Lesy ČR

Pracuje snad ÚOHS na politickou objednávku?

Antimonopolní úřad pozastavil obří tendr státních Lesů ČR. Pokud jej zastaví úplně, vydá ve stejné věci dva zcela protichůdné závěry.

Key Investments obrátila svět správy majetku vzhůru nohama

I bez hlubokých znalostí finanční problematiky muselo být všem členům vedení radnice v čele se starostou Tomášem Chalupou jasné, že kolem portfolia, které spravuje Key Investments, něco není v pořádku.

Občané Prahy 6 financují impérium Via Chem Group a fotbalový stadion Slavie v pražském Edenu.

České lesy leží Mičánkovi u nohou

V tendru Lesů ČR podala nejlepší cenovou nabídku u tří čtvrtin územních jednotek firma Less & Forest.

Schwarzenberg versus Lesy ČR: čeká se na souhlas ministra zemědělství

AKTUALIZOVÁNO. Smírné vyřešení letitého sporu, na němž se ministr zahraničí se státním podnikem dohodl, musí ještě posvětit Ivan Fuksa.

Budvar, ČEZ unit among Teleaxis state ‘sponsors’

Podnikatel Peter Kovarčík může být spokojen. Kromě Lesů ČR podpořily jeho konferenci i další firmy s majetkovou účastí státu.

While the gov’t cuts expenses, state-controlled firms spend millions to support Petr Kovarčík’s conference organizer Czech Teleaxis 

Czech state forester Lesy ČR puts Kč 10 mln into EU–USA event. Why?

Pořadatelem konference, nad níž převzal záštitu premiér Petr Nečas, je firma Teleaxis podnikatele Petra Kovarčíka.

Lesy ČR picks Czech Teleaxis to run ‘USA and EU Days’ conference — which has nothing to do with forestry — without holding public tender

Další státní sponzoři Kovarčíkovy konference: Budvar a Severočeské doly

Podnikatel Peter Kovarčík může být spokojen. Kromě Lesů ČR podpořily jeho konferenci i další firmy s majetkovou účastí státu.

Ani v době razantních úspor neváhají podniky se státní účastí věnovat miliony na podporu konference, kterou organizuje Czech Teleaxis.

Politici přihráli podnikateli Kovarčíkovi na konferenci deset milionů z Lesů ČR

Pořadatelem konference, nad níž převzal záštitu premiér Petr Nečas, je firma Teleaxis podnikatele Petra Kovarčíka.

Státní lesy se budou prezentovat na soukromé akci Dny USA a Evropské unie. Tendr na zprostředkovatele propagace byl jen pro „zvané“.

Karel Schwarzenberg a Lesy ČR končí letitou při smírem

Odsouhlasí-li okresní soud podmínky dohody, převedou Lesy ČR na Karla Schwarzenberga lesní pozemky v hodnotě víc než třináct milionů korun.

Lesy ČR settles land dispute with Prince Schwarzenberg

If the courts approve the conditions of the settlement, Lesy ČR will give Karel Schwarzenberg forest land worth over Kč 13 million

Babiš: Nasranost společnosti je gigantická

Andrej Babiš nemůže prezidentovi Václavu Klausovi zapomenout veto zákona o biopalivech.

Český miliardář a majitel Agrofertu v úterním on-line rozhovoru na iHNed.cz nešetřil české zkorumpované politiky ani Evropskou unii.

Czech state seeks to settle communist church seizures

Církve by mohly získat 70 až 100 procent ze 181 tisíc hektarů lesů, 72 tisíc hektarů zemědělské půdy a z víc než osmi tisíc hektarů dalších nemovitostí.

The Czech state is offering less cash and more land to churches and religious groups whose property was confiscated under communism

Coalition crisis stalemate deepens

Prezident nechce být zatažen do konstrukce, že někdo rozboří vládu a pak si z chaosu urve pozice, které Hrad bude muset ústavně posvětit.

The coalition crisis shows no signs of ending with Public Affairs (VV) leader Radek John insisting he stay on as Interior Minister 

S lesnictvím to brzy budeme moci zabalit

Těžba a zpracování dřeva jsou soustředěny obvykle do nejchudších regionů. Nesprávně nastavené podmínky mohou mít vliv i na tamní nezaměstnanost.

Česká republika si špatnou koncepcí při stanovování cen dřeva kope hrob v oboru, který je díky slušným zásobám velmi perspektivní.

Otázka nad kauzou Key Investments: Kam mají veřejné subjekty ukládat peníze?

Správa desítek miliard korun měst, krajů a státních fondů je roztříštěna a svádí úředníky ke korupci.