Erste Bank

Na 130 světových bank bude více podporovat zelenou energetiku

Britská uhelná elektrárna Eggborough, která patří firmě EPH Daniela Křetínského

Více než 130 světových bank se dohodlo podporovat udržitelné bankovnictví. Cílem iniciativy je omezit financování projektů a společností, které podnikají v oblasti fosilních paliv, jako je uhlí, ropa či zemní plyn, a více podporovat nízkoemisní a obnovitelné zdroje energií. V Česku se zapojí Komerční banka či ČSOB, další to zvažují.

Vojtěch Wolf 7.10.2019

Zahraniční majitelé bank neodvádějí z Česka nadměrně zisku

Jozef Sikela

„Často se argumentuje, že když stát díky sektorové dani vybere víc, použije peníze na platy či budování infrastruktury. Skutečnost je však jiná,“ konstatuje v rozhovoru Jozef Síkela, člen představenstva Erste Group, matky České spořitelny.

Vojtěch Wolf 27.8.2018

Šéf skupiny Erste: Politici a regulace nám komplikují práci

Andreas Treichl, šéf rakouské bankovní skupiny Erste, jež vlastní Českou...

„Státy mají společný problém – stárnoucí a ubývající populaci. My potřebujeme imigraci,“ říká v rozhovoru Andreas Treichl, šéf rakouské bankovní skupiny Erste.

Státní banka: Za provizi úvěr i na výrobu zlata ze švestek

Většina oslovených manažerů se obává, že státem vlastněná banka by byla další multitrafikou pro politiky a záložnou pro spřátelené podniky.

Kolik je u nás českých bank

Dle údajů centrální banky a Mezinárodního měnového fondu je v ČR třetina bank s českým vlastnictvím. Vybavíte si aspoň jedinou?

Jan Juchelka odchází z vedení KB, míří do centrály Société Générale

Jan Juchelka (41) se možná jednou se stane generálním ředitelem Komerční banky.

Kariéra Jana Juchelky začala ve službách státu, konkrétně ve Fondu národního majetku, kde se podílel na privatizaci Komerční banky.

Dohnalo Polsko díky šampionátu civilizační zpoždění?

Na sportovní infrastrukturu, především na čtyři stadiony ve Varšavě (na snímku), Gdaňsku, Poznani a Vratislavi, Polsko dalo jen dvacetinu prostředků určených na přípravu EURA 2012.

Polská reprezentace neuspěla, ale Poláci se mistrovstvím Evropy přinejmenším nezkompromitovali.

Bývalý magnát developerského financování zamířil do vydavatelství

Loni opustil Českou spořitelnu Kamil Kosman, v níž rozhodoval o úvěrech na developerské projekty. Jeho novým působištěm má být One Media.

Facka od Moody’s české banky nepoloží

Investoři si ze zhoršeného výhledu pro tuzemské bankovnictví zjevně nic nedělají. Obavy ratingové agentury však nejsou zcela od věci.

Prague-listed firms object to TOP 09 proposal on public tenders

Proč poslanec Jan Farský (TOP 09) tolik lpí na zachování odvodů z hazardu na veřejně prospěšné účely? Když vláda jasně prohlásila, že chce hazard zdanit?

TOP 09 pushing ahead with draft proposal to require firms winning public tenders to fully disclose their ownership structures

ECM suspended from trading in Prague

Prague Stock Exchange (PSE) suspends trade in ECM Real Estate Investments ‘indefinitely’ after court declares developer’s insolvency

Court declares developer ECM insolvent

Prague court declares real estate developer ECM insolvent, a move sought by the company as a means of settling with creditors

VIG profit up 11.5% y/y

VIG reiterated a proposed dividend €1 per share (2.4 percent dividend yield) as well as 2001 outlook (growth in pre-tax profit by 10 percent)

Brian Kenety 19.5.2011

Building society support is a ‘pointless monument’

Based on responses from 147 top company managers

Most top managers support Finance Minister Miroslav Kalousek’s proposal to abolish state support for saving via building societies

Luděk Bednář 9.5.2011

CEE region beats West in profitability

Companies in the CEE region have increased productivity and maintained a higher return on capital.