Jaroslav Tvrdík

Nová posila Rusnokova týmu? Úřad vlády uvažuje o Tvrdíkovi.

Vlivný lobbista spojený s místopředsedou ČSSD Michalem Haškem by mohl pracovat pro současného premiéra.

Kdy zavládne v ČSSD klid a mír?

Mezi sobotkovci a haškovci se po republice odehrávají spory, které budou pokračovat do doby, než jedni ty druhé ve straně porobí.

Karel Muzikář st. lobbuje v Číně: Ve službách ekonomické diplomacie

Jan Kohout (vlevo) hodlá využít zkušeností Karla Muzikáře.

Vlivný podnikatel a dlouholetý souputník Václava Klause by měl ministru zahraničí Janu Kohoutovi pomoci budovat vztahy s Čínou.

Boj o budoucnost ČSSD: ve vedení propukla válka

Vývoj situace v sociální demokracii může položit jak Bohuslava Sobotku, tak Michala Haška. Vyloučen není mimořádný sjezd. 

Zemanův kancléř Mynář: Jsem politik, ne úředník!

„Pro mě je Praha zvláštní útvar. V hlavním městě je spoustu nosičů vody, kteří se snaží ze vzduchu vydělat peníze. Je tu řada lidí, kteří si říkají lobbisté či politici, kteří chodí se zaručenými informacemi. Někdy mě to pobaví, že se za břicho popadám.

Bývalý šéf SPOZ naznačil, že Bohuslav Sobotka by nemusel být pověřen sestavením vlády. „Těžko říci, jestli nepřichází s křížkem po funuse.“

Kohout chystá na „zamini“ změny. Bude prvním terčem náměstkyně Šmigolová?

Jan Kohout

Náměstkyně, kterou v pondělí do funkce jmenoval odcházející Karel Schwarzenberg, prý není dobře zapsaná u prezidenta Miloše Zemana.

Bohuslav Sobotka: Věřím, že o potřebě nových voleb přesvědčíme i prezidenta

„Nečekal jsem, že Miloš Zeman zajde tak daleko, že vyjádří přání, aby sociální demokracie vyhrála. To mě opravdu překvapilo.“

„Žádná opravdu ‚úřednická‘ nadstranická vláda se v našich podmínkách sestavit nedá,“ říká šéf ČSSD v rozhovoru pro ČESKOU POZICI.

Polemika s Respektem: Michal Hašek premiérem?

Zeman na Hradě dodal svým sympatizantům v ČSSD jistou dávku síly. Bohuslav Sobotka ale také ukázal ramena a momentálně má ve straně navrch.

Kandidovali za „uzdravovače“: obchodní partneři Šachtovců nebo člen SPOZ

Za nové hnutí UNP kandidovala řada lidí s pozoruhodnými obchodními vazbami, které končí u významných lobbistů.

Jakub Kalenský 10.6.2013

Česko-čínské lobbisty už nereprezentuje exministr Kohout

Bývalého ministra zahraničí Jana Kohouta ve funkci prezidenta komory nahradil vlivný sociální demokrat Jan Birke.

Zdeněk Škromach: ČSSD je mamut, nezabývejme se pidižvíky

„Tak, jako byla před volbami v roce 2006 účelově vytažená Kubiceho zpráva, se může stát, že se něco podobného bude odehrávat i nyní kolem Davida Ratha,“ míní místopředseda Senátu.

Jedním z důvodů, proč chtěl Zdeněk Škromach zůstat ve vedení, je i „korekce mladistvých skopičin Slávka Sobotky nebo Michala Haška“.

Políček Zemanovi a Haškovi: Sobotkova stínová vláda

V souboji prvních dvou mužů ČSSD zvítězil předseda strany. Svými lidmi obsadil důležité posty stínové vlády, haškovci jen paběrkují.

Bohuslav Sobotka: Nechtěli jsme na sjezdu dopadnout jako ODS

„Nečekal jsem, že Miloš Zeman zajde tak daleko, že vyjádří přání, aby sociální demokracie vyhrála. To mě opravdu překvapilo.“

„Já jsem pomohl Michalu Haškovi obnovit jeho pozici,“ říká v rozhovoru pro ČESKOU POZICI staronový předseda ČSSD.

Výsledek sjezdu: ČSSD se „neštípla“, hitem jsou hejtmani

Po sjezdu 16. března v Ostravě. Zleva místopředsedové ČSSD Michal Hašek a Milan Chovanec, předseda strany Bohuslav Sobotka, předseda Senátu Milan Štěch a místopředseda ČSSD Lubomír Zaorálek.

Příkopy mezi křídly Bohuslava Sobotky a Michala Haška nebudou nikdy plně zasypány, nové vedení ČSSD však přineslo vyrovnaný poměr sil.

Další jméno do mlýnice: Bude ministrem obrany exnáměstek Dolejší?

Aktualizováno. Dle informací z politických kuloárů se mezi kandidáty objevilo jméno exnáměstka ministra obrany Prokopa Dolejšího.