Kauza Snowden

Ukončí azyl pro Snowdena obnovu rusko-amerických vztahů?

Ruský prezident Vladimir Putin udělením azylu americkému přeběhlíkovi Edwardu Snowdenovi znovu ponížil úslužnou hlavu USA Baracka Obamu.

Dan Macek 14.8.2013

Pozor! Nebezpečí metadat: Manipulace se společností a šikana

Nevinní se špehování obávat nemusejí. Navzdory tomu je dle expertů lepší si dveře na záchodě zavírat, i když nejste terorista.

Doba vlastnictví a svobody skončila. Kdo toho v Česku využije?

Kauza Snowden a vyvlastnění bankovních vkladů na Kypru jsou symptomy rozpadu konceptu práv na výsady, a nikoli náhodou se objevily současně.

Pozor, i přítel naslouchá! Ale to Angela musí vědět...

Předvolební Německo zasáhla špionážní kauza Snowden plnou silou a opoziční levice znovu vynáší oblíbenou antiamerickou kartu.

Snowden není žádný hrdina, možná naiva. A určitě zrádce.

Nejžhavějším peklem by pro amerického přeběhlíka bylo, kdyby zbytek svého života musel strávit v „tranzitním prostoru“ letiště v Moskvě.

Moskva z kauzy Snowden vytěžila, co mohla

Rusko si USA vychutnává, protože ví, že jakýkoli vývoj příběhu „disidenta“ Edwarda Snowdena bude mít negativní následky pro Ameriku.

Spojence odposlouchávají nejen Američané. Ale i Francouzi!

Podle deníku Le Mondu se francouzský špionážní systém používaný rozvědkou této země DGSE téměř shoduje s americkým programem PRISM.

Exkluzivně o kauze PRISM: USA uštědřily Evropanům výprask

Ze záznamu o prvním jednání skupiny EU-USA o ochraně osobních údajů vyplývá, že Evropa je přístupem USA jednoznačně zklamána.

Kauza Snowden: Důsledek hospodářské války USA se světem

EU by měla zaujmout k americkému whistleblowerovi postoj, jenž by jí umožňoval získávat zprávy o sobě, ale i zvážit následky takového kroku.

Čeští piráti žádají ministerstvo vnitra, aby udělilo Snowdenovi azyl

Možnost, že bychom whistleblowera jednou uvítali v Praze, považuje šéf odboru azylové a migrační politiky ministerstva vnitra za nereálnou.

Kauza PRISM: Rakušan zažaloval Facebook, Apple, Microsoft, Skype a Yahoo

Spolupráce internetových gigantů s americkou Národní bezpečnostní agenturou prý porušuje evropské právo na ochranu osobních údajů.

Kauza Snowden: Utrhl se v USA Velký bratr ze řetězu?

Podporovatelé Edwarda Snowdena, bývalého pracovníka americké Národní bezpečnostní agentury, který vyzradil médiím informace o rozsáhlém sledování elektronické koumunikace Američanů tajnými službami, drží jeho portrét během demonstrace před americkým konz

Vyzrazení rozsáhlého elektronického špiclování americkými tajnými službami vrhá stín na samozvanou „baštu svobody“.

Zhatí kauza Snowden transatlantický volný obchod?

Vyzrazení špehování evropských úřadů a masivního monitorování elektronické komunikace může mít vážnější důsledky, než si Bílý dům připouští.

Dan Macek 8.7.2013

Snowdenův exil zatím v nedohlednu. Vrátí se do USA?

Bývalé kolonie jsou na zpochybňování vlastní suverenity citlivé. Donucením letadla bolivijského prezidenta Evo Moralese k přistání ve Vídni však Evropané jihoamerickým „antiimperialistům“ připomněli, že když koketují s poskytováním azylu maskotům anarchi

To, že hledanému „anarchistovi“ neposkytli azyl Evropané ani protizápadní režimy, svědčí o houževnatosti „vestfálského“ mezinárodního systému.

Dan Macek 8.7.2013