Komunikace

Kauza Snowden pokračuje: NSA připravuje válku s kryptografií

The Washington Post zveřejnil první dokument, který dokládá, že NSA se snaží do internetové komunikace uživatelů aktivně nabourat.

Radkin Honzák: Ze společnosti se vytrácí „my“, vždy je tu jen „já“

Radkin Honzák.

Rozhovor s uznávaným psychiatrem nejen o nárůstu spotřeby antidepresiv, ale také o potřebě obyčejného smutku a „pakomunikaci“.

Aktivista z Indie: Romská menšina je zdrojem budoucí energie a netušených schopností

„Přes všechno úsilí a práci je česká sociální politika zbabělá – ve smyslu, že nemá žádnou velkou vizi,“ říká Sri Kumar Vishwanathan.

Obsáhlý rozhovor se Sri Kumarem Vishwanathanem, který více než 15 let pomáhá ostravským Romům v „sociálně vyloučených lokalitách“.

Jan Brabec 3.5.2013

Jak psát poctivý firemní blog

Proč by měly firmy blogovat, co jim to kromě zlepšení image může přinést a kdy je budou lidé brát vážně.

Na nějaký konec světa to zatím není

Básník J. H. Krchovský píše vlastně jenom o sobě a o situacích, které jsou lidsky platné v každé době a ve všech politických režimech.

To, co píšu, není poezie, spíš antipoezie. Milerád budu i za obecního blbýho, někdo to dělat musí. Rozhovor s básníkem J. H. Krchovským.

Jan Brabec 12.7.2012

Komunikace a la Národní knihovna

Zaměstnanci Národní knihovny dostali závazné instrukce, jak reagovat na dotazy novinářů.

Potrvá ekonomická krize až do roku 2031?

Z takzvané dlouhé krize (1873 až 1896) bychom si měli vzít větší ponaučení než z velké hospodářské krize ve třicátých letech 20. století.

Kdy už nám konečně přestanete mlžit, Josefe Dobeši?

Nové vrcholové vedení ministerstva školství (zleva): náměstek pro evropské záležitosti Michal Zaorálek, ministr Josef Dobeš a nově povýšený 1. náměstek Ladislav Němec.

Ministr školství opět sáhl ke změnám, které redakci na přímý dotaz nechtěl předem potvrdit. Změní tuto praxi nový mluvčí Milan Řepka?

Záhada apartmá číslo 2806. Pět měsíců poté.

V květnu vedli někdejšího světoběžníka, zlomeného starého muže s popelavě bílou tváří, v poutech do vězení. Uplynulo několik týdnů a někdejší vězeň omládlý a s úsměvem opouští – zproštěn obvinění – budovu státního zastupitelství.

Podíváme-li se na příběh exšéfa MMF a guinejské pokojské z newyorského hotelu Sofitel v podání médií, jsme svědky zvláštních metamorfóz.

Anikó Fázsy 10.10.2011

Ne, to nejsou Breivikova témata!

Ekonom Tomáš Sedláček v HN varuje, abychom nepodlehli pokušení seriózně debatovat o tématech norského vraha. ČESKÁ POZICE si myslí opak.

Petr Bušta 27.9.2011

Co s iPhonem v lese? Fotografovat listí?

Aplikace LeafSnap umožňuje on-line identifikaci listí v přírodě. Má takový vynález smysl, nebo se už lidé definitivně zbláznili, když se vůbec nespoléhají na vlastní znalosti?

Aplikace pro iPhone umožňuje identifikaci listů stromů. Vzniká nový systém sběru vědeckých informací, nebo jde o čiré bláznovstí?

Martin Rychlík 12.5.2011