Feminismus

Ženám v byznysu už nestačí „kvartální pochvala“

Český odpor vůči návrhu kvót pro ženy ve vedení velkých firem je zástupný. Otázka zní: Lze změnit dějiny a má společnost právo je objevovat?

A co místo kvót pro ženy dát raději šanci svobodě?

Návrh, aby velké firmy měly povinně ve vedení minimálně 40 procent žen, je trapný z mnoha důvodů. V Romanu Jochovi vyvolává mnoho otázek.

Pozdvižení v Německu: Divadelní ztvárnění Breivikovy obhajovací řeči

Obhajovací řeč před norským soudem Anderse Behringa Breivika, který loni 22. července při teroristických útocích v Oslu zavraždil 77 lidí, na jevišti ve Výmaru a poté v Berlíně pronesla herečka Sascha O. Soydanová.

Dle kritiků evropské civilizace, jako je norský masový vrah, ztrácíme něco ze svého kulturního dědictví. To je ale náš problém, ne muslimů.

Nová spiritualita Pussy Riot: Druhý příchod Ježíše. Tentokrát jako ženy.

Kardinálovi Dominiku Dukovi vadí „hulvátský“ punkový feminismus, nikoli však sexismus katolické církve, píše feminista Mirek Vodrážka.

Jak baviči ovládli svět aneb O osobách proslulých svou proslulostí

Politici čím dál častěji zneužívají celebrity k propagaci politických kauz. A celebrity zase tyto kauzy využívají k vlastní propagaci.

Klausův projev ve Washingtonu: Ctrl C, Ctrl V

Média skočila po krmení: prezident v USA varoval před omezováním svobody. Téměř stejný projev ovšem pronesl už v červenci v Austrálii.

Breivikův manifest: Popravy žen a multikulturalistů, pak druhá renesance

Myšlenky pachatele norského masakru budou blízké mnoha Evropanům. Rezonují totiž s úzkostmi před světem a s lidskou touhou po jistotě.

Fotbal přátelský k rodině není to pravé

Z „vlažného“ ženského fotbalu, který předvádějí fotbalistky na současném mistrovství světa v Německu, by se neměl stát příklad pro mužské zápasy.

Poselství ženského mistrovství světa: Umravňování fotbalu ve jménu feministických hodnot je špatné pro kopanou i společnost.

Dělení na pravici a levici je pasé

Nová třída byrokratů už nepotřebuje ideovou orientaci. V udržení moci si pomáhá omezováním občanských svobod a posilováním role státu.

Kapitola 19. Nejchlapštější politici Golda Meirová a Margaret Thatcherová.

Železné dámy jsou důkazem, že svěříme-li osud mocným ženám, nehrozí bílému muži nic horšího než komplex méněcennosti.

Kapitola 21. Předávkování ženskou energií

Anglikánský teolog přeškolený na zen-buddhistického guru Alan Watts (1915–1973) na základě znalosti orientální filozofie a moderní vědy představuje vesmír jako zábavný mumraj.

Neomarxismus a feminismus, pacifismus, ekologismus, New Age... Pomocným motorem toho všeho je ženský pohled na svět.

Kapitola 18. Civilizace bílé ženy nahrazuje civilizaci bílého muže

Američanka Betty Friedanová rozstřílela tradiční šablonu. Inspirovala miliony Američanek k seberealizaci, sebevědomí a profesní kariéře.