IPB

Nenápadný miliardář Ivan Zach už většinově ovládl televizi Prima

Český miliardář Ivan Zach a televize Prima.

Český miliardář Ivan Zach, jehož jmění se odhaduje na 4,7 miliardy korun, si upevnil pozici mezi největšími mediálními magnáty Česka. A to díky dohodě, kterou získal v televizi Prima podíl ve výši 62,5 procenta.

Petr Kain 10.2.2017

Zombie IPB straší v České národní bance

Demontáž poutače zkrachovalé banky IPB.

V červnu před 16 lety padla za dramatických okolností Investiční a Poštovní banka. A ani po 16 letech není konec s vyrovnáním se s následky.

Spor krále hazardu a státu bude velkou právní podívanou

Ivo Valenta

Spor českého státu a impéria Iva Valenty ve věci zrušeného povolení na provoz hracích automatů slibuje velkou právní podívanou. V mezinárodní arbitráži se představí opravdová esa: na straně státu muž, který sváděl souboje s ropnými giganty, na straně Valenty lidé, kteří připravili Česku porážku v arbitráži, kterou s ním vedla Nomura.

Adam Junek 10.12.2015

Mrtvý lev IPB ožil, ČSOB žádá tučnou náhradu

Demontáž poutače zkrachovalé banky IPB.

Patnáct let je dlouhá doba i na komplikované dědické řízení. Smrt „lva“ ve světě financí, krach Investiční a Poštovní banky v roce 2000, však dodnes zaměstnává českou justici. A nejde o drobné zbytky, ale o stamiliony korun. V konečném důsledku je to hra o peníze centrální banky, potažmo českého státu.

Pražský Koh-i-Noor skončil v rukou lidí z éry IPB

V dozorčí radě Koh-i-Nooru zasedá přímo šedá eminence zkrachovalé banky a její...

Je to už 15 let od pádu českého bankovního gigantu Investiční a Poštovní banka (IPB). Lidé spjatí s IPB nyní opět nabývají na síle v českém byznysu. V uplynulých měsících definitivně ovládli pražskou fabriku Koh-i-Noor. Podle některých menšinových akcionářů protiprávně. Hovoří se o žalobách i hospodářské kriminalitě.

SwissLeaks: Stopa IPB a data Čechů v rukou berního úřadu

Pád IPB. Krátce před polednem v pátek 16. června 2000 obsadili centrálu IPB...

Devadesát jedna jmen a asi dvě stovky účtů, jimiž v letech 2005 a 2007 proteklo asi 2,5 miliardy korun. Taková je česká stopa v případu známém jako SwissLeaks – úniku dat ze švýcarské pobočky HSBC, jimiž se zabývají policejní orgány řady zemí světa kvůli podezření z daňových úniků či praní špinavých peněz.

Státní banka: Za provizi úvěr i na výrobu zlata ze švestek

Většina oslovených manažerů se obává, že státem vlastněná banka by byla další multitrafikou pro politiky a záložnou pro spřátelené podniky.

Kellner si s Telefónikou zřejmě pohraje jako kdysi s pojišťovnou

Nákup operátora není pro PPF rychloobrátkovou investicí. Španělé zůstávají minoritním akcionářem a čtyři roky vydrží i jejich značka O2.

Adam Junek 8.11.2013

Proč Velký Narcis, otec bankovního socialismu, neměl nazvat Havla levičákem

Za Václavem Klausem zleva doprava Vladimír Stehlík, Jiří Maroušek, Václav Junek, Lubomír Soudek, Jaroslav Klapal, Richard Salzmann, Jiří Tesař, František Chvalovský.

Připomínka éry kapitánů průmyslu, poslušných bank, prvních lobbistů a obědů zadarmo.

Klausova amnestie ukončila soud s jeho přítelem Petrem Lukešem

Aktualizováno. Soud s pěticí bývalých manažerů Válcoven trub Chomutov trval přes deset let. Patřil k nejdéle trvajícím kauzám v dějinách české justice.

Neznámá firma hodlá koupit pozemky vedle Kramářovy vily

Lukrativní pozemek, který má společnost Dartincer zatím v pronájmu. Vpravo Kramářova vila, vlevo soubor budov hotelu Hoffmeister.

V nejlukrativnější části Prahy, na Hradčanech, se chystají významné přesuny ve vlastnictví pozemků. Transakce je ale spojena s otazníky.

Osudová role profesora Fárka v aféře Key Investments

Muž, který na dobrodružství s Key Investments sám těžce doplatil, nejspíš jen plnil úkoly svých nadřízených.

Justice minister rallies case against Prague prosecutor

Justice Minister Jiří Pospíšil (ODS) says the bill will help to stop companies from being uses as fronts for criminal activity

Czech Minister of Justice outlines options for a second stab at removing Chief Prague Prosecutor Vlastimil Rampula

Chris Johnstone 5.3.2012

Téma privatizace Budvaru znovu ožilo. Pokud prodat, pak co nejrychleji.

Americký Anheuser-Busch koupil firmu Budějovický měšťanský pivovar, jež vlastní část ochranných známek s názvem Budweiser Bier.

Okamura smáznul Charouze: Pro mě jste člověk, co okradl mou zemi

Tomio Okamura se na svém blogu na iDnes.cz svérázným způsobem omluvil Antonínu Charouzovi za „nelichotivá slova“ o jeho osobě.