Klientelismus

Odolají „ranaři“ z TOP 09 na pražské radnici nabídkám „kmotrů“?

Strana Karla Schwarzenberga bude muset v Praze předvést, že dokáže splnit to, co loni slibovala ve volebním programu jak před sněmovními, tak před komunálními volbami.  V čele finančního výboru bude bývalý guvernér ČNB a kandidát „topky“ na primátora Zde

„Topka“ je před zkouškou dospělosti. Buď se v Praze osvědčí a v české politice zakoření, anebo propadne, a pro občany se stane zbytečnou.

Bendl jako Fuksa, oba jsou „extraliga“

Odpovídalo 128 vrcholných představitelů firem.

Dle 55,9 procenta vrcholných manažerů oslovených v průzkumu ČESKÉ POZICE Petr Bendl nebude lepším ministrem zemědělství než Ivan Fuksa.

Klausův budoucí politický návrat: ODS? Suverenita? D.O.S.T.? Někdo jiný?

Pokud by se vrátila ekonomická recese, vzrostlo sociální napětí a prezident Václav Klaus se ztotožnil se Suverenitou Jany Bobošíkové, tato strana by v příštích volbách 15 procent hlasů a snad i víc mohla získat.

Komentátor Petr Nováček spekuluje o „podvozcích“, které by mohly prezidenta Václav Klause po skončení funkce dopravit zpátky do politiky.

BIS mluví o „nespolehlivosti“ českých soudců. Ti se kritice brání

Bezpečnostní informační služba zveřejnila poměrně alarmující zprávu za loňský rok. Sofistikovaná korupce prý míří i do justice.

Pavel Dobeš: Loutka Víta Bárty nebo lobbistického podsvětí?

Odpovídalo 146 vrcholných představitelů firem.

Dle většiny vrcholných manažerů oslovených ČESKOU POZICÍ není Pavel Dobeš ve funkci ministra dopravy správným mužem na správném místě.