Diamo

Dva vítězové jedné arbitráže. Kdo vlastně uspěl na ostravských lagunách?

Společnost Baltom požadovala v arbitráži s firmou Geosan 360 milionů korun, jenže rozhodčí soud jí přiklepl „jen“ 88 milionů.

Čestmír Klos 27.10.2011

Kdo pohřbí ekotendr? Hledají se hrdinové.

Když padne ekotendr, korupce zapláče. Je však tato vláda schopná nalézt normální způsob sanací, aby pánové Nečas a Kalousek nezapadli až po krk?

Bude-li Kalousek trvat na přemrštěných nabídkách firem na likvidaci starých ekologických zátěží, vystaví koalici hlasování o existenci.

Ostravské laguny hrozí mezinárodní ostudou

Konečný termín vyčištění ostravských lagun byl už poněkolikáté prodloužen, tentokrát z konce roku 2015 na konec roku 2018.

Dánská ambasáda si stěžuje na praktiky sdružení Čistá Ostrava, jehož lídrem je Geosan. Tentýž Geosan usiluje o úspěch v ekotendru.

The (Czech) creature from the black lagoon

The site of a future forest — in a couple generations, maybe. Under Geosan Group, the Ostramo lagoon in Northern Moravia remains a toxic mess.

Ostrama lagoon toxic waste removal costs rise, the project is delayed, and contractors are unpaid. Doesn’t bode well for the eco-tender.

Uranium myth used to blackmail citizens

Dolování uranu v Rožné za rok skončí, dvanáct let po původním záměru. Prodlouženo bylo i proto, aby lidé na Vysočině měli práci.

Ownership of raw uranium in any amount will not secure independence for the Czech Republic from nuclear fuel suppliers

Čestmír Klos 20.5.2011

Mýtus o uranu? Vydírání občanů!

Dolování uranu v Rožné za rok skončí, dvanáct let po původním záměru. Prodlouženo bylo i proto, aby lidé na Vysočině měli práci.

Vlastnictví jakéhokoli množství surového uranu totiž nezaručuje České republice nezávislost na dodavatelích jaderného paliva.

Diamo: Kč 500 bln in uranium reserves

Diamo’s mine in Rožná is the only operating uranium mine in the EU

Head of state-owned uranium mining company Diamo says Czech reserves worth Kč 500 billion inevitably will be mined

Tom Jones 16.5.2011