 31.10.2011

Czech distiller prepares to spirit off to the Netherlands

The main production lines will remain in the Czech Republic

An historic Czech distiller says it is shifting its corporate base to the Netherlands because of better investment protection and laws

Babiš: Nasranost společnosti je gigantická

Andrej Babiš nemůže prezidentovi Václavu Klausovi zapomenout veto zákona o biopalivech.

Český miliardář a majitel Agrofertu v úterním on-line rozhovoru na iHNed.cz nešetřil české zkorumpované politiky ani Evropskou unii.

Amnesty Int’l presses Czechs on ‘ethical accounting’

The Czech branch of Amnesty International is stepping up the pressure on the government to support ethical business accounting

Trade Ministry presents CzechTrade revamp

Ministr průmyslu a obchodu Martin Kocourek chce rozšířit počet proexportních kanceláří v cizině. Čeští byznysmeni to vnímají jako krok správným směrem.

Instead of concentrating on trade fairs and expos, the state export promotion agency will look for opportunities in dynamic new sectors