Karel Janeček

Farář Miloš Rejchrt: Může přijít i tyranie

„Společnost je na tom přece jen lépe, než dává najevo v nějakém hodnocení politiků. Naštěstí totiž chápe, že život nesestává jenom z politiky. Naopak, život se dokonce děje úplně jinde,“ říká mimo jiné Miloš Rejchrt.

„Svět se ubírá nedobrým směrem. Vidím to hlavně v tom, že se začíná vytrácet myšlení a přemýšlení jako takové,“ říká evangelický farář.

Jan Brabec 27.10.2013

Karel Janeček: Koho podpořím?

„Víte, co mi nejvíc vadí? Že hodně lidí v naší zemi automaticky za každou věcí, která je myšlena dobře, hledá hned něco podezřelého, nějaký zlý úmysl,“ říká v rozhovoru jeden z dvorních protikorupčních „našeptávačů“.

„Politickou stranu nezaložím a k žádné se nepřipojím, byla by to hrubá chyba. Snažím se dělat věci nezávisle,“ říká protikorupční bijec.

Karel Janeček: Chci změnit volební systém

„Jakmile se nám podaří zajistit, aby se k moci dostávali morální lidé, tak už obnova přijde automaticky,“ říká zakladatel Nadačního fondu proti korupci v rozhovoru s ČESKOU POZICÍ.

Inciativa Vraťte nám stát: Sváčka ústavním soudcem nechceme

Jedna z výtek v dopise prezidentovi a senátorům zní, že Zemanův nominant má kontakt s politickým podnikatelem Tomášem Hrdličkou.

Zdeněk Škromach: ČSSD je mamut, nezabývejme se pidižvíky

„Tak, jako byla před volbami v roce 2006 účelově vytažená Kubiceho zpráva, se může stát, že se něco podobného bude odehrávat i nyní kolem Davida Ratha,“ míní místopředseda Senátu.

Jedním z důvodů, proč chtěl Zdeněk Škromach zůstat ve vedení, je i „korekce mladistvých skopičin Slávka Sobotky nebo Michala Haška“.

Vikýře PLAY: Výstava pro všechny smysly

Půda Malostranské besedy se přeměnila v ráj dětí všech věkových kategorií.

Projekt v pražské Malostranské besedě v konceptuálním vedení Petra Nikla nabízí mnoho příležitostí... Nejen pro děti.

Bude politika důvěryhodnější, když se změní volební systém?

Hovořil o tom už Miloš Zeman, jeho SPOZ a nově i občanští demokraté: změnit volební systém do sněmovny z poměrného na většinový.

Petr Nečas čelí dalším trestním oznámením. Kvůli amnestii.

Po senátorech Štěchovi a Antlovi požadují prošetření role premiéra při podpisu novoročního pardonu zástupci iniciativy Klausovavelezrada.cz.

Vynášení Václava Klause

Ve videoreportáži ČESKÉ POZICE lidé z různých perspektiv hodnotí chování a jednání Václava Klause jako politika, člověka, premiéra i prezidenta. Spektákl završuje hořící figurína ve vlnách Vltavy...

Čezko Forever aneb Kulturní paradoxy v Hurdově Paláci Akropolis

Pavla Hurdu jsme si zafixovali jako pražského kmotra. Karla Janečka jako rytíře pozitivní evoluce. Dohromady je svedla inscenace o lobbingu.

Eliška Wagnerová: Ústavní žaloba na Václava Klause by neměla být jen o amnestii

V právním státě prezident nesmí vystupovat z mantinelů ústavního pořádku a nahrazovat jej vlastní úvahou či vůlí, míní senátorka.

Zakážou Janečkův protikorupční fond?

NFPK board members, including co-founders Karel Janeček (second from left) and Jan Kraus (second from right), explain the 'WANTED' initiative

Městský soud v Praze vyzval NFPK k obhajobě obecné prospěšnosti své činnosti. Spor odstartovaly kauzy v dopravním podniku.

Nevládní organizace se připojily k pirátům: Jak to bylo s amnestií!

Devatenáct nevládních organizací poslalo Václavu Klausovi infožádosti ohledně toho, kdo připravoval amnestii.

Karel Janeček: Potřebujeme nová pravidla, aby féroví lidé měli větší šanci dostat se k moci

„Víte, co mi nejvíc vadí? Že hodně lidí v naší zemi automaticky za každou věcí, která je myšlena dobře, hledá hned něco podezřelého, nějaký zlý úmysl,“ říká v rozhovoru jeden z dvorních protikorupčních „našeptávačů“.

Rozhovor o prezidentských volbách, amnestii, špatné voličské paměti, Pozitivní evoluci, Danielu Landovi a (ne)potrestaných zlojedech.

Koho volí „našeptávači“

Tomáš Halík, Stanislav Bernard, Karel Janeček, Martin Hausenblas, Radim Jančura a další v anketě ČESKÉ POZICE.