Factum Invenio

Valonské zrcadlo české energetice: Desetinová spotřeba

Belgické Valonsko chce během příštích čtyř desetiletí snížit závislost na uhlí, plynu a ropě o 80 až 95 procent. Má na to zákon.

Vlivné předvolební průzkumy od agentury s akciemi na majitele

V politickém zákulisí se rozšířila fáma, že vliv na agenturu ppp factum má Tomáš Hrdlička.

Přemysl Houda 23.10.2012

Fantazie o kandidátech na Hrad: Za ČSSD Zeman. Za ODS Švejnar.

ČSSD by mohla projevit velkorysost a také ochotu kát se za svůj hřích ze zimy 2003 a navrhnout do přímé volby Miloše Zemana. ODS by zase mohla, pokud v prvním kole prezidentské volby neuspěje její kandidát, podpořit ve druhém Jana Švejnara, jenž do něho

Volební modely pro prezidentskou volbu zveřejňované agenturami jsou zatím spíš virtuální hříčkou. Stále totiž schází prováděcí zákon.

Až prezident Zeman jmenuje Klause premiérem...

Pánové by hypoteticky mohli vytvořit tandem značné síly způsobilý roztínat i velké problémy.

Expředseda ČSSD není bytostný levičák, ale pragmatik v hávu nadstranickosti, a proto není jeho podpora ODS ve druhém kole nepředstavitelná.

Současný politický hit: Miloš Zeman a Zemanovci

Dle průzkumů agentury Factum Invenio je expremiér mezi kandidáty na prezidenta druhý, jeho strana míří do sněmovny. Stane se spojencem ČSSD?

S jakým „prezidentem“ chtějí Češi uvíznout ve zdviži?

Favority prezidentské volby jsou Janové Fischer se Švejnarem. V anketě týdeníku Reflex o nejpopulárnějšího Čecha politici propadli.

Nová „rudá záře“ nad Českem?

Na „premiérový“ projev šéfa komunistů Vojtěcha Filip na prvomájových oslavách ČSSD v Chomutově zareagoval předseda ČSSD Bohuslav Sobotka chladně. Je třeba vyčkat, až si ČSSD a KSČM vyjasní vzájemný vztah a „velké“ volby je donutí vyjít s barvou ven.

Pokud by se mělo stát posilování dvou levicových stran trendem, mohli bychom se jejich společné vládě přiblížit nejvíc od listopadu 1989.

Malé strany šturmují na sněmovnu

Lidovci, Strana zelených, Zemanovci, Svobodní, Suverenita, Paroubkovci, piráti či Babiš. Ti všichni mohou těžit z koaličních malérů. 

Left-wing majority on cards if early Czech elections held, suggests poll

Left-wing parties would gain overall majority if early elections held suggests poll

Začne Lev 21 spolupracovat s Jezevcem z Vysočiny?

Černým koněm prezidentských voleb by se mohl stát expremiér Miloš Zeman. Podpořit by ho mohl Jiří Paroubek, část ČSSD i „véčkařů“. 

Průzkum Factum Invenio: strmý sešup Věcí veřejných a slabá čísla pro ČSSD

Místo Věcí veřejných, které klesly na mizivá 2,2 procenta, by se do Poslanecké sněmovny vrátili lidovci a zelení.

WikiLeaks: A breakdown of Czech sources cited by the US Embassy in Prague

Six years of US embassy leaked cables show whom the Americans most often called upon (or cited) when interpreting Czech politics

Energetická koncepce je fajn. Jen pozor na blackout!

Pokročí vytváření společné evropské plynárenské sítě tak daleko, aby pro...

Kolik energie potřebujeme k přežití rozsáhlého výpadku proudu? A bude tato záchovná dávka dostupná právě tam, kde je jí zapotřebí?

Petr Karas 10.10.2011

Falešná interpretace Vojtěcha Filipa

To, že by KSČM nyní dle průzkumu Factum Invenio získala ve sněmovních volbách víc než 16 procent hlasů, nic podstatného neznamená.

Průzkum Factum Invenio: Volby do sněmovny by přesvědčivě vyhrála ČSSD

ODS a TOP 09 ztrácejí, KSČM posiluje. Do Poslanecké sněmovny by se vrátili lidovci a zelení, naopak Věci veřejné by se do ní nedostaly.