Ivan Langer

Bezpečnostní superúřad: Kolik případů pošle do kopru?

Prozatímní ředitel GIBS Ivan Bílek má vzhledem k úkolům a možnostem nového úřadu extrémně obtížnou roli. Vyslouží si generálské epolety?

Nad nově zřízenou Generální inspekcí bezpečnostních sborů se vznáší trochu moc otazníků. 

Dilema sociálních demokratů: KSČM

Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka ani její místopředseda Jiří Dienstbier mladší asi nebudou mít stejnou odvahu jako bývalý francouzský prezident François Mitterrand. Ten svého času přibral komunisty do vlády, čímž přišli o významný počet voličů a o část vli

Dle čtyř odborných analýz ministerstvo vnitra nemá relevantní podklady k vypracování návrhu na pozastavení činnosti komunistické strany.

Koordinátorem premiérových poradců bude Tomáš Vrbík

Současný náměstek ministra životního prostředí převezme v dubnu práci odstoupivšího Martina Římana.

Ministerstvo pro místní rozvoj zřejmě vnitru přetáhne unijní miliardy

Chyby při čerpání eurodotací připustil i náměstek ministra vnitra pro informační technologie a projektové řízení Radek Šmerda. Za spoluviníka označil i ministerstvo pro místní rozvoj.

Podle informací ČESKÉ POZICE by se měly peníze z Integrovaného operačního programu, jejž administruje vnitro, převést na MMR už v březnu.

Ex-ODS minister’s wife jails bus driver for defacing campaign posters

Roman Smetana has become a popular figure, with fans offering to pay his fines

Olomouc bus driver sentenced to 100 days prison after refusing to recognize court’s legitimacy, failing to complete community service

V Severní Koreji by olomouckého autobusáka zastřelili

V Česku by měl jít šofér autobusu Roman Smetana za počmárání politických reklam na 100 dní do vězení. Ale trest ho asi nenapraví.

Protikorupční útvar by měl nejen vyšetřovat, ale i odhalovat

Ať už vznikne nový protikorupční útvar, či se provede reforma současného ÚOKFK, automaticky to neznamená, že boj s korupcí bude úspěšný.

Who pays the penalty for the unending Czech Police reform?

The Interior Minister’s team is bent on executing a police reorganization in 2012 but continuous reforms over the past five years were all bark and no bite

Kdo doplácí na permanentní reformu policie

Ministr Kubice a jeho tým jsou posedlí provést v tomto roce v policii reorganizaci. Neustálá reforma však trvá již pět let a skutek utek.

Příruční bankomat na pětitisícovky poslance Tluchoře

Poslanec ODS Petr Tluchoř byl přistižen, jak si během oslavy narozenin exministra vnitra Ivana Langera odskočil pro „hotovost na zavolanou“.

Hlas lidu: Na Hradě možná spíš čtyřnohý přítel než politiky volený prezident

Šéf senátorů za ČSSD Petr Vícha se obává, aby se z přímé volby prezidenta nestala fraška. Byla však nepřímá volba v roce 2008 něčím jiným?

Přesvědčí ministra Kubiceho nový ústupek policejního prezidenta?

Podle některých zdrojů je jádrem sporu Lessy–Kubice vliv politiků na policii.

Šéf policie Petr Lessy předložil ministrovi vnitra další verzi reformy. Se sloučením všech policistů pod jednoho náměstka už nepočítá.

Jmenováním Ivana Bílka do funkce šéfa generální inspekce ODS posílila

Prozatímním ředitelem generální inspekce bude exnáměstek policejního prezidenta Ivan Bílek, jenž je spojován s Ivanem Langrem.

Babiš: Dalík o mně říká, že mám něco společného s vraždou Mrázka

Andrej Babiš se domnívá, že poté, co označil některé lidi za korupčníky, může být na něj připravena nějaká provokace. Marek Dalík (uprostřed), přítel expremiéra Mirka Topolánka, prý o něm šíří lži, například jak uplácel politiky ODS.

Přestřelka Babiš – Topolánek pokračuje: Podnikatel nazval expremiéra politikem, který spoluorganizoval takzvanou justiční mafii.

Audit exposes ‘gross misspending’ by Czech Interior Ministry

Police are investigating an Kč 80 million cleaning contract awarded to the firm of ex-Interior Minister Ivan Langer‘s (pictured) friend while he was in office; whether the case will make it to court is quite another matter

Full audit of Interior Ministry spending reveals orders were divided in order to avoid having to call public tenders