Leoš Heger

Brněnský „převrat“ v hlasitosti: Maximálně 50 decibelů

Jiří Novák, brněnský vítěz nad hlukem.

Krajský soud v Brně dal za pravdu Jiřímu Novákovi, který si léta stěžoval na hluk z brněnského náměstí Svobody, kde bydlí. Jeho právo na klid – 50 decibelů v ročním průměru – vyhrálo, a nikoli nad soukromým pořadatelem, ale nad městem. Rozsudek dává velkou šanci uspět všem Čechům, jimž venkovní produkce obdobně znepříjemňují život.

Eliška Nová 23.5.2017

Léčebné konopí a tmářství na ministerstvu zdravotnictví

Televizní vystoupení Leoše Hegera lze brát jako důkaz, že systémově tají informace, které musí z působení v čele resortu zdravotnictví znát.

TOP 09 změkčuje politickou linii

Miroslav Kalousek obhájil 8. prosince v Praze post místopředsedy na celostátním sněmu TOP 09. Na snímku mu gratuluje předseda Karel Schwarzenberg.

Nezpacká-li rýsující se vládní koalice ČSSD, ANO a KDU-ČSL svou misi úplně, příznivější časy pro dnes opoziční pravici hned tak nenastanou.

Jak chtějí čeští politici řešit obezitu?

Rozruch kolem tloustnoucí populace pomalu dosahuje stejných rozměrů jako třeba strach z globálního oteplování.

Leoš Heger: Jak drahé bude léčebné konopí?

„Když se konopí bude vyrábět oficiálně a bude extrémně drahé, není to rozumné,“ říká exministr zdravotnictví. Je tedy lepší si vypěstovat vlastní?

Léčebné konopí v Česku: Všechno špatně!

„Není možné, aby možnost se tímto způsobem léčit mělo pouze pár procent pacientů s příjmem přesahujícím padesát tisíc korun. A to ještě jen ti s méně závažnými nemocemi, protože na více závažnou diagnózu těch třicet gramů jednoduše nestačí,“ upozorňuje T

Adiktolog Tomáš Zábranský v rozhovoru varuje, že Českem zvolená cesta zavádění léčebné marihuany bude opakováním holandského neúspěchu. 

Bacha na volně prodejné léky!

Jde o miliardový byznys, přesto řada volně dostupných léků neplní, co slibuje. Vyplývá to z aktuální studie organizace Stiftung Warentest.

Česko není kuřáckým rájem

Ceny a zdanění cigaret u nás odpovídají průměru nových členů EU a nijak nevybočují z trendu, píše advokát Luboš Hejcman.

Odstupující vláda dala letos poradcům stovky milionů

Resorty měly v pondělí zveřejnit seznamy poradců a právníků. Řada z nich ale protikorupční strategii vlády neplní.

E-cigarety regulaci neuniknou

Vědci, politici a doktoři z celé Evropy se shodují, že elektronické cigarety jsou z hlediska dopadů na konzumenty i okolí velkou neznámou.

Komu škodí e-cigarety?

Šéf zdravotnického výboru sněmovny Šťastný je přesvědčen, že elektronické cigarety mohou způsobit otravu. Obává se metanolové aféry 2.0.

Zdravotnictví žádá více než 5 miliard navíc

Ministr Heger své požadavky na vyšší příjmy do zdravotnictví přetavil do konkrétního návrhu.

Dream Team Poslanecké sněmovny: Zahajovací jedenáctka

Ať si ministr financí strčí svůj půlmilion na podporu parlamentního fotbalového týmu za klobouk. Tenhle mančaft prostě do zahraničí musí!

Česko chce jít více na ruku cyklistům

Jsou zdánlivá vylepšení, která je lepší včas odmítnout.

Vláda podpoří projekt Česko jede, jehož cílem je zjednodušit cestování na kole místním a přilákat do země turisty.

Tráva bude super-problém. Žene se na nás byznys s marihuanou.

Legalizace konopí pro léčebné účely: Co z původně bohulibé myšlenky udělá brutální lobbing? Rozhodne bitva o pěstitelské licence.