Ladislav Němec

Dobešovská chobotnice

Ve školství stále zůstávají šéfové a „krizoví manažeři“, kteří mají příliš blízko k časopisu Pražan či Vítu Bártovi. Najdeme ale i důvěrníka StB.

Ministr Fiala mění hned dva náměstky. Na školství skončili Wilhelm a Němec.

Do školství chci hlavně vrátit důvěru, je hlavním přáním ministra školství Petra Fialy.

Aktualizováno. Novými náměstky ministra školství pro vysoké školy a pro regionální školství budou Tomáš Hruda a Jindřich Fryč.

Po Dobešovi usedne do křesla ministra školství Petr Fiala

Diverzifikace vysokých škol musí být jedním z podstatných výsledků reformy systému terciálního vzdělávání, říká profesor Petr Fiala, jemuž brzy skončí druhý rektorský mandát.

Uznávaný odborník přijal v pondělí nabídku premiéra Petra Nečase, ve středu jej do funkce jmenuje prezident Václav Klaus.

Ministerstvo školství potřebuje „odveverkovat“

Ministerstvo školství prý proti doporučením Bruselu nepůjde a FinGram zastaví.

Aktualizováno. Dva výrazní kritikové úřadu upozorňují, že v úřadu stále rozhodují lidé, kteří úzce spolupracovali s Josefem Dobešem.

Public Affairs selects Education Minister candidate

„V souvislosti s probíhající organizační změnou jsem považoval za nutné ukončit již dva týdny trvající diskusi mezi panem ministrem, panem náměstkem a mnou tím, že ke dni 31. ledna t. r. rezignuji jako ředitel odboru vysokých škol,“ napsal Jiří Nantl v e

Public Affairs (VV) party reportedly to recommend Jiří Nantl, currently a deputy education minister, for the top spot 

Tom Jones 17.4.2012

Exministr Dobeš už doradil, novináři jsou hyeny

Bývalý ministr školství Josef Dobeš

Josef Dobeš se rozčílil na média: svému bývalému náměstkovi Němcovi radit nebude. Nezaplatil ani příspěvky a skončil i u „véčkařů“.

Exministr Josef Dobeš je poradcem na ministerstvu školství

Prezident Václav Klaus považuje Josefa Dobeše za nejlepšího ministra školství od roku 1989.

Aktualizováno. Odstoupivší šéf resortu se vrátil jako poradce prvního náměstka pověřeného řízením úřadu Ladislava Němce.

Ex-minister Dobeš returns to Education Ministry as advisor

Ministr školství Josef Dobeš, psycholog s věčným úsměvem, včera rozeslal médiím svůj další nápad: dát v roce 2012 půl miliardy na školní psychology, aby jich bylo tisíc.

Within days of handing in his resignation as education minister, Josef Dobeš returns to advise his former deputy minister Ladislav Němec 

Josef Dobeš režisérem

Nový vzdělávací seriál, který přiblíží české historické osobnosti v dějinách evropské integrace, má být pořízen z prostředků Evropské unie.

Vedle Týdne neklidu či hrátek kolem školného by nemělo zapadnout, že MŠMT hodně tlačí kupředu televizní seriál za 69,5 milionu.

Martin Rychlík 28.2.2012

Atestace pro učitele: Myšlenka dobrá, teď ještě kde vzít peníze..

Ministerstvo školství připravuje kariérní systém, jenž má pedagogům umožnit profesní růst i peněžní přilepšení.

Ministr Dobeš chce točit čtrnáctidílný televizní seriál. Jenom za 150 milionů.

Nový vzdělávací seriál, který přiblíží české historické osobnosti v dějinách evropské integrace, má být pořízen z prostředků Evropské unie.

I po drtivé kritice z Bruselu na adresu projektů OKNO a SPORT chystá ministerstvo školství další mediální projekt: Češi v Evropě.

Dobešův kolotoč: Ministr školství přidává do plejády náměstků Michala Zaorálka

Michal Zaorálek byl zastupitelem na Praze 6 za ODS a nyní řídí evropské miliardy na ministerstvu školství.

Funkci odcházejícího 1. náměstka a šéfa fondů EU Jakuba Hodináře si nejspíš rozdělí náměstci Ladislav Němec a právě Zaorálek.

Martin Rychlík 28.11.2011

Příbuzenská personalistika Věcí veřejných

Nový ředitel Národního ústavu pro vzdělávání Václav Hořejší je zetěm místopředsedy VV a starosty Litvínova Milana Šťovíčka.

Úprk desítek psychologů, nebo hysterické dementi?

Na úřad v Karmelitské ulici v Praze se valí nepříjemnosti - Česká republika nestíhá čerpat evropské fondy, další důtka z Bruselu je prý již na cestě.

Zprávu Lidových novin, že hrozí odchody školních psychologů, ministerstvo školství označilo za hysterii a situaci promptně vyřešilo.

Dobešova maturita: Jednička s hvězdičkou, nebo tak trochu propadák?

Na ministerstvu školství jsou vybraní lidé placeni lépe, než na kolik mají dle tabulkových platů nárok. Podřízení ministra Josefa Dobeše udělili zřejmě vybraným lidem výjimku.

Je nejen politickou otázkou, kde leží hranice úspěchu a neúspěchu státních maturit. Výsledek již brzy „oznámkuje“ premiér Petr Nečas.