Klientelismus

Čeští novináři: Jsme blbci, ale víme to o sobě

Podle průzkumu mezi novináři 70 procent z nich soudí, že kvalitu médií ovlivňuje nízká odborná úroveň žurnalistů.

ODS a TOP 09 si jdou po krku. Ale vládu si nezboří.

Ať se ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) s premiérem Petrem Nečasem (ODS) vzájemně „masírují“ jakkoli, nejsou to blázni ani sebevrazi.

V říjnu budou dvoje volby a nejspíš zkraje příštího února přímá volba prezidenta. Položit za těchto okolností vládu by bylo šílenství.

Odpouštíme kmotrům

Veřejně činným zločincům slibujeme, že je nadále nebudeme považovat za zločince.

Stovky podezřelých změn územního plánu za časů Pavla Béma

Magistrátní úředníci objevili dokumenty, které svědčí o zmanipulovaném rozhodování o pozemcích v Praze.

Když mocenský stroj obsluhují rutinéři a „machři“...

Příčiny krize: Politika bez etických mantinelů degeneruje a ohrožuje demokratický systém.

Proč Akce D.O.S.T. odmítla blíže spolupracovat s Holešovskou výzvou

Akce D.O.S.T.za jedinou možnou cestu k obrodě společnosti nepovažuje revoluci jako Holešovská výzva, ale spíš kontrarevoluci spojenou s návratem k tradičním morálním a sociálním vzorcům chování.

Podle Michala Semína odstranění současných mocenských struktur neposkytuje záruku, že jejich náhrada umožní důstojnější život.

Michal Semín 2.4.2012

A znovu nahrávka: Tajná obsese Kristýny Kočí

Nahrávka z malostranské restaurace dokazuje, že Vít Bárta zřejmě kolegům v nouzi půjčoval, ale peníze nepředával osobně.

Bém a Janoušek, malej a velkej, Buldoci a třešně

Opravdoví mafiáni do mobilu neříkají vůbec nic, a když už, tak jedině na „ten malej“. Jenže Bém a Janoušek museli být neskutečně líní.

Janoušek může děkovat Bohu, že není kmotrem skutečné mafie, protože od pátečního oběda už by měl pro svůj klan cenu leda jako mrtvý.

Ministryní školství může být i Kačenka Klasnová, Bártova žena. Nesmějte se tomu!

Spolu do vlády? Vít Bárta musel kvůli nařčení z korupce opustit post ministra dopravy, ale mohl by vrátit rodinu do vlády. Bude jeho manželka šéfovat školství?

Nového ministra školství čeká zejména náprava evropských fondů, vysokoškolská reforma a srovnání odborně zbídačeného úřadu.

Pane prezidente, demokracii neškodí odposlechy. To ta špína v nich.

Média pokřivují realitu, hlásal prezident Václav Klaus v projevu u příležitosti udělování státních vyznamenání.

České společnosti by prospěl jasnější vzkaz prezidenta Václava Klause a ne jen plytká slova o odposleších, které už ani nečte. Ale měl by.

Vrátí se Bém na politický Everest?

Pavel Bém je zkušený horolezec, proto by měl poznat, kdy ještě leze nahoru a kdy už ho kolegové shazují do propasti jako otravný odpad.

Slovensko po volbách: Méně korupčních skandálů, ale krást se bude dál

Jaké jistoty poskytuje strana Smer-SD, jež v čele se svým šéfem Robertem Ficem ve slovenských parlamentních volbách drtivě zvítězila?

S klientelismem se Ficova vláda nerozchází, jen jej dostává pod kontrolu jedné strany.

Výchovné políčky Klause, Nečase a Dobeše

Pan prezident Václav Klaus se při vysvětlování milosti korumpující ředitelce Metropolitní univerzity tak trochu zamotal, premiér ČR Petr Nečas zase spoléhá na šéfku kabinetu, která při studiu na posmívané univerzitě necituje a opisuje. Má nám to být jedn

Prezident, premiér i ministr školství konají tak, že podrývají úctu k řádnému vzdělávání a poctivosti. Má to být občanům úplně jedno?

Dobešova veřejnoprávní squadra: Baumruk, Zelenka, Řepka

Nový vzdělávací seriál, který přiblíží české historické osobnosti v dějinách evropské integrace, má být pořízen z prostředků Evropské unie.

Vedení ministerstva školství spoléhá na veřejnoprávní novináře, kteří se svého času točili i kolem stamilionových toků ve sportu.

Kauza s odposlechy posílila na Slovensku vládu partajokracie

Kvůli kauze odposlechů odvolala slovenská premiérka Iveta Radičová (Slovenská demokratická a křesťanská unie-Demokratická strana) ministra obrany Ľubomíra Galka (Sloboda a Solidarita, vpravo). A následně ji do této funkce jmenoval slovenský prezident Iva

Nový systém kontroly umožní politikům zákonně zjišťovat, zda například sponzoři, jež jejich strany tají, nejsou pod dohledem tajných služeb.