Estonsko

Bylo by trestuhodné obětovat nadzvukové know-how

Snad má vláda pro další jednání o gripenech v rukávě lepší eso než argument, že vlastně žádné stíhačky nepotřebujeme, píše Jan Váňa.

Jan Váňa 9.3.2013

Jak může fungovat e-stát? Inspirujme se u Estonců.

Jak je možné, že estonská ID karta slouží jako občanka, tramvajenka i doklad o zdravotním pojištění, zatímco v Česku byly takové problémy i se zavedením pouhé Opencard v MHD?

Zatímco 94 procent obyvatel Estonska podává daňové přiznání on-line, v Česku se hroutí většina elektronických projektů. Čím to je?

Kyberválka je jako radiace: Neprolévá krev, ale může zničit vše

E-napadení celé suverénní země dávno není sci-fi. Webové útoky na Estonsko v roce 2007 způsobily škody ve výši dvou procent HDP.

Právo a povinnost tandemu Merkozy

Německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Nicolas Sarkozy se na rozdíl do nezvolených lídrů EU začínají obávat příštího vývoje eurozóny a Evropské unie.

Záchranný tým by měl zjistit rozsah poškození, možnost přežití a začít budovat překlenovací strukturu fungující do vzniku nového systému.

Boží mlýny melou. Recese bude! Bude drsná. Evropa si ji zaslouží.

Odpovídalo 145 vrcholných představitelů firem.

Dle 80,6 procenta vrcholných manažerů oslovených ČESKOU POZICÍ čeká Evropu v důsledku dluhové krize období ztraceného hospodářského růstu.

Estonsko „přežilo“ první dny s eurem

Estonský premiér Andrus Ansip s 20eurovou bankovkou, kterou si vyzvedl z bankomatu v hlavním městě Tallinnu.

Estonci vstoupili na Nový rok do eurozóny. Ač je skeptikové přirovnávají k posledním pasažérům na Titaniku, na výběr neměli.