Drogy

Česko podle pirátů. Co říkáte myšlenkám jejich programu?

Českou pirátskou stranu už nezajímá jen kyberporostor. Chce zakotvit v mainstreamu, uspět ve volbách a časem „restartovat systém“.

Jak přežít vlastní život

Autobiografie legendárního kytaristy Rolling Stones není jen výčtem mejdanů a excesů, ale i o jeho zásluze na pověsti skupiny coby renegáta.

Pirátský program pro Evropu: Občanská vláda, rovné dávky a kvalitní drogy

Od voleb v Berlíně mluví v Německu všechny politické strany o internetu. A piráti? Ti řeší Evropu, omamné látky a městskou dopravu.

Ministři školství v rauši

Zasahovaly travní dýchánky do koncepcí MŠMT? Ministr školství tvrdí, že u Zelených ano.

Válka mezi Dobešem a Liškou pokračuje v marihuanovém dýmu a alkoholovém oparu. A jako bonus archivní Bátorův projev v ČT.

Recese potlačila obchod s kokainem

V Americe šňupat přestali, v Praze movitá klientela tvoří hustou kouřovou clonu.

Drogy: V USA poprvé smrtelnější než dopravní nehody

Počet Američanů, kteří každý rok zemřou na následky požití drog, stoupá. Jde přitom hlavně o léky na předpis, jež jsou zcela legální.

Hitler, Stalin, Breivik: Prvními oběťmi masakrů jsou vlastní lidé

Veřejný diskurz s politickým obsahem je jedním z nejnebezpečnějších prostředků změny vědomí. V žádném případě nesmí být zneužíván.

Lidský život za 5008 Kč

Indonésie vyhlásila narkodopravcům nulovou toleranci, o čemž turisty ihned zpraví.

Výpisek z indonéského deníku The Jakarta Post klade dráždivě štiplavou otázku: Za kolik peněz byste nasadili to nejcennější vy?

Válka proti drogám se nedá vyhrát. Na řadě je legalizace?

Marihuana určená pro lékařské účely. Federální úřady podnikly za Obamovy vlády dosud stovku zásahů proti institucím, které drogu pacientům poskytují.

V roce 1971 označil prezident Nixon zneužívání drog za veřejného nepřítele číslo jedna. Jeho výzva je bohužel dodnes stále živá.

Finanční rozměr prohrané války proti drogám

Náklady na kriminalizaci uživatelů drog rostou v USA výrazně rychleji než počet konzumentů. Tématem se opět stávají úvahy o legalizaci.

Jihovýchodní Evropa? Centrum pašování drog, zbraní a lidí do EU.

Největší problém představuje dle studie Europolu albánský organizovaný zločin, který pašuje kokain, heroin, syntetické drogy a marihuanu.

Produkce kokainu a opia u světových lídrů klesá, cena stoupá

Při posledním zátahu na pašeráky drog v loňském roce zabavila kolumbijská policie 29. prosince v přístavu Buenaventura 5,8 tuny kokainu.

V Kolumbii se loni vypralo 8,7 miliardy USD pocházejících hlavně z kokainu, pěstování opia v Afghánistánu tvoří až pět procent tamního HDP.