Dominique Strauss-Kahn

Případ Rachida aneb Když tajemství mocných už nejsou tabu ani ve Francii

Ještě jako ministryně spravedlnosti si elegantní Rachida Datiová zašla v březnu 2009 na slavnostní večeři do Elysejského paláce.

Francie prošla revolucí, aniž by si to uvědomila. Dříve nedotknutelné soukromí francouzským lidem zvolené osobnosti je totiž passé.

Trestní oznámení na politické elity? Však my si vás prokádrujeme!

Z nedávno odvysílaného rozhovoru s poslancem Borisem Šťastným (vlevo) a advokátem Václavem Láskou o politických trafikách se mohl posluchač mimo jiné dozvědět, jaký názor mají politici na své voliče.

Poslanec Boris Šťastný nevědomky odhalil, jak politické elity vnímají své výjimečné postavení a zakročují proti těm, kdo je chtějí ohrozit.

Hollande zvítězil. Ale to je jen první díl francouzské politické změny.

„Jsem hrdý na to, že jsem vzbudil takové velké naděje!“ byla první slova nově zvoleného prezidenta Françoise Hollanda, sedmého v dějinách francouzské páté republiky.

Chce-li nový prezident Francie prosadit svůj program a opřít se o levicovou vládu, musejí mít socialisté většinu v Národním shromáždění.

Jaká je přiměřená cena za „nevinnost“

Konec politické kariéry se zdá být zákonitým vyústěním afér podobných té Bémově. Ale je to dost?

Proklatí filozofové!

Známá postava veřejného života, Francouz Bernard-Henri Lévy, si na každém fóru bez vyzvání bere slovo. Plamennými slovy a nadsazenými přívlastky v nepřetržitém stavu uměle navozené hysterie tepe přítomnost. Když není za co, něco vymyslí.

Jakkoli vypadají směšně, jsou dnešní „filozofové“ nebezpeční. Neměli by být nevinní lidé a svět před duchovními šarlatány uchráněni?

Měla by manželka Strausse-Kahna vést velký mediální projekt?

Uznávaná novinářka Anne Sinclairová má řídit redakci francouzské mutace webu The Huffington Post, přičemž podporuje svého manžela DSK.

Záhada apartmá číslo 2806. Pět měsíců poté.

V květnu vedli někdejšího světoběžníka, zlomeného starého muže s popelavě bílou tváří, v poutech do vězení. Uplynulo několik týdnů a někdejší vězeň omládlý a s úsměvem opouští – zproštěn obvinění – budovu státního zastupitelství.

Podíváme-li se na příběh exšéfa MMF a guinejské pokojské z newyorského hotelu Sofitel v podání médií, jsme svědky zvláštních metamorfóz.

Anikó Fázsy 10.10.2011

Evropě chybí „áčkový“ centrální bankéř

Časopis Global Finance oznámkoval šéfy centrálních bank: prezident ECB Trichet propadl, předčil jej i guvernér ČNB Singer.

Pět aspektů případu Dominiqua Strausse-Kahna

Obvinění bývalého šéfa MMF ze sexuálního násilí bylo staženo. Co se týká reputace, moci a ambicí řady lidí, příběh pokračuje.

Odveta staříků

Francouzský prezident Nicolas Sarkozy se ve volební kampani v roce 2007 zaměřil především na starší voliče a podbízel se jejich snům, přáním, či potlačeným přáním. A v podstatě to fungovalo. V generaci voličů nad 60 let dosáhl výsledku nad 60 procent.

Ve Francii se podařilo mladé natolik ideologicky zmanipulovat, že konformistická a bezduchá mládež se na žádnou vzpouru nezmůže.

Pár poznámek k nejasnostem v kauze DSK

Dominiqua Strauss-Kahna čeká v New Yorku 18. července další soudní přelíčení v případu údajného sexualního napadení pokojské. Již v pátek byl však propuštěn z domácího vězení kvůli nevěrohodnosti domnělé oběti.

Zvrat v případu exšéfa MMF: prokurátoři zřejmě celé obvinění Strauss-Kahna odpískají. Přijde i kandidatura na francouzského prezidenta?

Je Lagardeová jako šéfka MMF sázka na správnou kartu?

Francouzka Christine Lagardeová nastoupí do čela klíčové globální finanční instituce 5. července.

Pokud se Řecko a eurozóna ukážou jako větší problém, je z pohledu USA nutné mít v čele MMF někoho silného: Christine Lagardeovou.

Proč by Lagardeová neměla být šéfkou Mezinárodního měnového fondu

O šéfovi Mezinárodního měnového fondu se rozhodne mezi současným guvernérem mexické centrální banky Agustínem Carstensem a nejvážnější kandidátkou, francouzskou ministryní Christine Lagardeovou. Na užší seznam se nedostali guvernér izraelské centrální ba

Francouzská ministryně financí Christine Lagardeová reprezentuje jako málokdo jiný nezodpovědný přístup k řešení problémů eurozóny.

Kdo se stane šéfem MMF po Kahnovi?

Kariéra Dominiqua Strausse-Kahna zřejmě skončila. Nyní se hraje o to, kdo ho ve funkci šéfa MMF nahradí.

Zvítězí tradiční mocenský model Evropa – Amerika, nebo se dočkáme změny, která by více rezonovala se současnou situací ve světě?

Vina, nebo podraz? Jde Strauss-Kahn cestou Sarkozyho?

Dominique Strauss-Kahn by měl být dnes propuštěn do domácího vězení.

Očištění v kauze sexuálního napadení by mohlo být pro ex-šéfa MMF divokou kartou ve francouzských prezidentských volbách.