Fotbal

Euro 2020 a Key Investments

Key Investments hrála před lety klíčovou roli i při pohádkovém zbohatnutí...

Kdyby se nejbohatší Čech Petr Kellner a jeho mocná finanční skupina PPF včas zaručili, že rozšíření kapacity stadionu v Edenu nebude stát ani korunu z veřejných rozpočtů, radní by jistě neváhali a smlouvu nutnou k podání kandidatury by podepsali.

István Léko 29.4.2014

Fotbalové Euro 2020 v Praze nebude

Součástí multifunkčního komplexu v Edenu je nejmodernější fotbalový stadion v České republice pro 21 tisíc sedících diváků na krytých tribunách.

Vláda chtěla fotbalový šampionát v České republice podpořit, ale nikoli finančně. Metropole nakonec couvla a ukončila naděje.

Na reprezentační lavičce hrají prim „velcí mágové“

Pohled do historie československého a českého fotbalu a hokeje ukazuje, že největší úspěchy měli charismatičtí trenéři „motivátoři“.

Tomáš Paclík: Nejen ve fotbale se sport, byznys a politika propojují

„Fotbal je lidová zábava. Když se daří, zviditelníte tím město, podpoříte jeho ekonomiku,“ je přesvědčen Tomáš Paclík.

Samozřejmě, že vám vlastnictví fotbalového klubu může přinést určitý vliv a možná i otevřít dveře do politiky, říká majitel Viktorie Plzeň.

Odchod trenéra do Plzně? Vyloučeno, říká majitel Dukly.

Kdyby odešel Luboš Kozel, musel bych přehodnotit svou činnost v klubu, říká většinový vlastník fotbalového týmu Petr Paukner.

Majitel fotbalové Dukly Praha Paukner: Nebudeme pouhá farma Němců

V Německu pražský klub pořád znají, v šedesátých letech patřil mezi nejlepších pět na světě, říká největší český obchodník s uhlím.

Jan Žižka 30.10.2013

Josef Dobeš o českém fotbale: Světový šampionát v Brazílii byl nereálný cíl

Olympiáda v Praze je nesmysl, ale myšlenku uspořádat Euro 2020 bych naopak podporoval, říká v rozhovoru s ČESKOU POZICÍ zakladatel hnutí Pro sport a zdraví Josef Dobeš.

Garetha Balea jsme Realu Madrid koupili my všichni Evropané

Gareth Bale se po přestupu z Tottenhamu Hotspur představil fanouškům v dresu Realu Madrid 2. září na stadionu Santiaga Bernabeu.

Formálně zaplatil 100 milionů eur za velšského fotbalistu Real Madrid. Neplatil ale v „reálu“ daňový poplatník Evropské unie?

Jaroslav Starka: Kdybych byl ministrem vnitra, udělal bych pořádek

„Já vždycky říkám, že jediný demokratický prezident pro Čechy je generál Pinochet, který už bohužel nežije. Národ by měl někdo postavit do latě, to potřebujeme.“

Jaroslav Starka: Ideální prezident pro Čechy? Generál Pinochet!

„Za komunismu jste špičky dosáhl ve chvíli, kdy jste měl žigula a chatu na Slapech. Dnes je tomu trochu jinak. Řeknete milion, a nikdo se ani neotočí. Hele, já tomu nerozumím,“ říká Jaroslav Starka.

„Zákon by měl platit pro každého. Kdybych byl ministrem vnitra, udělal bych pořádek,“ říká mimo jiné v obsáhlém rozhovoru fotbalový boss.

Francie: Fotbal je v krizi. Stejně jako ekonomika.

Z loňských příjmů francouzských fotbalových klubů ve výši 1,13 miliardy eur dle studie společnosti Deloitte téměř dvě třetiny spolkl stát.

Nový Abramovič evropského fotbalu se jmenuje Dmitrij Rybolovlev

Dmitrij Rybolovlev právě představuje jednu z nových posil svého klubu.

Z Permu pocházející ruský oligarcha s doktorským diplomem utrácí své nemalé jmění v cizině a snaží se pozvednout fotbalové AS Monako.

Gábor Stier 2.7.2013

Chudáci politici. Fotbalovým šíbrům musejí závidět!

Český stát dotuje kopanou stovkami milionů korun ročně. Daňoví poplatníci však nemají možnost, jak fotbalovou vládu vypískat ze hřiště.

Tak pravil Miroslav Pelta

Dokud bude tuzemský fotbal ovládat generace bafuňářů kolem Pelty a bývalého „estébáka“ Berbra, nevyléčí se.

Německé finále Ligy mistrů: Dvě lekce ke zkvalitnění českého fotbalu

Bayern a Borussia jsou dva největší rivalové Bundesligy posledních let. Na snímku Arjen Robben, pronásledovaný Svenem Benderem z Dortmundu během čtvrtfinále německého poháru letos v únoru.

Utkání Bayernu Mnichov s Borussií Dortmund bylo skvělou podívanou i inspirací pro naše kluby – fanoušci v majetkové struktuře a solidarita.