EDF

Co by přineslo klid a mír? Potřeba obou plynovodů: South Streamu i Nabucca.

První závazná dohoda o South Streamu byla podepsána 16. září v Soči. Na snímku zleva generální ředitel francouzské EdF Henri Proglio, za ním jeden ze šéfů neměcké BASF/Wintershall Harald Schwager, uprostřed ruský premiér Vladimir Putin, dále CEO Gazpromu

Rusko boduje ve hře o plyn: Nord Stream je zprovozněn a South Stream už není báchorka. A Evropa? Má jen mrtvé Nabucco.

Stane se z knížete Schwarzenberga emír?

Ministr zahraničí, kníže Karel Schwarzenberg, se spíš promění v emíra, než že by současná česká vláda začala provádět dobrá a rozhodná politická opatření.

Jaké jsou české národní zájmy? Ví to vůbec někdo? Vezme si Česko příklad z Itálie, Španělska nebo Kataru? Začne chránit české firmy? Zasadí se o energetický zázrak či o přebytek státního rozpočtu?

Nabucco–South Stream merger talk resurfaces

Na jedné lodi. Vůdci Itálie a Ruska Silvio Berlusconi, Dmitrij Medveděv a Vladimir Putin při prohlídce nového letadla Suchoj Superjet 100.

The US ambassador in Rome has revived speculation about merging Russia’s South Stream and the EU’s Nabucco gas pipeline projects

Gábor Stier 16.4.2011

Nápad na sloučení Nabucca a South Streamu se opět vynořuje

Na jedné lodi. Vůdci Itálie a Ruska Silvio Berlusconi, Dmitrij Medveděv a Vladimir Putin při prohlídce nového letadla Suchoj Superjet 100.

Velvyslanec USA v Římě oživil spekulace o spojení konkurenčních plynovodů z Asie do Evropy – ruského South Streamu a unijního Nabucca.

Gábor Stier 31.1.2011