Jan Kubice

Lessy neuspěl: Požadavek na 40 389 policistů poslala vláda k „dopracování“

Kabinet Petra Nečase se shodl, že rozhodování o navyšování peněz musí předcházet srovnání početních stavů policie se zahraničím.

Rise and fall of David Rath

Many in Social Democrat (ČSSD) leadership will be relieved to see the party’s now ex-regional governor sent down to prison

Petr Nováček 22.5.2012

Vzestup a pád Davida Ratha aneb Jak na ČSSD dopadla morová rána

Je to kruté říct to v jeho situaci otevřeně, ale ve vedení ČSSD je dost těch, kterým by se Rathovým odchodem „tam“ ulevilo.

A teď střízlivější pohled na případ Rath

Historka o podstrčeném sedmimilionovém úplatku v „krabici s vínem“ je komická. Je tak nešikovná, že může být i pravdivá.

Policie zadržela poslance Ratha údajně po převzetí sedmimilionového úplatku

Vlivný sociálnědemokratický politik a středočeský hejtman David Rath byl zadržen protikorupční policií a obviněn. Soud ho poslal do vazby.

Czech Social Democrat former minister, regional governor detained by police in corruption probe

Top member of Social Democrats held by police in apparent connection with corruption affair

Policejní prezident si vystavil kariérní parte

Policejní prezident se nesmí vyjadřoval k věcem, které jsou předmětem trestního řízení. Petr Lessy (na snímku) tak podle ministra tento týden učinil.

Policejní šéf Petr Lessy se začal chystat na odchod z funkce. Brzy by ho mohl nahradit jihomoravský policejní ředitel Tomáš Kužel.

Czech police president’s last gambit

Petr Lessy (na snímku) se sejde s Petrem Nečasem. Proč bude mít schůzku kandidát na policejního prezidenta s premiérem české vlády?

Petr Lessy is ready to quit over staff cuts; South Bohemia police chief Tomáš Kužel has reportedly been offered the post

Svědectví: Jak se vybíral policejní prezident Lessy

Zpochybněné výběrové řízení na policejního prezidenta Petra Lessyho (vlevo) nahrává do karet ministru vnitra Janu Kubicemu (vpravo). Ten se snaží Lessyho už půl roku zbavit. Zatím neúspěšně.

Šéf policejních odborů Milan Štěpánek tvrdí, že volba policejního prezidenta Petra Lessyho byla nezákonná a že ji provázely nestandardní kroky.

Czech interior minister seeks grounds to sack police president

Czech Police president Petr Lessy warns the force cannot continue to function as it has nationwide because of cuts

The Czech Republic’s top policeman is now firmly in the sights of the interior minister, who is seeking grounds for his dismissal

Policejní náměstek Husák bude hlídat politiky. Opět to není vtip.

Vladislav Husák, policejní důstojník s vazbami na politiky a lobbisty, bude šéfem Útvaru pro ochranu ústavních činitelů.

Martin Shabu 25.4.2012

Policejní náměstek Husák si řekl o post šéfa ochranné služby

S odchodem Vladislava Husáka (na snímku) z pozice náměstka počítá policejní prezident do konce prvního pololetí.

Vladislav Husák zkřížil kariérní cestu jinému známému policejnímu důstojníkovi Jiřímu Komorousovi.

Czech opposition demands police reopen presidential clemency probe

ČSSD deputy leader Lubomír Zaorálek is spearheading his party’s move against President Václav Klaus’ controversial pardons

Opposition Social Democrats (ČSSD) say police should open slander investigation if presidential bribe testimony was false

Náměstek policejního prezidenta Husák končí. Konečně!

Policejní prezident Petr Lessy měl Vladislava Husáka odvolat již v listopadu, kdy náměstek s Romanem Janouškem čile komunikoval.

Martin Shabu 27.3.2012

Nejčernější týden Věcí veřejných

Někteří z hlavních představitelů absurdního dramatu a posléze Matějské poutě (z leva do prava): ministr školství Josef Dobeš (alias velký Dobeš), první místopředsedkyně VV Karolína Peake, ministr dopravy Pavel Dobeš (alias malý Dobeš) a superguru strany

Bylo komické sledovat, jak členové vlády za VV v době praní špinavého prádla prezentují jeden populistický návrh za druhým.

István Léko 13.3.2012