Indie

Kam raději nejezdit: Nejnebezpečnější země světa

Hrající si děti v Arménii, která patří dle mapy světové bezpečnosti k průměru. Na mapě je žlutá, což je doporučením k vyhnutí se některým oblastem - třeba Náhornímu Karabachu.

Web CBC News zveřejnil interaktivní mapu světa, která ukazuje rizikové oblasti. Může se hodit i Čechům, kteří o tom nyní diskutují.

Rusatom Overseas má zájem financovat rozšíření Temelína

Ruská společnost Rusatom Overseas v úterý 20. března oznámila, že podepsala smlouvy s dalšími deseti českými a slovenskými firmami jako s možnými dodavateli pro temelínský projekt a některý z 30 reaktorů, které jeho matka Rosatom v současnosti buduje ve

Ruský zájemce říká, že je ochotný až stoprocentně uhradit náklady na výstavbu dvou nových jaderných reaktorů ve výši 200 miliard korun.

Hitler se znovuzvolení nedočkal

Jmenovec vůdce nacistů neobhájil mandát. Voliči vypoklonkovali také Frankensteina. Svět truchlí.

Dan Macek 4.3.2013

Svět v roce 2030: Bude Asie stejně jako ve středověku opět v čele?

Zpravodajské služby USA po čtyřech letech opět zveřejnily prognózu globálního vývoje. Údajně se vyostří spory o suroviny včetně vody.

Dan Macek 16.2.2013

Královna Hillary je nahá!

Dosluhující ministryně zahraničí je líčena jako skvělý státník a favoritka na první prezidentku USA, leč výsledky v úřadě má skrovné.

Dan Macek 23.1.2013

Zastaví nová úmluva nebezpečné šíření rtuti?

Oč později Minamatská úmluva přichází, o to je bezzubější. Navzdory tomu dá současnému bezhlavému nakládání s rtutí alespoň nějaký řád.

Vzkaz z klimatického summitu: Čekáme na katastrofu

Aktivisté požadovali po účastnících klimatického summitu v Dauhá ráznou akci. Ani tentokrát se nedočkali.

Největší producenti oxidu uhličitého zůstali v Dauhá stát stranou a vskutku celosvětový pakt o regulaci emisí má být přijat až v roce 2015.

Čestmír Klos 19.12.2012

Přetahovaná o velvyslance: Klaus versus Schwarzenberg

Hned několik zajímavých destinací ve světě čeká výměna ambasadora. Favority má jak dosluhující prezident, tak ministr zahraničí.

Máme šanci zastavit nebezpečný nárůst průměrné teploty na Zemi?

„Těm, kdo si myslí, že daň z uhlíku věci zjednoduší, říkám: S tím nepočítejte,“ vzkazuje eurokomisařka Connie Hedegaardová.

„Klimatická krize je stejně významná, jako ta ekonomická,“ říká v rozhovoru eurokomisařka pro otázky klimatu Connie Hedegaardová.

Nemáte úmyslně svůj profil na Facebooku? To může být podezřelé.

Internet nekontrolují pouze autoritativní režimy, ale stále častěji i demokratické země. Jaké jsou jeho meze a má je stanovit stát?

Petr Pietraš 17.11.2012

Prognóza OECD: Ekonomický ústup Západu

Studie Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj předvídá do roku 2060 velké změny v globální ekonomice a vzestup Indie a Číny.

Přemysl Houda 11.11.2012

Jak zastavit expanzi islámu

Najde Západ ještě morální sílu a politickou vůli k obraně před největším celosvětovým nebezpečím naší doby, pokud je jako nebezpečí nevnímá?

Je status USA jako supervelmoci udržitelný? A záleží to na Američanech?

Pro malé země, jež nemají možnost mluvit do řízení chodu světa, bude multipolární transformace představovat pozitivum.

Étienne Lovas 14.10.2012

Sucho asi opět zdraží potraviny

V Rusku odhadují tamní experti v některých oblastech pokles hektarových výnosů pšenice až o polovinu (na snímku suchem a kobylkami zdevastovaný lán pšenice u Stavropolu).

V současné sezoně se v praxi naplnil poněkud omšelý slogan, že největším nepřítelem zemědělců je jaro, léto, podzim a zima.

Petr Havel 14.9.2012

Svoboda na internetu příliš dlouho netrvala

Účinná obrana proti kyberútoku? Nepoužívat standardní technologie a odpojit se od internetu všude tam, kde je to možné.