John McCain

Apely prezidenta Fischera diplomacii neovlivní. Kakofonie by asi ubylo.

Prezidentský kandidát se hlásí k „vícerychlostní“ EU a k atlanticismu. Jak by spolupracoval s dnešní vládou, případně příští ČSSD (s KSČM)?

Přestanou už USA konečně dělat světového četníka?

Barack Obama zatím nepředstavil skutečnou vizi nastiňující nové místo USA v měnícím se světě.

Barack Obama vnímá realitu 21. století lépe než republikáni, nicméně si není příliš jistý, jak se v tomto měnícím se světě chovat.

Proč bude další čtyři roky americkým prezidentem Barack Obama?

Nad tím, co z Obamova vítězství v prezidentských volbách vyplývá pro současnost i budoucnost USA, se zamýšlí Roman Joch.

První americká prezidentská diskuse: Mitt Romney na cestě k vítězství?

Současný prezident Barack Obama působil v první diskusi 3. října s republikánem Romneym unaveně. Jako by nabyl dojmu, že USA ho nejsou hodné.

Prezident Obama podal slabý výkon, jeho vyzyvatel nečekaně dobrý. Viceprezident Biden se choval v debatě s kongresmanem Ryanem teatrálně.

Prezidente Obamo, udělejte už konečně něco s tou Sýrií

Na Univerzitě národní obrany ve Washingtonu přednesl 28. března americký prezident Barack Obama projev, v němž hájil účast USA ve vojenském zásahu v Libyi.

Skupina zahraničněpolitických expertů poslala Baracku Obamovi dopis, v němž ho nabádá k vojenské akci vůči režimu Bašára Asada.

USA: Kdo v listopadu vyzve na souboj Odpadlíka? Nejspíš Oštěp.

Republikánská kampaň se posunula zase o něco dál. Již víme, jakými krycími jmény kandidáty na nominaci nazývá tajná služba.

Czech defense minister in US to discuss Afghanistan, military orders

Defense Minister Alexandr Vondra (right) hands over the ‘Cross of Defense of the State,’ bestowed posthumously to the late General Antonín Hasal, to his daughter, Milice

‘In together, out together,’ Defense Minister Vondra tells US with an eye to NATO training center and US military orders 

Haló, Vladimire Vladimiroviči... Putin v televizi besedoval s občany.

Ruský premiér předvedl již podesáté show otázek a odpovědí, která příznivce utvrdila v jeho velikosti a opozici ani trochu neuspokojila.

Pavel Pokorný 15.12.2011

„Ruské jaro“ je ještě daleko. Musela by se probudit apatická většina.

V centru Moskvy se protestovalo již v den parlamentních voleb 4. prosince.

Ani internetová generace, jež se vydala do ulic ruských měst, si nemyslí, že by „twitterová revoluce“ měla právě teď šanci na úspěch.

Gábor Stier 13.12.2011