Jana Vaňhová

Vrah Romana Housky má v ústeckých detektivech silné soupeře

Martin Charvát a jeho ústecká mordparta zatím marně pátrají po vrahovi Romana Housky (vlevo).

Násilná smrt kontroverzního podnikatele a politika ČSSD je jediná, již loni kriminalisté pod vedením Martina Charváta neobjasnili.

Martin Shabu 12.2.2014

Stručné dějiny severočeské rodiny „Houskových“

Poslední týdny života před svou smrtí prý Roman Houska věnoval vyjednávání postu chomutovské primátorky pro svou partnerku Janu Vaňhovou.

Nebezpečné siločáry v okolí zavražděného politika Romana Housky

Při rozplétání případu násilné smrti vlivného člena ústecké ČSSD je dobré si připomenout politikovu kontroverzní minulost.

Argumenty proti Bradáčové neobstojí

Výtky ministryně spravedlnosti na adresu vrchní pražské žalobkyně zavánějí politickým revanšem.

Martin Shabu 7.10.2013

Ropák žere Šumavu

Ropák 2011 Jan Stráský.

Z tuctu kandidátů na anticenu Ropák 2011 s převahou zvítězil ředitel Národního parku Šumava Jan Stráský.

O rozkradených eurodotacích na severu Čech

„Nedovedete si představit, jak to tam vypadalo,“ říká o jednáních monitorovacího výboru ROP Severozápad jeho dlouholetý člen Radan Večerka.

Za ROP Severozápad by měly zaplatit kraje i stát, říká v rozhovoru Radan Večerka, člen monitorovacího výboru programu.

Příběh padlého kmotra: Politické podnikání Alexandra Nováka

Bývalý senátor a starosta Chomutova Novák je za mřížemi. Co předcházelo jeho zatčení a co vedlo k jeho zázračnému zbohatnutí?

Jiří Dienstbier: Ve vztahu k vedení ČSSD mám teď rozvázané ruce

Proč stínový ministr spravedlnosti neobhájil post místopředsedy? „Přečníval jsem způsobem, který asi někomu vadil,“ říká Dienstbier.

Chce si ČSSD ještě nechat nějaké voliče?

Sociální demokraté měli poslední sjezd před volbami do sněmovny. Možná se rozhodli očekávané vítězství zpochybnit negativními rozhodnutími.

Tak nám zregulovali hazard v Chomutově. Vážně?

Když namísto ministerstva financí hazard regulují obce, nemusí být ještě vyhráno.

Odradil Sobotka malé strany od možné spolupráce s ČSSD v krajích?

Dle šéfa sociálních demokratů voliči budou v některých regionech trestat jeho stranu za koalice s ODS. Jako by ČSSD žádné průšvihy neměla.

Tikající krajské bomby ČSSD

Na sociální demokracii se valí průšvihy několika čelních regionálních politiků. V „průšvihových“ krajích ČSSD v průzkumech dramaticky oslabila.

A new ‘red glow’ over the Czech Republic?

Na „premiérový“ projev šéfa komunistů Vojtěcha Filip na prvomájových oslavách ČSSD v Chomutově zareagoval předseda ČSSD Bohuslav Sobotka chladně. Je třeba vyčkat, až si ČSSD a KSČM vyjasní vzájemný vztah a „velké“ volby je donutí vyjít s barvou ven.

If the Czech left-wing parties continue to gain support, the nation could see the first coalition with Communists since November 1989

Petr Nováček 9.5.2012

Nová „rudá záře“ nad Českem?

Na „premiérový“ projev šéfa komunistů Vojtěcha Filip na prvomájových oslavách ČSSD v Chomutově zareagoval předseda ČSSD Bohuslav Sobotka chladně. Je třeba vyčkat, až si ČSSD a KSČM vyjasní vzájemný vztah a „velké“ volby je donutí vyjít s barvou ven.

Pokud by se mělo stát posilování dvou levicových stran trendem, mohli bychom se jejich společné vládě přiblížit nejvíc od listopadu 1989.

Losovací fofr v Ústí

Ústecký kraj vypsal před koncem roku dvě „losovačky“. Předpokládaná hodnota zakázek, na které má přispět EU, činí 520 milionů korun.