Dmitrij Medveděv

Zimní olympijské hry v Soči rozsvítí Češi

Společnost Královopolská Ria vybuduje v Rusku paroplynovou elektrárnu za deset miliard korun.

Kdepak facka Putinovi. Optimální volební výsledek.

Zisk kolem 50 procent hlasů pro stranu Jednotné Rusko je dobrý výsledek, byť její šéf Vladimir Putin viditelně nejásá.

Majstrštyk. Výsledek ruských parlamentních voleb potvrdil dominanci Putinovy strany a zároveň vyvolal zdání demokratické volby.

Čas carů neskončil

Ruský premiér a prezident, respektive prezident a premiér: Vladimir Putin a Dmitrij Medveděv.

Pouze „nový“ Vladimir Putin s obnoveným elánem může být schopen postavit Rusko, které si sám stabilizoval, na cestu dalšího rozvoje.

Gábor Stier 16.11.2011

Dmitrij Medveděv: Vladimir Putin je populárnější než já

Jakýkoli politik může ve volbách ,vylétnout‘, nikdo si nemůže být ničím jistý, říká Dmitrij Medveděv. Ale když kandituje Putin, nikdo nevzlétne. To je tutovka.

Ruský prezident odmítl v televizním interview rivalitu s premiérem. Řekl, že mu svou pozici rád uvolní. Putin bude demokraticky zvolen.

Pavel Pokorný 6.10.2011

Ruský prezident Medveděv přijede v prosinci do Prahy

Ruský prezident Dmitrij Medveděv naposledy navštívil Česko loni v dubnu, aby s americkým protějškem Barackem Obamou podepsal odzbrojovací dohodu. Ceremonie se odehrála na Pražském hradě.

Informaci o první oficiální bilaterální návštěvě ruského prezidenta v ČR potvrdily ČESKÉ POZICI dva zdroje z hradních a vládních kruhů.

Martin Shabu 24.8.2011

Obama chce během návštěvy Evropy zlepšit transatlantické spojenectví

Americký prezident se bude snažit i o podporu svého plánu na urychlení demokratických reforem v Tunisku a Egyptě a zúčastní se summitu G8.

Rusové počítají s Putinovým návratem na trůn

Suverénní demokracie v Rusku, to je v současnosti mocenský blok Putin–Medveděv.

Dmitrij Medveděv byl zmocněn maximálně k opatrné korekci režimu, což prezident disciplinovaně provedl. Končí tím v Kremlu jeho role?

Gábor Stier 18.5.2011

Rusko tloustne po čerstvých petrodolarech

Vladimir Putin na návštěvě města Južno-Sachalinsk na Dálném východě.

Nejistota panující na energetických trzích v důsledku japonské katastrofy a arabského chaosu nahrává Moskvě.

Gábor Stier 31.3.2011

Ruský prezident Dmitrij Medveděv skoncoval s iluzí letního času

Stres a únava spojené se změnou času mnohým komplikují život, proto se v Rusku budou ručičky hodinek posunovat letos na jaře naposled.

Janos Sebeök 27.3.2011

Šéf ruské Transněfti jednal s firmou Mero

Přijede-li do Česka sám velký šéf Transněfti Nikolaj Tokarev, půjde zřejmě o něco hodně důležitého.

Jeden z nejmocnějších mužů ropného byznysu Nikolaj Tokarev navštívil Mero. Dle zástupců české firmy šlo o zdvořilostní schůzku.

Dva carové na ruském trůně

Duo Dmitrij Medveděv – Vladimir Putin momentálně vládne Rusku. Jak si příští rok rozdělí pozice po prezidentských volbách?

Otevřený prezidentský souboj Putina a Medveděva by mohl znamenat cestu z tandemokracie, posílit legitimitu vítěze i obraz celého Ruska.

Gábor Stier 14.3.2011

Good Bye, Lenin?

Pohřbení nabalzamovaného těla lídra bolševiků Vladimíra Iljiče Lenina, jež spočívá v mauzoleu na Rudém náměstí, se pravidelně objevuje od rozpadu Sovětského svazu.

Strana Jednotné Rusko zahájila volební rok nápadem pohřbít nabalzamované ostatky vůdce bolševické revoluce, jež leží v mauzoleu u Kremlu.

Rusko podporuje NATO v Afghánistánu. Obává se narkobyznysu.

Moskva si uvědomuje riziko vyplývající z nestabilního Afghánistánu. Proto nechce, aby z něj byly staženy alianční síly ISAF.

Jaká bude letos nálada v Davosu?

Na letošní ročník Světového ekonomického fóra v Davosu zavítá okolo 2500 hostů.

Ve Švýcarsku začíná ekonomické fórum. Svět je na rozcestí a musí se rozhodnout, zda bude táhnout za jeden provaz, říká jeho zakladatel.

Rusko stále ve hře o Indii

Prezident Dmitrij Medveděv a premiér Manmóhan Singh potvrdili, že Rusko a Indie jsou blízkými politickými a ekonomickými partnery již od sovětských dob.

Medveděv přijel do Indie poslední, o hloubce rusko-indických vztahů ale není pochyb: tři čtvrtiny výzbroje indické armády pocházejí z Ruska.