Jan Kubice

Z IT projektu na vnitru profitovali lidé z firem spjatých s úředníky ministerstva

Zakázka na efektivní a transparentní řízení projektů za desítky milionů korun z dob exministra Radka Johna zavání střetem zájmů.

Kvůli chybám v projektu z Johnovy éry přijde vnitro o desítky milionů korun

Zakázku na zvýšení výkonnosti a transparentnosti státní správy s virtuálními výstupy prověřuje protikorupční policie.

Co provede TOP 09 v budoucnu se Schwarzenbergem?

Za 1,5 roku budou lídři současné vlády potřebovat nové výzvy. Šéf diplomacie odmítá spekulaci o své kandidatuře na pražského primátora.

Na vnitru skončil náměstek Ledvinka. Pravděpodobně kvůli dotacím EU.

Oficiálně končí Robert Ledvinka po vzájemné dohodě. Zdroje z ministerstva upozorňují, že náměstkův odchod byl ve vzduchu řadu týdnů.

Je kauza Rath zmanipulovaná?

Jaké jsou vyhlídky bývalého středočeského hejtmana? Několik poznámek a hypotetických úvah nad nejnovější kapitolou případu.

Politický itinerář roku 2013. Sibylla, Hájek a Janoušek už vědí...

Nahlédněme s chladnou hlavou do itineráře událostí, které jsou na příštích dvanáct měsíců připraveny a předjednány.

Obrat v přípravě zákona o úřednících: Vnitro pokračuje podle původních not

Ministerstvo nejprve kvůli stovkám připomínek přichystalo novou předlohu úřednického zákona, pak ale otočilo. Jsou ohroženy dotace z EU?

Henych, Kubice, nebo oba

Ministr vnitra Jan Kubice (vlevo) a ředitel všeobecné správy resortu Václav Henych.

Václav Henych zřejmě chyběl ve škole, když probírali procenta. A tvrdohlavý ministr vnitra Jan Kubice ho hájí! Asi taky chyběl na procenta.

Náměstek na vnitru Veselský byl odvolán, důvod se tají

O důvodech odvolání náměstka Ondřeje Veselského můžeme jen spekulovat. Je jím snad kritizovaný návrh novely zákona číslo 106?

Kdo se zbláznil víc: Bárta, nebo Holešovská výzva?

„Pravděpodobně to bylo tak, že jsem svému řidiči řekl, aby se spojil s mým bratrem, nebo s jeho lidmi a vyzvedl si velkou obálku s menšími obálkami,“ popisoval Bárta policii způsob, jak zajišťoval poslancům údajné půjčky.

Superguru Věcí veřejných volá po etice a podpořil hnutí, které požaduje pád Nečasova kabinetu, vládu odborníků a předčasné volby.

Policie jede tak trochu na doraz

Investovat do policie má smysl. Zlepší se podmínky pro stíhání závažných hospodářských kauz a státu se peníze brzy vrátí, píše Jan Schneider.

Jan Schneider 5.11.2012

Jak občanům přiškrtit přístup k informacím

Do návrhu zákona o svobodném přístupu k informacím vpašovalo vnitro tolik obstrukcí, že jeho název bude působit jako anekdota.

Nechá si to ODS líbit?

I po ústupu z vlivové pozice bylo o Marku Dalíkovi slyšet víc, než by si ODS přála.

Policie i státní zastupitelství se nadechly a soukolí spravedlnosti je stále těžší ubrzdit. Obviněním Dalíka byla překročena další hranice.

Dvě rady ministrovi spravedlnosti

Pavel Blažek se prý rozčílil, že se policie pokusila ovlivnit nadcházející volby, když zatkla dva vysoké úředníky ministerstva práce.

Vnitro posílá do České pošty kontrolu. Letos už popáté.

Náměstek ministra vnitra Radek Šmerda považuje některé smlouvy státního podniku za nevýhodné. Jde o více než miliardu korun.