Ivan Bilek

GIBS pod Murínem. Jaká bude?

Generální inspekci bezpečnostních sborů (GIBS) byl měl vést nynější náměstek...

Nový šéf Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) Michal Murín musí provést změny a svému úřadu v první řadě zajistit důvěryhodnost. Pokud se mu to nepovede a změna na postu ředitele bude jen kosmetická, může se stát, že před třemi lety s pompou založený úřad s více než dvěma sty lidmi přestane mít význam.

GIBS ve střetu s policejní chobotnicí těžce tápala

Případem se začala zabývat Generální inspekce bezpečnostních sborů, která...

Mizerná pověst Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) není mezi lidmi z branže novinkou. Naopak. Státní zástupci, soudci, ale i policisté a dokonce samotní příslušníci GIBS kritizují především skutečnost, že se nevěnuje zásadním systémovým selháním policie, ale z valné většiny banálním případům.

Seznam zmanipulovaných Hyde Parků

Matematik Michal Škop: Hackeři stranili vládě, ředitel ČT Dvořák lže, televize nespolupracuje!

Nechá si to ODS líbit?

I po ústupu z vlivové pozice bylo o Marku Dalíkovi slyšet víc, než by si ODS přála.

Policie i státní zastupitelství se nadechly a soukolí spravedlnosti je stále těžší ubrzdit. Obviněním Dalíka byla překročena další hranice.

Proč musel odejít policejní prezident, který se jím nikdy neměl stát

Podle některých zdrojů je jádrem sporu Lessy–Kubice vliv politiků na policii.

Je třeba se zabývat i otázkou, zda zahájení trestního stíhání nebylo v případě Lessyho provedeno na něčí zakázku, píše Zdeněk Ondráček.

Výměna policejního šéfa: Na promyšlený kalkul ODS to nevypadá

Bylo odvolání Petra Lessyho a jmenování Martina Červíčka politickým tahem?

Politická realita před hlasováním o zvýšení DPH napovídá, že premiér Petr Nečas o výměně Petra Lessyho za Martina Červíčka nevěděl.

Svědectví: Jak se vybíral policejní prezident Lessy

Zpochybněné výběrové řízení na policejního prezidenta Petra Lessyho (vlevo) nahrává do karet ministru vnitra Janu Kubicemu (vpravo). Ten se snaží Lessyho už půl roku zbavit. Zatím neúspěšně.

Šéf policejních odborů Milan Štěpánek tvrdí, že volba policejního prezidenta Petra Lessyho byla nezákonná a že ji provázely nestandardní kroky.

Bezpečnostní superúřad: Kolik případů pošle do kopru?

Prozatímní ředitel GIBS Ivan Bílek má vzhledem k úkolům a možnostem nového úřadu extrémně obtížnou roli. Vyslouží si generálské epolety?

Nad nově zřízenou Generální inspekcí bezpečnostních sborů se vznáší trochu moc otazníků. 

Štrougalův stín Nečas nepřekročil

Expremiér ČSSR se kdysi marně snažil vyčlenit z resortu vnitra jeho inspekci. Skončí pokus s nově vzniklou generální inspekcí podobně?

Jmenováním Ivana Bílka do funkce šéfa generální inspekce ODS posílila

Prozatímním ředitelem generální inspekce bude exnáměstek policejního prezidenta Ivan Bílek, jenž je spojován s Ivanem Langrem.

Paggio a ČSSD: Chceme větší nezávislost generální inspekce

Osvědčeným způsobem jmenování šéfa generální inspekce je podle poslance Věcí veřejných Viktora Paggia pojistka v podobě souhlasu prezidenta.

Kdo se stane ředitelem Generální inspekce bezpečnostních sborů?

Měl by jim být člověk, který zajistí odtržení policie od GIBS. Současní adepti Jaroslav Salivar, Ivan Bílek a Dušan Brunclík to nejsou.

Beware: ‘independent’ inspection coming to you

Ivan Bílek se v minulosti neúspěšně ucházel o funkci policejního prezidenta, kde se střetl s Petrem Lessym.

According to Czech Position’s sources, Ivan Bílek will be named temporary head of new General Inspectorate of Security Services

Třeste se, jde na vás „nezávislá“ inspekce

Ivan Bílek se v minulosti neúspěšně ucházel o funkci policejního prezidenta, kde se střetl s Petrem Lessym.

Prozatímním a následně i definitivním ředitelem nové Generální inspekce bezpečnostních sborů by se mohl stát Langerův muž Ivan Bílek.

Poll: Lochman a strong contender for top cop

Velitel Útvaru rychlého nasazení Libor Lochman (vpravo) je mnoho let uznávaným policejním profesionálem, který má nesporné renomé v zahraničí.

An online survey for police president shows that the chief commander of the police’s Rapid Response Unit has wide support