Haguess

Opencard: Po třech letech se chystá soudní show

Opencard (ilustrační foto).

Vyšetřování kauzy Opencard bylo od počátku považované za odvetu „pražské party“ politikům, kteří v listopadu 2011 provedli na pražské radnici „převrat“. V ODS ztratili moc politici kolem zastupitele Borise Šťastného a na výsluní se dostala TOP 09 a její pražský lídr Tomáš Hudeček. K soudu kauza zamíří v září.

Temno nad pražskou Opencard

Security questions aside, Opencard is unpopular with data privacy groups

Pražskému primátorovi Tomáši Hudečkovi (TOP 09) se nelíbí částka, kterou by měla dostat neprůhledná nizozemská společnost eMoneyServices. O budoucnosti karty Pražana rozhodne rada hlavního města. Ta vybírá ze sedmi nabídek a řešení uvedené firmy je pouze jednou z několika variant.

Ondřej Koutník 12.5.2014

Jiří Chytil: Zakázku na Opencard si dodavatel ušil na míru

Bývalý svědek v kauze Opencard dnes sedí na lavici obžalovaných. V rozhovoru s ČESKOU POZICÍ upozorňuje na nestandardní okolnosti procesu.

Bývalý svědek v kauze Opencard: Schůzku s Vítem Bártou jsem odmítl

Bývalý zaměstnanec magistrátu Jiří Chytil má prý k dispozici materiály, které hovoří o tom, že firma Haguess si všechny dokumenty týkající se zakázky na Opencard psala sama pro sebe – se souhlasem politického vedení magistrátu té doby.

Obžalovaný úředník upozorňuje na podivné okolnosti soudního líčení, důležitou svědkyni, obrat Pavla Béma a na iniciativního Víta Bártu.

Kauza Opencard ovlivňuje volební kandidátky ODS a TOP 09 v Praze

Obvinění pražských radních zhatilo Tomáši Hudečkovi (TOP 09) kandidaturu do sněmovny. Bohuslavu Svobodovi (ODS) ji hodně komplikuje.

Naděje pro obviněné radní v kauze Opencard: Rozsudek v podobném případu

Telefónica O2 získala na ministerstvu zemědělství zakázku také bez soutěže. A Nejvyšší správní soud postup resortu posvětil.

Ondřej Koutník 21.8.2013

Špatná rada se přihodí i dobrému právníkovi. To z něj ale ještě nedělá zločince.

Většina právníků oslovených ČESKOU POZICÍ se nedomnívá, že by měli nést trestní odpovědnost místo politiků, když jim poradí špatně.

Kauza Opencard: Pražskému primátorovi Hudečkovi hrozí brzký konec

Pražská ODS zvažuje trestní oznámení na primátora Hudečka (TOP 09).

„Mohl by to být způsob, jak se primátora a několika radních zbavit,“ obává se pražská radní a jedna z „postižených“ Eva Vorlíčková.

Začíná soud v kauze Opencard: Kde jsou velké ryby?

Je to proklaté dědictví, na něž zatím dojíždějí všichni, jen ne ti, kteří průšvihový projekt před sedmi lety „porodili“.

Kauza Opencard: Posudky bývalé koalice nahrávají obviněným radním

Z analýz ústavu Apogeo a dopravní fakulty ČVUT vyplývá, že pražští radní neměli na výběr a zakázku museli zadat bez soutěže firmě Haguess.

Boris Šťastný: Být primátorem, Opencard vyřeším ze dne na den!

„Co se týká celostátního vedení strany, zvažoval jsem kandidaturu na místopředsedu na posledním kongresu. V určitou chvíli jsem však férově v zájmu ODS řekl Petru Nečasovi, že nechci být opoziční místopředseda,“ říká poslanec a bývalý pražský předseda OD

„Dnes vidím jen boj o moc a o křesla, která se lidem rozpadávají pod zadkem. Nevidím vizi, nevidím lídrovství,“ smutní konzervativní bijec ODS.

Jak si Svobodova parta kazí revoluci na radnici

Koalici Bohuslava Svobody se zatím nepodařilo vyřešit několik malérů z minulé éry – a to i kvůli vlastním zásekům.

Ondřej Koutník 23.4.2013

Eva Vorlíčková ke kauze Opencard: Dostali jsme kmotrovskou výstrahu!

První rozhovor pražské radní pro informatiku poté, co byla se svými kolegy obviněna kvůli kontraktu města s firmou Haguess.

Pochybnosti nad znaleckou firmou v kauze Opencard

Ze seznamu znalců a znaleckých ústavů, které schvalují krajské soudy, si vyšetřovatelé kauz mohou libovolně vybírat.

Ze zápisu pražské ODS: Kauza Opencard je destrukcí demokracie

ČESKÁ POZICE získala zápis z jednání grémia pražské ODS, z něhož vyplývá, že politici vnímají nastalou situaci vcelku dramaticky.