Jiří Dolejš

Jak zní otázka, nad níž si KSČM musí lámat hlavu?

V předvolební kampani se hovoří o kdekom, o komunistech však téměř vůbec. Jako by jejich vnitřní struktury a program nikoho nezajímaly.

Komunista přitvrzuje: „Kapitalisté jsou jako nacisté.“

KSČM připomíná to nejlepší ze svého ideového základu. Kandidát na poslance Zdeněk Milata brojí proti soukromému vlastnictví.

Proč by se prezidentovi hodil rudý „Hašek“

Průzkum ukázal, že příznivci komunistů jsou vládě Jiřího Rusnoka nakloněni podobně, možná i více, než sociální demokraté. 

Volby 2014 rok předtím

Petr Nováček se v prvním dílu předvolebního seriálu snaží z průzkumů agentur odvodit, kdo by dnes vládl, a zastoupení stran v parlamentu.

Holešovská výzva soumrak kmotrů nezařídí

Protivládní protest, který Holešovská výzva uspořádala v Praze 16. března 2012.

Česká politická scéna stále ještě nezažila svého Jörga Haidera. Pokud se však brzy nepovznese z marasmu, možná se někoho takového dočkáme.

ČSSD: Nový začátek, nebo začátek konce pro naši zemi?

Pozvolna se rozběhne předvolební kampaň. A v agitaci konkurenčních politických stran se může objevit i slogan „ČSSD chce zničit živnostníky“.

Pospíšil nebude tím pravým zachráncem ODS. Ostatně, zachránit ODS možná už nelze.

Dle 47,9 procenta vrcholných manažerů oslovených ČESKOU POZICÍ by současný místopředseda občanských demokratů Jiří Pospíšil neměl řídit ODS.

Komunisty nepojí komunismus

Debata o vypuštění slova „komunistická“ z názvu KSČM je diskusí nad jediným pojítkem mezi všemi typy pragmatiků uvnitř této strany.

První pohled na komunisty aneb Jak objevujeme nový kontinent

Vytěsnili jsme je z hlavy. O tom, kdo jsou, jak pracují, proč právě v KSČM, nevíme prakticky nic. Jejich politická profesionalita pak šokuje.

Jasné poselství senátních voleb: České politice chybějí osobnosti!

Petr Nečas označil zisk čtyř senátorů za neúspěch pro ODS. Zato šéf ČSSD Bohuslav Sobotka (vlevo) může být se třinácti křesly pro své lidi spokojen.

Úspěch nestraníků potvrdil, že voliči čím dál více preferují kandidáty vystupující proti politickému establishmentu.

Co jsou ti komunisté vlastně zač?

Jiří Dolejš a Vojtěch Filip, úspěšní reprezentanti komunistů Léta Páně 2012.

Voliči u KSČM hledají sociální jistoty, nikoli revoluci a komunismus, pod nímž si vlastně nepředstavují vůbec nic.

Voličská paměť na baterky: případ „skorosenátorů“ Vlčka, Dolejše a Čunka

Stačí, aby uběhlo pár let, a politik se škraloupem může pomýšlet na svůj politický comeback. Důkazem jsou výsledky senátních voleb.

8th Communist Party Congress: No red threat to the Czech Republic

Communist Party ready to gamble on attracting protest voters uninterested in its ideology, keen on uncompromising opposition 

VIII. sjezd KSČM: Rudá záře Česku nehrozí

Zdá se, že komunistická strana bude ve volbách sázet na protestní hlasy, jež nezajímá její ideologie, ale nesmlouvavě protirežimní pozice.