Key Investments

VV publicly demands bigger say in coalition gov’t

Bylo by velkým úspěchem ministra vnitra, kdyby se věci alespoň trochu pohnuly žádoucím směrem, nikoli opačným. Úskalí však nebývají v hrubých záměrech, ale v detailech.

Public Affairs (VV) has confirmed its leadership — and a tough stand in its bid for a greater share of power and posts with the coalition

Praze už vládne temná strana síly! Zjevil se Darth Vader osobně.

Ne, to není laserový meč, ale trubka pod mostem na Praze 5.

Na Praze 5 vystřídal Milana „Jabbu The Hutta“ Jančíka ostřejší následovník – zlosyn z Hvězdných válek. Smráká se nad metropolí?

Natland: Koupili jsme 51 procent akcií Slavie. ENIC: Máme 99 procent klubu!

Ředitel firmy ENIC Matthew Collecott při tiskové konferenci v Praze, jež se konala ještě před tím, než byl tento investor ze Slavie vymanévrován. Collecott říká, že je připraven zahájit proti českému státu mezinárodní arbitráž.

Investiční skupina Natland Group věří, že stmelí akcionářskou strukturu Slavie. Rozhodne výsledek jednání s britskou společností ENIC.

Key Investments by se mohl dostat k části peněz z prodeje Setuzy

Ústeckou Setuzu získal v minulosti Via Chem Group z rukou uprchlého podnikatele Tomáše Pitra.

Za majetek bývalé potravinářské firmy údajně zaplatí švýcarský obr Glencore zhruba 1,1 miliardy korun. Hlavní část dostanou banky.

Co provedl pan Chalupa špatně? Zde jsou odpovědi, pane premiére.

Premiér Nečas brání svého kolegu ve vládě Chalupu slabými argumenty.

Petr Nečas v kauze Key Investments úporně brání svého ministra přesto, že se tím sám dostává do trapné situace.

ENIC says Slavia ownership, debt claims a ‘sham’

ENIC director Matthew Collecott, seen here at a Prague news conference before the footbal investor was booted out of Slavia, says he is even prepared to launch international arbitration proceedings agianst the Czech state

The director of British sports company ENIC rubbishes claims that Slavia football club has new owners and has settled its debts

Čeká Vodrážku kvůli kauze Key Investments lynčování?

Od 17:00 se dnes u stanice metra Lužiny koná demonstrace obyvatel Prahy 13. Bude mít starosta David Vodrážka „koule“ přijmout pozvání?

Takhle se prodávají hrnce, pane Brzkovský!

Ředitel Key Investments Daniel Brzkovský se bohužel nesetkal s příliš nepříjemnými otázkami a z těch, které dostal, dokázal docela mistrně vybruslit

Upřímně řečeno nesouhlasíme prakticky s ničím, co ředitel Key Investments Brzkovský tvrdí. Je to totiž v rozporu s fakty.

Jedna velká auditorská náhoda aneb Ministr Chalupa vysvětluje

Poté, co se Tomáš Chalupa stal členem vlády, Vladislav Dykast (vlevo) nastoupil do funkce ředitele kabinetu ministra.

Se všemi společnostmi, do jejichž cenných papírů Praha 6, 10 a 13 investovaly miliardu, je přímo či nepřímo spojena firma Auditing Dykast.

Záhada. Kdo poslal Praze 13 dvakrát 50 milionů korun?

Musela to být některá z velkých českých finančních skupin, které mají nějaké plány s Via Chem Group či se stadionem Slavie.

Místo Key Investments platí advokát a J&T

Další projasnění propletence vztahů v kauze společnosti Key Investments, jíž svěřily městské části Praha 6, 10 a 13  zhruba miliardu korun.

TOP 09 vyzvala Tomáše Chalupu, Davida Vodrážku a další politiky k odstoupení

Podle TOP 09 si komunální politici počínali stejně, jako kdyby peníze svých městských částí vložili do ruky prvnímu gamblerovi u rulety. (Zleva David Vodrážka, Tomáš Chalupa,  Antonín Weinert, Vladislav Lipovský.)

Do kauzy Key Investments razantně vstoupila pražská TOP 09.

István Léko 19.5.2011

Ministra Chalupu podržel Nečas i šéf ČSSD Sobotka

Premiér považuje kauzu Key Invesments za komunální záležitost a za politickou hru TOP 09. Zjevně není se skandálem dostatečně seznámen.

TOP 09 calls on Chalupa to resign over Key Investments

Podle TOP 09 si komunální politici počínali stejně, jako kdyby peníze svých městských částí vložili do ruky prvnímu gamblerovi u rulety. (Zleva David Vodrážka, Tomáš Chalupa,  Antonín Weinert, Vladislav Lipovský.)

TOP 09 calls on Environment Minister Tomáš Chalupa and Prague district mayors to resign over the Key Investments case

István Léko 16.5.2011

Praha 10 podala na Key Investments trestní oznámení

Vedení Prahy 10 podezírá firmu Key Investments ze spáchání trestného činu porušení povinnosti při správě cizího majetku.

Po prostudování trestného oznámení je však zřejmé, že se jedná o pouhý alibistický krok politiků z radnice Prahy 10.