DPH

Vláda si rozpočtem opět koleduje o drsný náraz

Ministerstvo financí v nové prognóze vývoje ekonomiky nevylučuje recesi. Jenomže k čemu to je, kdy se na ni současně nepřipravuje?

Jak svět přichází o řemeslníky

Státní správa si zvýšila svůj komfort na úkor drobných řemeslníků – nutí je podávat hlášení o pracích účtovaných bez DPH elektronicky.

Jestlipak nejsou ty Kalouskovy chmurné vize kontraproduktivní

Ministr financí stále opakuje, že bude hůř. Přitom ochota spotřebitelů utrácet je už teď mizerná, což ekonomiku zaručeně nenastartuje.

Kalousek chce využít blížící se krizi ke zvýšení DPH

Scénář z roku 2008 se opakuje: ministr financí ví, že ekonomika na tom bude hůř, přesto na navrženém státním rozpočtu nehodlá nic měnit.

Daňová reforma přivádí mzdové účetní k šílenství

Vláda měla k daňově reformě předložené ministrem financí Miroslavem Kalouskem výhrady. Její projednávání na čtrnáct dní přerušila.

Vláda zvolila při tvorbě daňových změn staré přístupy. Koncept ale obsahuje i pozitivní návrhy, třeba zrušení řady výjimek.

Rada prezidentu Klausovi: Nikde není smluvně dáno, kdy euro přijmeme

Odpovídalo 132 vrcholných představitelů firem.

Téměř polovina vrcholných manažerů oslovených ČESKOU POZICÍ se domnívá, že by si Česko nemělo vyjednat výjimku z povinnosti zavést euro.

Petr Gazdík: Klid v koalici je důležitější než snížená sazba DPH na knihy a léky

Šéf poslaneckého klubu TOP 09 a Starostové vysvětlil Právu, proč při druhém čtení nepodal pozměňovací návrh chystaného zákona o DPH.

Nepřímé zdanění ano. Ale pozor na evropské daně!

Debata o budoucnosti daní v EU rozděluje politickou pravici a levici, rozpory však panují i uvnitř pravicového tábora.

Další roztržka vládní koalice – kvůli rozpočtu

Premiér Petr Nečas (ODS, vlevo), ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09, vpravo) a šéf poslaneckého klubu Věcí veřejných Vít Bárta představili své, poněkud odlišné názory na státní rozpočet. Na jeho konečné podobě se vládní koaliční strany musejí doho

Dožaduje-li se Vít Bárta v koalici debaty, kde se v rozpočtu ubere a kde přidá, je to jeho osobní přání, jež se míjí s ústavními mechanismy.

Oxid uhličitý – neviditelný nepřítel českého teplárenství

Od roku 2013 budou teplárny nakupovat stále větší podíl povolenek na emise CO2 v aukcích a v roce 2020 již téměř žádné bezplatné povolenky nedostanou.

Teplárny budou muset nakupovat emisní povolenky, zatímco lokální výrobci tepla v malých kotlích bytů či domů nikoli. Přijde uhlíková daň?

Martin Hájek 12.8.2011

Nečasova síťovka opět na scéně – kvůli DPH. Přijedou i vozíky RVHP?

Po webu koluje předvolební video, na němž premiér „obyčejným“ lidem předvádí, jak by se projevil státní bankrot na jejich nákupech.

Na výši DPH nesejde

Nová vláda si s daněmi opět bude hrát jako kluci na písečku. V nejistém prostředí proto dává smysl tlačit na daně co nejnižší.

Ministr Kalousek sjednocení sazeb DPH na 19 procentech neprosadil

Vláda schválila návrh rozpočtu na příští rok se schodkem 105 miliard. Spodní sazba DPH vzroste na 14 procent.

Co udělají poslanci pro knížky?

Na demonstraci pod heslem Nezdaňujte čtení, nezdaňujte informace se minulou středu sešlo na Staroměstském náměstí několik stovek protestujících.

Stejná sazba DPH pro všechny položky včetně knih nemá v ekonomii dle Pavla Kohouta teoretickou, ani empirickou podporu.

Podnikatel Fraus: Ohrožena je existence všech nakladatelů učebnic

Žijeme v zemi, v níž byly státní výdaje na další vzdělávání učitelů, učebnice a další potřeby pro výuku na základních školách za uplynulé tři roky seškrtané o 60 procent, konstatuje Jiří Fraus.

Odstranění profesionální tvorby učebnic vážně ovlivní celkovou  úroveň tuzemského vzdělávání, tvrdí vydavatel Jiří Fraus.