Jaromír Drábek

Myslí Miroslav Kalousek naprosté zrušení imunity upřímně?

Trvalo mnoho století, než se podařilo zajistit ochranu zákonodárců před nátlakem. Ale nyní z nich imunita činí „nadlidi“.

Poslanci rozhodnou, zda si zvýší platy

Vláda chce zvýšit platy poslanců. Opírá se přitom o rozhodnutí Ústavního soudu, který před časem zrušil snížení mzdy soudců obecných soudů.

Vláda? Jaká vláda? Teď jsem se vyděsil!

Většina vrcholných manažerů oslovených ČESKOU POZICÍ není s působením vlády v první polovině jejího funkčního období spokojená.

Případ Rath: Ojedinělý úkaz, nebo nebude pro politiky stačit kapacita věznic?

Odpovídalo 129 vrcholných manažerů firem.

Dle 69,8 procenta vrcholných manažerů oslovených ČESKOU POZICÍ je kauza Rath signálem zlepšující se práce policie a státního zastupitelství.

Co si počít s BIS

Odpovídalo 78 vrcholných manažerů firem.

Dle 53,8 procenta vrcholných manažerů oslovených ČESKOU POZICÍ by se BIS měla prioritně soustředit na ochranu státních ekonomických zájmů.

Jen nižší zadlužení? To je chabý cíl!

Odpovídalo 128 vrcholných manažerů firem.

Většina vrcholných manažerů oslovených v průzkumu ČESKÉ POZICE se domnívá, že vládní rozpočtová opatření české ekonomice neprospějí.

Radim Jančura: Je revoluční doba a jakákoliv forma „práskání“ je povolená

Ti, kteří kradou ve velkém, mají těžké spaní. Spoustu lidí pod nimi, blízkých nebo úředníků, už to prostě štve, říká majitel Student Agency.

Stanislav Bernard: ‘thievery is lower where people love their country’

‘The Civic Democrats are losing their original program based on the personal responsibility of each for his own life, on a vision of a slimmed down state and low taxation. They are acting halfway Leftist. But most importantly, too many people in the ODS

Czech family brewery co-owner explains why the Nečas government is the greatest political disappointment he has experienced

Student Agency boss Jančura lashes out at corrupt politicians, flawed competition watchdog

Radim Jančura slams ‘corrupt’ Czech politicians, lax institutions in interview that led Fin Min Miroslav Kalousek to file a slander suit

David Kasl 18.4.2012

Lidovci vyhodí oknem 3,5 miliardy korun

Nejde o odkloněné peníze z církevních restitucí, ale o happening KDU-ČSL ke kauze nového systému pro vyplácení sociálních dávek. 

Šiško, Drábku, vraťte provize! Váš byznys skončil.

Student Agency podala k ÚOHS návrh na zrušení smluv, na jejichž základě ministerstvo práce zavádí nový systém výplaty sociálních dávek.

Nečasova slabost pro Kalouska

Premiér v rozhovoru pro Týden hovoří o svých ministrech i možné zdroji úniků v kauze Bém - Janoušek.

Češi nejsou Italové. Místo generální stávky dorazí do hospody.

Odpovídalo 137 vrcholných manažerů firem.

Dle 50,5 procenta vrcholných manažerů oslovených ČESKOU POZICÍ vládní návrhy na stabilizaci veřejných financí nevyvolají generální stávku.

Pavel Bém? Ten je bez imunity jako nahý v trní.

Odpovídalo 134 vrcholných manažerů firem.

Podle 90,1 procenta účastníků ankety ČESKÉ POZICE pražský exprimátor kvůli uniklým odposlechům poslanecký mandát nesloží.

Holešovská výzva: První útok na demokratický systém od listopadu 1989

Holešovská výzva vznikla nenápadně na konci loňského roku. Prozatím má podobu demonstrací s někdy až několikatisícovou účastí, jež se počínaje 15. březnem opakovaně konají v Praze a dalších městech republiky.

Odboráři a především ČSSD mající snahu se k příštím demonstracím připojit, by měli dvakrát měřit, než se ztotožní s protiústavním hnutím.