EGAP

Jiří Klumpar: Komerční banky preferují konkurenty českých firem

„Česká exportní banka je tady od toho, aby financovala export, který jde nad rámec běžných rizikových limitů komerčních bank,“ vysvětluje její šéf Jiří Klumpar.

Vyzýváme ostatní, aby šli s námi do iráckého Kurdistánu. Uvidíme, jak to dopadne, říká v rozhovoru s ČESKOU POZICÍ šéf České exportní banky.

Jan Žižka 5.4.2013

Exportní dilema českého státu – elektrárna v „divokém“ Kurdistánu

Podle ministra průmyslu a obchodu Martina Kuby (vlevo) bude muset administrativa najít způsob, jak velké vývozní případy řešit. Poskytnutí garancí na projekt elektrárny v Iráku by se ministrům Nečasovy vlády vzhledem k deklarované podpoře exportu odmítal

Obří projekt paroplynového zdroje v rizikové oblasti Iráku ukáže další směr podpory českého vývozu a aktivit pojišťovny EGAP.

Jan Žižka 16.1.2013

ČNB schválila nového šéfa EGAP. Předtím si vyžádala více informací.

Aktualizováno. Centrální banka zkoumala pochybnosti, zda má kandidát na generálního ředitele státní pojišťovací společnosti dostatečné zkušenosti z oboru.

Klumpar získal souhlas ČNB, od pondělí povede exportní banku

Nominaci generálního ředitele ČEB potvrdí dozorčí rada. Na schválení nového šéfa pojišťovací společnosti EGAP Jana Procházky se ještě čeká.

Ruská Sberbank bude financovat významnou část českého exportu

Státem ovládaná Sberbank upřesňuje po ovládnutí Volksbank své plány na českém trhu, financování obchodu patří k prioritám.

Jan Žižka 23.11.2012

Noví šéfové míří do EGAP a ČEB, český export na mimoevropské trhy

Novým generálním ředitelem EGAP se má stát ekonom Jan Procházka, Českou exportní banku povede Jiří Klumpar.

Jan Žižka 16.11.2012

Fantaskní spekulace na téma Tluchoř a Fuksa

Rozšířilo se, že novými šéfy ČEB a EGAP se mohou stát rebelové ODS. Ve finále soutěže o post ředitele ČEB jsou však Bakajsa a Klumpar.

Výběr šéfa České exportní banky: Známe čtyři finalisty

Česká exportní banka (ČEB)

Short-list uchazečů o politicky exponovanou funkci ředitele státní ČEB: Michal Bakajsa, Alexandr Borecký, Jiří Klumpar a Karel Bureš.

České podnikatelské perspektivy nad Stalinovým bunkrem v Samaře

Podle Petra Havla se mise ministra zemědělství Petra Bendla (ODS) do Samary povedla.

Zapomeňme na teze, že budeme z Česka do Ruska vozit především fyzické zboží. Z ruské strany je zájem o investice, technologie či know-how.

Petr Havel 21.10.2012

Stát má prázdný zásobník proexportních ředitelů. To je ta nová strategie?

Ani ne rok od nástupu Martina Kuby na ministerstvo průmyslu je pět státních institucí, jež mají pečovat o byznys Česka v zahraničí, bez šéfa.

Martin Shabu 10.10.2012

Škodí našemu exportu více dalajlámismus, nebo nefunkční stát?

Většina top manažerů nesouhlasí s premiérem Petrem Nečasem, že falešné adorování Pussy Riot a vzývání dalajlámy škodí českým vývozcům.

Personální zemětřesení: šéf ČEB Uvíra rezignoval, ředitel EGAP Pleva odvolán

Ani jeden z manažerů státních firem, které hrají klíčovou roli v podpoře českého exportu, nechtěl důvody svého odchodu komentovat.

Podpora exportu nebo reality show? Režíruje Martin Kuba.

Ministr průmyslu Martin Kuba (vpravo) touží po vlastní síti ekonomických vyslanců. S nápadem, aby se jim vydávaly diplomatické pasy, však narazil u šéfa resortu zahraničí Karla Schwarzenberga.

Členem dozorčí rady státní pojišťovny EGAP, jež ručí za miliardové úvěry, se stal poradce ministra průmyslu Adam Kotalík, exmanažer z Novy.

Martin Shabu 4.5.2012

Chystá ministr Kuba diplomatickou cestovku?

Novou exportní strategii představil počátkem února ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba (vpravo) za účasti premiéra Petra Nečase.

Nová exportní strategie do roku 2020 z dílny resortu průmyslu a obchodu narazila na tvrdý odpor české diplomacie.

Martin Shabu 7.3.2012

ČEB vyhrála arbitráž s americkou AIG o půl miliardy korun

Arbitrážní soud dal za pravdu naší argumentaci, a žalobu AIG zamítl, říká Michal Bakajsa, místopředseda představenstva ČEB pověřený jejím řízením.

Českou exportní banku při vítězné arbitráži s AIG zastupovala právní kancelář Squire, Sanders & Dempsey.