Karel Janeček

Karel Janeček: Vítěz tendru se musí svléknout donaha

To, že by se mnou pan prezident nesouhlasil, bych viděl jako plus, říká finančník Karel Janeček o snaze vymýtit korupci z veřejných zakázek.

Richard Cortés 17.10.2011

Janeček: Public tender winners ‘must strip naked’

Předseda správní rady Nadačního fondu proti korupci Karel Janeček: Říkám natvrdo, že ti korupčníci jsou zloději. Jsou to pijavice na ekonomice a ostatních lidech.

Anticorruption Endowment founder Karel Janeček says MPs opposing draft anti-graft measures are lobbyists for ‘corruptioneers’

Karel Janeček: ‘Václav Klaus gave blessing to theft’

Prezident Václav Klaus byl vždy politikem výrazných, nikoli však - jako v nedávné době - až extrémních názorů. Proto lze očekávat, že opět překvapí nějakou provokativní originalitou.

Financier and anti-corruption campaigner says Czech President Klaus plays down corruption and denies pilfering of state assets

Tom Jones 6.10.2011

Karel Janeček: Václav Klaus posvětil kradení

Prezident Klaus si všiml, že jsou téměř všichni zaskočeni rychlostí vyhlášení reformních záměrů a že chybí seriózní debata o základních myšlenkových východiscích penzijní reformy.

Podle finančníka má prezident extrémně negativní vliv na blaho této země, zlehčuje korupci a snaží se zastírat rozkrádání.

Studenti, nenaleťte panu prezidentovi!

Prezident nechce být zatažen do konstrukce, že někdo rozboří vládu a pak si z chaosu urve pozice, které Hrad bude muset ústavně posvětit.

Proč pan prezident nazývá Janečkův Nadační fond proti korupci „kvazinadační“?

Další výzva ke změně. Tentokrát pro „moudré a osvícené“ podnikatele

Hnutí Občanská sounáležitost apeluje na „investory do transformace České republiky,“ jež potřebuje smíření občanů a desítky nových Baťů.

„Bohatý podnikatel je stejně populární jako pedofilní sadista.“

Odpovídalo 126 vrcholných představitelů firem.

Na většinu vrcholných manažerů oslovených ČESKOU POZICÍ nepůsobí stížnosti bohatých podnikatelů na korupci v České republice přesvědčivě.

Strings of Autumn: where genres meet

For local jazz fans, the touchstone of the festival will be an appearance by American sax player and bandleader Charles Lloyd

Among the most important figures on the contemporary music scene, from all genres, are converging in Prague for Strings of Autumn

Guest Writer 27.9.2011

Babiš na Hrad!

Vystoupí-li ostře podnikatel Babišova formátu, není to totéž, jako když promluví internetový diskutér nebo strejček nad půllitrem.

Vystoupí-li velkopodnikatelé politicky, něco se asi děje v tektonickém jádru. Andrej Babiš totiž zdaleka není sám.

Speculation grows about Czech billionaire’s political agenda

Since Agrofert boss Andrej Babiš spoke out about corruption earlier in the week, there has been much speculation about his motives

Andrej Babiš: V Česku se od revoluce prošustrovalo 2000 miliard korun

Miliardář Andrej Babiš rozdává třaskavé rozhovory: po Hospodářských novinách a Mladé frontě DNES vyprávěl o korupci 45 minut i na České televizi.

Desetisíce lidí si myslí totéž. Jsme jako za komunismu, držíme hubu, mlčíme a bojíme se. Já se taky bojím, říká třetí nejbohatší Čech.

Je pan prezident slepý? Nebo snad nemocný?

Václav Klaus si v rozhovoru pro ČT přál tvrdá data o korupci od těch, kdo se tímto tématem „ohánějí“. Finančník Karel Janeček mu je nabízí.

Jeden rok korupce stojí český stát 100 miliard korun

Pracovní verze některých zákonů obsahují ustanovení, která hrozí zhoršením korupčního prostředí.

Karel Janeček: Korupčníci si rybník sami nevypustí

„Každý z nás platí měsíčně tisíc korun korupčníkům do kapsy,“ upozornil zakladatel Nadačního fondu proti korupci Karel Janeček během víkendového festivalu United Islands v Praze.

12.7.2011

ČESKÁ POZICE živě na festivalu United Islands

Šéfredaktor ČESKÉ POZICE István Léko a zakladatel Nadačního fondu proti korupci Karel Janeček v sobotu odpoledne u stánku ČESKÉ POZICE na Kampě.

Až do pozdního sobotního večera se hraje mezinárodní blues, rock, soul, folk a další žánry na YORNET BLUESICANA STAGE, jejímž jsme partnerem. Navštívit můžete i náš stánek na Kampě.