Eliška Wagnerová

Někdy konzervativec rozhodne spor úplně opačně než liberál

Michal Ryška, soudce Krajského soudu v Brně.

„I při rozhodování podle hodnot nelze sklouznout ke svévoli a ignorovat judikaturu Ústavního soudu a Evropského soudu pro lidská práva,“ říká v rozhovoru brněnský soudce Michal Ryška.

Kristián Léko 14.7.2016

Na Česko se valí nová arbitráž

Těsně před finále vyměnil resort financí právníky, kteří hájí Česko proti...

Arbitráž se společností Anglia Auto Accessories je jednou ze čtyř, které loni mezinárodní investoři Česku nahlásili jako potenciální hrozby. Britský občan a majitel firmy Ivan P. Busta chce odškodné za zmařenou investici do továrny na Moravě.

Adam Junek 19.5.2014

Návrh na rozšíření působnosti NKÚ: Jen další snaha něco „odfajfkovat“?

Novela zákona o Nejvyšším kontrolním úřadu, již poslanec Polčák zaslal svým kolegům ještě před první schůzí sněmovny, není optimální.

Meze politiky a trestního práva aneb Tvoří se povaha současnosti

Na kauze tří exposlanců se hledá a vymezuje a přezkušuje hranice mezi trestním právem a politikou.

Rozšíření pravomocí NKÚ a la Peake a Polčák: V podstatě k ničemu

Rozšíření pravomocí NKÚ se opět stalo aktuálním tématem. Ve hře jsou dnes tři návrhy. Který z nich bude přijatelný pro zákonodárce?

Eliška Wagnerová: Ústavní žaloba na Václava Klause by neměla být jen o amnestii

V právním státě prezident nesmí vystupovat z mantinelů ústavního pořádku a nahrazovat jej vlastní úvahou či vůlí, míní senátorka.

Vítězem „televarieté“ OVM se stal Ladislav Jakl

Urážky a mlžení — koktejl, jenž k obhajobě amnestie namíchal prezidentův poradce — zastínily neznámého autora „aktu milosrdenství“.

Klauni ze skleněného zámku. Pardon, Hradu.

Prezident Václav Klaus se svými parťáky už uráží samu podstatu prezidentské funkce.

Šílenství tria Klaus-Jakl-Hájek, které působí na pražském Hradě již odtrženo od reality, se stupňuje a ničí pověst prezidentství.

Malé strany v roce 2012: Žádná prima sezona

Docválají do poslaneckých lavic? Zleva Svobodní (Petr Mach), Suverenita (Jana Bobošíková), Zemanovci (Vratislav Mynář), lidovci (Pavel Bělobrádek), Piráti (Ivan Bartoš), zelení (Ondřej Liška), LEV 21 (Jiří Paroubek).

Podzimní volby byly zklamáním. Na masivní obměnu sněmovny to nevypadá. Vstoupí do politiky Vladimír Franz či Karel Janeček?

Česká televize? Spíš Peake TV.

Diváci Událostí se dozvěděli, že novou ministryni obrany potěšil v pracovně obraz Masaryka. Proč se ČT neptá raději na sponzoring LIDEM?

Senátorka Wagnerová nenechá manipulovat sebou ani občanem

První legislativní iniciativou bývalé místopředsedkyně Ústavního soudu v Senátu bude návrh na zrušení ponižujících sKaret.

Odejde z klubu exotů po Elišce Wagnerové i Libor Michálek?

Aktualizováno. Bývalá místopředsedkyně Ústavního soudu opustila senátní Klub pro obnovu demokracie – KDU-ČSL. Nelíbil se jí Čunek ani Okamura.

Senátní klub exotů, anebo start nové demokracie?

Bývalý lidovecký klub se rozroste o řadu nestraníků. Členy Klubu pro obnovu demokracie budou i Tomio Okamura, Jan Veleba či Libor Michálek.

Jasné poselství senátních voleb: České politice chybějí osobnosti!

Petr Nečas označil zisk čtyř senátorů za neúspěch pro ODS. Zato šéf ČSSD Bohuslav Sobotka (vlevo) může být se třinácti křesly pro své lidi spokojen.

Úspěch nestraníků potvrdil, že voliči čím dál více preferují kandidáty vystupující proti politickému establishmentu.

I ty, Michálku? Prezidentská mánie nebere konce.

"Mr. Knetig specifically spoke about two banks — J&T Banka a PPF Banka,” Michálek says

Noví zákonodárci Tomio Okamura či Libor Michálek se v Senátu ještě ani neohřáli a už chtějí na Hrad. Ať žije politický „horolezismus“!