KSČM

Stane se ze stínové vlády ČSSD reálný kabinet?

Pod Svatoplukem Němečkem, který má u sociálních demokratů na starosti resort zdravotnictví, se zakývalo křeslo, jež vlastně ještě nedostal.

Souboj o přednostní hlasy jednotu ČSSD zatím neohrožuje

Sociální demokracii spíše hrozí kocovina, nevyhraje-li volby tak výrazně, aby sestavila vládu podle svých představ, a poté personální změny.

Jak zní otázka, nad níž si KSČM musí lámat hlavu?

V předvolební kampani se hovoří o kdekom, o komunistech však téměř vůbec. Jako by jejich vnitřní struktury a program nikoho nezajímaly.

Rizikový faktor SPOZ a ANO 2011: Nezformovaná ideologie

V případě volebního úspěchu by se Strana práv občanů – zemanovců či hnutí Andreje Babiše mohly stát zdrojem nestability Poslanecké sněmovny.

Předvolební dryáky pravice aneb Získá levice ústavní většinu?

Výhodná situace levicových stran by v pravicových neměla vyvolat dojem, že volby určitě prohraje, a proto o tolik nejde. Opak je pravdou!

Liška: Bursík neunesl prohru. Zeleným LES voliče nevezme.

Úzké vnímání zelené politiky jako politiky ochrany životního prostředí je překonané, my vidíme věci komplexně, říká předseda Strany zelených.

Stabilizují volby českou společnost? Věštit nemá smysl.

Jedinou dnešní jistotou je, že k volebním urnám půjdeme 25. a 26. října. A každopádně se přinejmenším do konce tohoto roku nebudeme nudit.

Karel Janeček: Koho podpořím?

„Víte, co mi nejvíc vadí? Že hodně lidí v naší zemi automaticky za každou věcí, která je myšlena dobře, hledá hned něco podezřelého, nějaký zlý úmysl,“ říká v rozhovoru jeden z dvorních protikorupčních „našeptávačů“.

„Politickou stranu nezaložím a k žádné se nepřipojím, byla by to hrubá chyba. Snažím se dělat věci nezávisle,“ říká protikorupční bijec.

Výsledky voleb by mohla ovlivnit odolnost zavedených stran

Pokud se do Poslanecké sněmovny propracují alternativní strany bez zkušenosti ve velké politice, možná ji to osvěží, ale současně zatíží.

Životní prostředí: Sněmovna plná lhostejných stran

Zelený kruh odhalil rekordní nevstřícnost poslanců k ekologickým zákonům. Plných 57 procent hlasování skončilo pro ekologii fiaskem.

Politika bez lídrů

Krize lídrů, s níž máme co do činění, není na prahu volební bitvy ideálním stavem. 

Martin Kuba kráčí na jatka

Jihočeská ODS vysílá do voleb jako svou jedničku muže, který ji vede od porážky k porážce.

Jakub Kalenský 11.9.2013

Komunista přitvrzuje: „Kapitalisté jsou jako nacisté.“

KSČM připomíná to nejlepší ze svého ideového základu. Kandidát na poslance Zdeněk Milata brojí proti soukromému vlastnictví.

Rozpuštění sněmovny: O živobytí přijde i zhruba 450 asistentů poslanců

Spolupracovníkům zákonodárců, kteří se o sebe nedokážou postarat sami, nezbývá než doufat v pomoc svého šéfa, popřípadě jeho strany.

Martin Shabu 26.8.2013

Sněmovna byla rozpuštěna. Na tahu je Miloš Zeman.

Poslanci si zkrátili volební období. Bude záležet na prezidentovi, co jeho vláda předloží Senátu v době, kdy Česko nebude mít dolní komoru.