Feminismus

V čem to mají ženy ve vědě těžké

K vědě patří řada stereotypů: třeba že dámy nemají nadání pro technické obory či fyziku, jejíž znalost je nutná pro angažmá v centru jaderného výzkumu CERN (na snímku).

Autorky z Akademie věd ČR vydaly knihu popisující genderové stereotypy o vědě a ženách v ní. Hlavních předsudků je prý pět.

Hezký nápad ze Švédska: Muži, močte vsedě!

Návrh poslance krajského parlamentu zapadá do excentrických feministických trendů prosazovaných v západní civilizaci už několik desetiletí.

Papež František katolickou církev nezničí. Duch svatý to zařídí.

Nový papež František při odchodu z baziliky Panny Marie Sněžné v Římě (14. března).

Ti, kdo očekávají konec světa či apokalypsu, budou nejspíš zklamáni. Co tedy lze od nově zvolené hlavy církve očekávat? ptá se Roman Joch.

Roman Joch 19.3.2013

Bláhové snění (47.) Kolik bylo sepsáno evangelií?

Zlomky z Nag Hammádí věří, že Ježíš učil žáky dopídit se ke království nebeskému poznáváním, duchovní disciplínou a prožitkem božské esence.

Kvóty jsou urážkou žen

Většina top manažerů oslovených ČESKOU POZICÍ nepovažuje za smysluplnou směrnici, aby ve vedení velkých firem bylo nejméně 40 procent žen.

Miss UK 2012: farmaceutka Barbara Škodová

Během finálového večera v pražském klubu Roxy nejvíce oslnila odbornou porotu Barbara Škodová (s číslem 2).

Druhý ročník univerzitní přehlídky krásy má pět vítězek z osmi finalistek. Spojovat studenty jednotlivých fakult chce i napřesrok.

Ženám v byznysu už nestačí „kvartální pochvala“

Český odpor vůči návrhu kvót pro ženy ve vedení velkých firem je zástupný. Otázka zní: Lze změnit dějiny a má společnost právo je objevovat?

A co místo kvót pro ženy dát raději šanci svobodě?

Návrh, aby velké firmy měly povinně ve vedení minimálně 40 procent žen, je trapný z mnoha důvodů. V Romanu Jochovi vyvolává mnoho otázek.

Pozdvižení v Německu: Divadelní ztvárnění Breivikovy obhajovací řeči

Obhajovací řeč před norským soudem Anderse Behringa Breivika, který loni 22. července při teroristických útocích v Oslu zavraždil 77 lidí, na jevišti ve Výmaru a poté v Berlíně pronesla herečka Sascha O. Soydanová.

Dle kritiků evropské civilizace, jako je norský masový vrah, ztrácíme něco ze svého kulturního dědictví. To je ale náš problém, ne muslimů.

Nová spiritualita Pussy Riot: Druhý příchod Ježíše. Tentokrát jako ženy.

Kardinálovi Dominiku Dukovi vadí „hulvátský“ punkový feminismus, nikoli však sexismus katolické církve, píše feminista Mirek Vodrážka.

Jak baviči ovládli svět aneb O osobách proslulých svou proslulostí

Politici čím dál častěji zneužívají celebrity k propagaci politických kauz. A celebrity zase tyto kauzy využívají k vlastní propagaci.

Klausův projev ve Washingtonu: Ctrl C, Ctrl V

Média skočila po krmení: prezident v USA varoval před omezováním svobody. Téměř stejný projev ovšem pronesl už v červenci v Austrálii.

Breivikův manifest: Popravy žen a multikulturalistů, pak druhá renesance

Myšlenky pachatele norského masakru budou blízké mnoha Evropanům. Rezonují totiž s úzkostmi před světem a s lidskou touhou po jistotě.

Fotbal přátelský k rodině není to pravé

Z „vlažného“ ženského fotbalu, který předvádějí fotbalistky na současném mistrovství světa v Německu, by se neměl stát příklad pro mužské zápasy.

Poselství ženského mistrovství světa: Umravňování fotbalu ve jménu feministických hodnot je špatné pro kopanou i společnost.

Dělení na pravici a levici je pasé

Nová třída byrokratů už nepotřebuje ideovou orientaci. V udržení moci si pomáhá omezováním občanských svobod a posilováním role státu.