Homosexualita

Zeman, „kavárna“ a „pivnice“

Miloš Zeman je senzibilní ozvučnicí reálných problémů řešených ve společností, to je mu třeba přičíst k dobru. 

Putnův homocentrismus aneb Obtěžující manifestace skrytého

Případ „Putna“ jako dobrý podnět, aby byla znovu promyšlena společenská role profesorů v kontextu toho, kam dekadentní Evropa směřuje?

Bude-li, nebo nebude literární vědec Martin C. Putna profesorem – je to skutečně to, oč tu běží?

Papež František katolickou církev nezničí. Duch svatý to zařídí.

Nový papež František při odchodu z baziliky Panny Marie Sněžné v Římě (14. března).

Ti, kdo očekávají konec světa či apokalypsu, budou nejspíš zklamáni. Co tedy lze od nově zvolené hlavy církve očekávat? ptá se Roman Joch.

Roman Joch 19.3.2013

Církev raději zraněnou než churavou

Třeba se s Františkem brzy dožijeme církve sexuálně spořádané, neokázalé, skromné, soucitné a sociálně angažované, píše Benjamin Kuras.

Kdy se dozvíme, proč Benedikt XVI. rezignoval?

Možná, že papež utíká ze strachu před vlky, o čemž hovořil na začátku svého pontifikátu, interpretuje Michal Semín bezprecedentní abdikaci.

Primátor Svoboda reaguje na Michala Semína: Dost bylo nesmyslů

Průvod v rámci letošního festivalu Prague Pride.

Michal Semín tvrdí, že za záštitu nad festivalem Prague Pride by měl primátor vrátit lékařský průkaz. Jeho závěr komentuje Bohuslav Svoboda.

Vítězové studené války prosazují ideály radikální levice

Členské státy EU a USA hlasovaly v OSN proti rezoluci o pozitivním vztahu tradičních morálních hodnot a lidských práv, již iniciovalo Rusko.

Ideová odluka státu od církve se uskutečnit nesmí

Prezident Klaus ve svatováclavském projevu volal po obranné alianci s církví, nositelce hodnot ohrožených radikálními politickými proudy.

Sex je věda

Elektronická encyklopedie představuje i pojmy tak exotické, jako je simulované těhotenství mužů nebo formy ženské obřízky i rodinně-společenské instituce a formy manželství.

Vzrušují vás šrouby? I nejbizarnější chování je součást určité kultury. Kolosální encyklopedie pro zvědavce i vědce je k dispozici na webu.

Václav Klaus jako buzík a lotr? Bulvár a la Viewegh.

Bestsellerista Michal Viewegh vrhne 4. října na trh nový opus: Mráz přichází z Hradu.

Spisovatel Michal Viewegh se chystá v nové knížce pozurážet Klause, Bártu, Nečase, Nagyovou, Janouška i Šachtovce. Bude to „bžunda“?

Není Prague Pride spíše oslavou většinové společnosti, která překonala předsudky?

Průvod v rámci letošního festivalu Prague Pride.

Měli bychom být hrdí na to, že homosexuálové, které stát ještě před několika desetiletími postihoval, už trestaní nejsou. 

O globálním oteplování, nikoli klimatickém

John Martin: Zkáza Sodomy a Gomory

Blíží se Prague Pride, festival leseb a homosexuálů, o čemž bude jistě během léta mnoho napsáno, ale pohlédněme nejprve za velkou louži.

Michal Semín 23.8.2012

Herman Melville: Slovo harpunáře

Americký spisovatel Herman Melville (1819–1891) napsal dostatečný počet pozoruhodných knih, jež svědčí o tom, že jeho cesta od veleúspěšného autora přes zapomnění ke klasikovi světové literatury zahrnuje opravdovost tázání, zaujetí i nezdolné vytrvalosti

Román Bílá velryba by měl být výzvou k poznání ostatní Melvillovy tvorby. Je příkladem usilovného kroužení okolo posedlosti, již nelze vyslovit.

Bigotnost jako psychická nemoc

Člověk postižený chorobou antisemitismu si do svého symbolu Žida promítl všechny slabosti, například soucit, které vnímá jako zženštilé.

Obejmi svého devianta

Čtvrtek 11. srpna 2011 odpoledne na pražském Staroměstském náměstí.